0 oy
786 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar. Çok çıkmaza girdim fikirlerinize ihtiyacım var. Eşimle severek evlendik zaten daha 6 aylık evliyiz. 5 aylık da hamileyim. 2 gündür eşim iftardan sonra kahveye gidiyor, 11de geliyor. Aramızda anlamadığım bir soğukluk var. Arabamız vardı sattık, yeni araba aldık altinlarimla.. Eşim işten geliyor kanepeye gidiyor yanına gidiyorum illa sıkıştırcaksın yani diyor. 2 sefer böyle yapınca bende dün yanıma geldiğinde sarilmadim. Normalde hep sırnaşır uğraşırım onunla. Bugün mesajlasirken dedi ki neyse anlasamiyoruz ne desem boş. Bende dedim sorun ne. Yani evimiz temiz yemeğimiz pişer ailesiyle sorunum yok bişey yok. Sürekli aynı sorunları yaşamayı kaldiramiyorum diyo. Ne sorunun varsa söyle yoksa de ki bana ben senden bunaldım beni rahat bırak bende kendimi suclamiyim dedim. Beni biraz rahat bırak dedi. Sizce ne yapayım ailem yakın zaten bugün sahuru onlarda yapıp yarın geri mi döneyim yoksa gitmemeyim mi

34 Cevaplar

+3 oy
(7,972 puan) tarafından
Ohooo daha 6 aylikken bu havalara giriyosa esin isin zor bacım açık konuscam sebebi götü zora gelemiyo sorumluluk sahibi olmak onu bunaltmis
tarafından
Olabilir bende öyle düşünüyorum normalde çok sorumluluk sahibidir ama evdeki hesap çarşıya uymadı galiba
(13,824 puan) tarafından
Surekli ayni sorunlar neymis daha 6 aylik evlilikde anlayamadim ben sorunu neymis yani bir sorun yoksa
tarafından
Sürekli aynı sorunlar dediği biz altlı üstlü oturuyoruz kaynanamlarla. Evde tek çalışan da eşim. Karisiyorum ona para konusunda ona diyor herhalde
-Reklam-
+1 oy
(3,148 puan) tarafından
Git bir kaç gün kal 
+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Asla kimseye bi şey söyleme bi süre sende hiç takma yokmuş gibi davran çok yüz vermişsin sen ona havalanmış 
+1 oy
(687 puan) tarafından

Yarın a döneceksen hiç gitme en az 3 gün kal ve eşini arama sorma. Süslen pislen durum yap catlasın kendisi seni arar.:D

+1 oy
tarafından
Yok canım sudan sebeb için ailenin yanına fln gitme. Kaç yaşındasın ki hemen hamile kalmışsın isteyerek mi oldu. 

