0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde (405 puan) tarafından
Kızım 21 aylık memeye aşırı aşırı düşkün ve ben artık kesmek istiyorum bugünden itibaren basliycm ama tam olarak nasıl yapacağım nerden başlayacağım bilmiyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olur musunuz lütfen. 

Bide kaynanam gündüz memede biriken süt gece verilmez diyor doğru mu acaba.

9 Cevaplar

0 oy
(891 puan) tarafından
Bnm oğlumda aşırı düşkün bugun 4. Gün oldu gündüzleri vermiyorm. Gece veriyorum. Meme ucuna bant koydum kendi açıp bakınca geri gidiyor
(405 puan) tarafından
Bende gündüz vermeyip gece vermeyi düşünüyorum ama kaynanam gündüz biriken süt gece verilmez çocuk için iyi değil diyor ne kadar doğru bilgin var mı acaba
(891 puan) tarafından
Bnm annemde aynı şeyi söylüyor ama 4 gündr gece veriyorm oğluma . Bi sorun yaşamadım daha
-Reklam-
0 oy
(373 puan) tarafından
Annem kardeşlerime göğsüne kıl yapıştırdı öyle birakiriyordu en etkilisi bence
(405 puan) tarafından
Nasıl yani saç kılı yapistirsam olur mu ki
(373 puan) tarafından
Valla yarar bence denemekte fayda var
(405 puan) tarafından
Aynen denemekte fayda var bakalım artık
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Vala kıızmda 19 aylık 2 aya bnde kesecem bnnm kızda çok düşkün meme olmadan asla uyumaz Allah yardım etsin inşallah zor 
(405 puan) tarafından
Amin gerçekten çok zor
0 oy
(485 puan) tarafından

ben 2.5 yaşında bıraktırmıştım. memede uyuyordu üstelik. konuştum, artık büyüdün meme yok dedim. anlattım. tamam dedi. ilk 2 gece saatlerce uyuyamadı, eziyet çekti. üçüncü gece biraz ağladı. ama bir hafta geçmeden bıraktı. 

gün içerisinde meme istediğinde de dikkatini başka şeylere çekiyordum. memede süt bitti diyordum. marketten süt alıp koyalım dedi hatta. :) zamanla baktı ki ciddiyim, kararlıyım; umudunu kesti o da.

kararlı durmanız ve ağladı üzüldü diye bu kararlılığı bozmamanız önemli.

(405 puan) tarafından
Ben kararlıyım çünkü gerçekten bu meme sevdası yüzünden tuvalete bile gidemez oldum yeni doğan gibi saatlerce emiyordu
(2,719 puan) tarafından
Marketten süt alıp koyalım :) Ne kadar masumlar ya :)
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Bir anda kesme derim her meme istediğinde ertelemeye çalış dikkatini dagit karnını doyur  oyunlar oyna vs. Yani günde atıyorum 10 kere memeye geliyorsa sen onu 7 ye düşür ertesi gün 4 sonra 3 kere 1 kere derken memeyi kes bu şekilde yap canım sen mutlu bebek mutlu bir şekilde atlatirsiniz inşallah bu süreci. :) Kayinvalidemin dedigi şeyi hiç duymadım ama sanmıyorum öyle birşey olacagini
(405 puan) tarafından
Aslında doğru ben biranda kesmeyi düşünmüştüm ama dediğinizi yapacağım
(1,403 puan) tarafından
Bence en mantıklısı bu şekilde çünkü ben bu şekilde kestim geceleride meme için kalktığında aç olmadigindan eminsem su teklif ettim o şekilde biraktirdim zaten bebeğinizin yaşı gereği gece beslenmesine gerek yok o yüzden gece emzirmeyi direk kesebilirsiniz su teklif edin o şekilde uyutun hem gece uyanmalari azalır. Ama gündüzleri dediğim gibi azaltarak unutturarak kesin çünkü memeye düşkün diyorsunuz günah bir anda memeden koparmak onun için çok yıpratıcı olur
(405 puan) tarafından
Evet çok haklısınız dediğiniz gibi yapacağım çok teşekkür ederim
(1,403 puan) tarafından
Rica ederimm ne demek :))
tarafından
Bend e bu şekil yaptım 2 gece uyurken emzirdim göğsüm rahatlasın diye  4 5 güne bitti istedikçe bant yapıştırdım açmadım yok dedim bıraktik çok şükür bizimki de çok düşkündü
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Kızım emmedi oğlumda 1 yasina kadar emdi  oda kendisi bıraktı o yuzden pek bilgim yok
(405 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(85 puan) tarafından
Canım ben 19 aylıkken kestim hamile kalmıştım bıcak gibi birden kestim aslında çokta kolay oldu varya aşırı düşkündü memeye anlatamam gece koynunda yatardı benşm memeler fora uyanır emer hatta mememde uyurdu hastanede doktor kesmemi söyleyince son kez eve geldim emzirdim o oldu meme istediğinde annem süt bitmiş yok biboştan içicez dedim inat edip ağlamadı biberon hazırlama mı bekledi ama yavrum geldi geldi gögüslerimin üstüne yattı öptü kokladı hamile olmasam kesin bıraktıramazdı geceleri uyandı su verdim üç gün sonra gece uyanmalarıda bitti gögüslerimide ilk üç gün azar azar sağdım sonra sütte geri çekildi Allah yardımcın olsun 
(405 puan) tarafından
Amin Rabbim bu yolda olan herkesin yardımcısı olsun gerçekten çok zor
0 oy
(15,286 puan) tarafından
Şuan 22 aylık. Ben 2 yaşına geldiği zaman biraktircam inşallah. 2 arkadaşımdan öğrendim. Önceden çocuğa söylüyorsun. 2 yaşına geldik mi emme bitcek diye. Büyüdüm pastası kescsz bitecek o zaman sütü artık emmeden degil bardaktan icecez diye. Ben de o şekilde şimdiden söylemeye başladım. İnşallah başarılı olurum 
(15,286 puan) tarafından
İstediği zaman da pasta kesme videosunu gösterip bak sen büyüdün artık pasta kestik diycrm.
(405 puan) tarafından
Bizimkinin bunları anlayacağını sanmıyorum:-))
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Gündüz biriken süt niye verilmiyormuş ben gündüz emzirmeyi kestim bayağıdır gece emziriyorum onuda nasıl bıraktıracam bilmiyorum salça sürmüştüm ben 
(405 puan) tarafından
Bilmiyorum işte klasik kaynana hurafelerinden biri galiba  gündüz aslında kolay gibi ama gece çok zor olacak bizim için

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 115 göst.
13 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Ftm1907 (442 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
30 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde _Ada_ (4,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 197 göst.