0 oy
193 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğin 40 banyosu mu ne varya o nasıl oluyo ya, 40 günden önce hiç yikanmiyo mu bebek ? Eve gelince yikasak mesela sorun mu olur,niye 40 banyosu diyorlar. 

11 Cevaplar

0 oy
(9,679 puan) tarafından
Yıkanıyor istersen hergün yıka be yazın hergün yıkamıştım 40 banyosu adı üstünde kırkı çıkıyor hiç duymadınız mı ya 
tarafından
Kız duydum da kimi diyor ki 40 i çıkana kadar yıkanmaz bebek. Öyle şey mi olur ya
(9,679 puan) tarafından
Ay töbe töbe ben hemen yıkadım eve gelince kimisi de göbeği düşene kadar yıkama der ama saçmalık ben yıkadım yine aynı sürede düştü
tarafından
Ben de yıkıycam ay, valla karışan olursa da veririm ağızlarının payını,hiç gelemem öyle şeylere
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben het gün yakadim

tarafından
Ay çoğu diyor ki 40 i cikmadan bebek yiksnmaz, ne alakaysa,bebek pis mi gezsin hey Allah'ım ya
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Oyle sey mi olur 40 gine kadar hergun yikadik biz bi tesbihe dualr okuduk onun suyu ile bebegin benim basimiza döktük bu kadar di
tarafından
Aynen ya,kafadan dolma bilgilerle millete akıl vermeye çalışıyorlar,çoğu kişiden duydum olur mu öyle şey saçmalamayın diyorum bildiklerini okuyorlardi hala
(1,569 puan) tarafından
Bebek pisik den mahvolur derileri kalkiyo surekli yikayacan ki derilerden arınsin
tarafından
İnşallah bana da karışan olmaz :D o an ki sinirle her şeyi yapabilirim :D
(1,569 puan) tarafından
Sana bisey diyim mi lohisa olunca her ağızdan bir soz cikiyor kulagini tika herseye
tarafından
Aynen hazırlayayım ben kendimi
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Cnm bebeği 40 gün yikamazsan enfeksiyon dan mikroptan başına bir şey gelir ALLAH korusun evin sıcaksa her gün de tıklayabilirsin dogumdan sonra 40 gun geçiyor o zaman anne de adetten kesilmiş oldugu 40 banyosu deniliyor senin de banyo yapman için benim neredeyse iki ay sürdü kanamam 
tarafından
Ben de öyle düşünüyorum ay Allah korusun deri hastalığı falan olur,doğuma az kaldı ama bilgileneyim istiyorum
0 oy
(9,247 puan) tarafından
40 falan bilmem ben dogdu basladım yıkamaya... 40. Gundede al gezmeye gıt vs dedıler goturmedimde. Arastırdıö baktım samanizm den kalma bi ayin kırk cıkartma
(9,247 puan) tarafından
Zıkkım yesin onlar cocuk benim ister gezdiririrm ister ewebaglarım tuzlamak isteyen gezmek isteyen heman cocuk yapsın dedim asla karıştırmam.sacma sapan seyler onlar hiç umrum değil ...
Memlekette de duydum ki benimkinden küçük erkek bebek gelirse yanımıza benim kız yürümezmiş.
Kilosu belli olmayan bi eti beline baglicakmısım.

Ya dedim getirin kavurma yapamda yiyem:)
tarafından
:D kız Allah iyiliğini versin,yaptınız mı kavurma :D
(1,206 puan) tarafından
Benim komşum var aramızda bir ay var o bile köşe bucak kaçtı apartmanda bir gün birşey için bana başka komsuyu göndermiş 40 karışmasın diye birde gitmişler tuzlamislar yavruyu acile kaldırdılar deri yaniklari olmuş. Birde denezmi olsun en azından derisi iyileşecek ya koksaydi diyo
(9,247 puan) tarafından
Allah akıl fıkır versin...gelişmemiş için cahllerin ölmesi lazım
tarafından
S.alak bunlar ya,gerçi salakligin bile sınırı var ama onlar salağa da kurban olsunlar
0 oy
(119,629 puan) tarafından
dogdugu andan beri gunluk yikadim 40.gun once bebegi yikadim snr gidip gusul yaptim olduda bitti
tarafından
Benim bildiğim de böyledir yani
0 oy
tarafından
Temmuzda doğum yaptım 40 gün yıkamasam küf tutardı çocuk ☺️ 2 günde bir yıkadım ben 
tarafından
:) aynen valla ya
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Kız 40 i hani şey gibi düşün anne içinde önemli. 40 kanı geliyor. Çocukta kuvetinde yıkanıyor. Sonra kim varsa harçlık verecek. Eski adet
tarafından
Harçlık mi veriliyor :D iyiymiş ay o zaman :D :D sevdim bu adeti :D :D
0 oy
(179 puan) tarafından
Şu sebeble yıkanmıyor göbeği henüz düşmediyse ıslanınca düşmesi gecikiyor ve toparlanması zor olur diye yıkanmaz derler. Ama dinlediğim bir doktor dikkat edildiği sürece kırk çıkmadan da yıkanır hatta su bebekleri daha çok rahatlattığı için gelişiminde çok faydalı
tarafından
Aynen göbek bağı düşene kadar yıkamayım ben de.dikkat edeyim
(179 puan) tarafından
Evet ona dikkat edin
0 oy
(6,819 puan) tarafından
Göbek bağı düşünceye dek yıkamadım. Yalnız sildim bedenini ılık suyla Ondan sonra yıkadım 9 gün sonra. 
tarafından
Ben de göbek bağı düşene kadar yıkamam heralde,dediğin gibi silerim inşallah.
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Yıkanıyor canım ben 2 günde 1 yıkadım hep bebeğimi bugün de 40 banyosunu yapacağız bugün 40 imiz çıkıyor 
tarafından
Ay maşallah ya darısı bize inşallah ☺️ az kaldı doğuma ☺️
(1,105 puan) tarafından
İnşallah canım Allah sağ salim kucağına almak nasip etsin inşallah ❤️
tarafından
Amiiiinnnn canım inşallah ☺️

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 170 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 295 göst.