Biraz daha hamile kalmak için bekleseydim birbirinize daha verimli vakit ayirabilirdinjz
+1 oy
tarafından
Gideceksin böylelerine gerekli ilgiyi göstermeyeceksin herşeyi hakediyorlar bu tip insanlar! 
+1 oy
(3,721 puan) tarafından
O ne öyle keyf gel deyince gel git deyince git bacım sen niye evini barkını bırakıp gidiyosun bunaldıysa o gelmesin 
tarafından
Sahur için gitsem acaba biraz bende oda kafamızı toparlayabilir miyiz onu düşünüyorum günlük yani
(3,721 puan) tarafından
Ben büyük konuşmayım da evimi yuvamı bırakıp gitmem normal de gidersin sahur da ama böyle bi konuşmadan sonra bırakıp gitmem
(15,039 puan) tarafından
Sana katılıyorum. Böyle bir konuşmadan sonra gidersen bu sefer de o seni aramazsa üzülürsün. Bence evinde durup o yokmuş gibi davran derim. Sorun ne biraz geçtikten sonra konusarak anlamaya çalış.
(3,721 puan) tarafından
Valla bacım yaa kendinizi bu kadar değersizleştirmeyin ki adam sana böyle bişey diyosa yüzüne bile bakmamk lazım da işte
0 oy
tarafından
Ya tatlım bebeğim hamilesin de seni üzmek istemiyorum gitme bir takip bence bir haltlar karistiryor olabilir
(2,529 puan) tarafından
Erkeğe nasıl güveniyosun bacım ya.
tarafından
Kemalim yapmaz kafasinda değilim zaten takip ediyorum telefonunun şifresini bilirim sosyal medya hesabı yok telefonu hep ortada yani. Gittiği yerlere de Google haritadan bakıyorum yalan söylemiyor kahveye gidiyor
tarafından
Aşkım ben sadece aldatmadan bahsetmiyorum herşey olabilir gizli birine para vermiş alamiyorda olabilir mesela diyorum . Arkadaşına uyup bişi yapmış da olabilir aldatmış da olabilir kendini suçlu hissediyor yada borçlu borcunu ödeyemiyor yada hicbisey yok evlilikten hakaten sıkıldı takip etmelin
(3,419 puan) tarafından
Ne kadar doğru olsada esin kahve hayatı olduğu sürece çok değişir canm orda birçok erkek var hepsi ayrı telde caliyor ve onlari örnek almaya bile çalışır bu hayatta babana guvenmiycen die boşuna dememişler
tarafından
Olabilir zaten şu Allah'ın belasi kahve ne zaman çıktı düzenimiz bozuldu gerçekten. Benim için iyi bişey yapsa ailesi hemen ayseden korkuyorsun diyorlar oda o durumdan çıkmaya calisiyor Allah herkese hidayet versin ne diyim
0 oy
(10,460 puan) tarafından
Az senden uzak dursun cnm gitme annenlerde kal
0 oy
tarafından
B.klari şişiyo bu adamların başka Bi açıklaması yok inan. Yüz verme biktiysa salıver canım. Bide evlenir evlenmez hemen bebek olayına karşıyım ne olacağı belli olmuyor çünkü 
0 oy
(479 puan) tarafından
Git bacım sende kafanı dinle madem öylr yapıyor sende kırıldığını belli et
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Kafanı dinle bence
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Canm ailene yansitma ortada buyuk birsey yok evde.mesafeni koy sende ona soguk davran simdi ailene gidecksin snra onlar soracak filan birsey oldugunu sanacak bu sefer esine tepkili olacaklar yine sen uzuleceksin 
tarafından
Temelli değil canım sadece sahur için
0 oy
tarafından
6 aylık evlilikte de bunalmışsa ömür boyu ne yapacak acaba? Sizin cicim aylarınız olması gerek şuan. Eşin evliliğe hazır değildi anlaşılan ağır gelmiş. Doğru düzgün konuşmadan yüzyüze ne o ne sen gitmemelisiniz mesajlaşılacak konu değil bu.
tarafından
Ya ben bı sene sonra yapalım demiştim bide evliliğe kendi acele etmişti. Evden komple gitmekten bahsetmiyorum annemler yakın sahur için gitsem yarın geri gelsem hem o hem ben belki kafamizi toparlariz işe yarar mı diye
(252 puan) tarafından
Hiç iyi bir fikir değil sen her sorun yaşadığında ailenin yanına bir günlüğüne gitsen bile onun gözünde normalleşek bu sefer her sorunda o sana git diyecek  böyle durumlarda gitmek akıllıca bir iş degil .En iyisi yokmuş gibi davranmak kendinle ilgilen
tarafından
Her sorunda değil bu sefer gerçekten çıkmaza girdim. Şimdi gitmesem adam senden bunalıyorum demiş geldiği zaman kendimi biliyorum illaki laf sokarım, olay büyür diye endişe ediyorum
tarafından
Gitmeyin, alışır.
(13,824 puan) tarafından
Hicbisi deme o senin kirildgni anlasin sorun yokken neyden bikmis sen uzulysun
0 oy
tarafından
Yeni evlisiniz evliligin sorumlulugunu tam kavrayamamis olabilir ustune bi de hamilesin yakinda baba olacak eşinin gözünden bakınca acaba kaldirabilir miyim diye dusunuyo olabilir. Sen de hamilesin ekstra hassassin haliyle birbirinizi yanlis anlamissiniz bence. Boyle ufak tefek sebeplerden evinizi terk etmeyin araya soğukluk girer oturup 2 medeni insan gibi konusun herkes etegindeki taşları döksün 
tarafından
Kaç defa konuştuk, çoğu sorunumuzu çözdük ama hep bir fazlası çıkıyor anlayamadigim bir şekilde. Onu da anlayabiliyorum iki ev bizim üstümüzde sorumluluk var yetisemiyor ama bende hamileyim o beni hiç anlamıyor sürekli istekler var yani
tarafından
Bi sure ilgilenme bakalim ama bence evden gitme hem ailen bisey oldugunu anlar aranizdaki sorunlar ailelere yansiyinca daha kotu olur
tarafından
Annem gözümdeki bakıştan anlamasa zaten gideceğim de işte annem anlar diye gitmedim
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Tövbe Bismillah 6 ayda bunalmissa ötesini düşünemiyorum 
tarafından
Bende öyle...
(15,823 puan) tarafından
Allah yardım etsin inşallah otur adam akıllı konuss ne diyor bakalimm
0 oy
tarafından
Canım benim öncelikle Allah bebeğini hayırlı etsin ama biraz erken olmuş sanki. 6 aylık evlisin ve 5 aylık hamilesin. Keşke acele etmeseydin bende 9 aylık evliyim eşimle problemler yaşıyorum bebek henüz düşünmüyorum. Keşke önce eşinle vakit geçirseydin önce büyük bebeğini tanısaydın. Ama hakkında hayırlısı olaun belki bebek size mutluluk getirir. Bu süreçten geliyorum sana tavsiyem eşine yüz verme sen uzak kal kendine bakım yapmayı ihmal etme. Geldiğinde iletişimi azalt o anlarsa da duygusal bir üslupla ama ciddi bir şekilde üzüldüğünü söyle. Sakın üstünü örtmeye izin verme. Sakın evinden de başka yere gitme bence böyle alışmasın. Evde mesafeli ol farklı odaya geç ama evinden gitme. 
tarafından
Deneyeceğim canım. Aslında ben zaten 6 ay sonra istiyordum en az 6 ay geçsin diyordum. Ama oldu iste yani :))
tarafından
Ayyy hayırlısı olsun canım bebek inşallah huzur mutluluk getirir olumlu düşün bence:)
tarafından
Hamilelikten olumlu pek düşünemiyorum valla canım yarın öbür gün ne olacak diye düşünmekten kafayı yiyeceğim
tarafından
Yani önlemini daha fazla geç olmadan alın bence çünkü erkeklere şefkat merhamet gösterip alttan aldıkça köle gibi davranırlar bunun bende yeni farkına vardım ama emin ol rahatlarsın sen de
0 oy
(252 puan) tarafından
Evinde kal gidersen aranız dahada soğur uzaklaşır senden. Kendinle ilgilen onu umursamiyormus gibi yap ama  süslen büslen onun ilgisi çekecek dikkatini çekecek şeyler yap zayıf noktasını bul neye daha çok ilgisi varsa onu yap aklı sende kalsın :)
tarafından
Kendimle ilgilensem bu sefer de başka bişey bulur dengesiz. Pazara giderken gözlük yerine lens taktım diye sen bana değil gezmeye gidiyorsun diye taktın demişti
0 oy
tarafından
Bence git kal bir kaç günn 
0 oy
(570 puan) tarafından
O zman sende evde bir hafta yabancı kal bişey değişmiyor ananda kalırsın biseyler yapmaz deme her insan hataya düşer 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 111 göst.
6 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 229 göst.
0 oy
0 cevap 44 göst.
12 Aralık 2023 Aile kategorisinde Egeninannesi (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 785 göst.

378,381 soru