0 oy
666 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (163 puan) tarafından
Doktora randevu aldım ama gidene kadar kafayı yicem artık oğlum 17 aylık en başta şunu söyliyim göz teması var seslenince de bakıyor ama dışarıya çıkarınca seslendigimde Bakmıyor dışarıya çok fazla odaklanıyor ondan mı bilmiyorum ama evde seslenince bakar hep neyse işaret parmağını kullanmıyor bu aralar bir iki defa oyuncak tavsanina elini uzattığını gördüm bir ara da küçük kuzenine işaret eder gibi parmağını uzattı belki yeni yeni başlayacak işaret parmağını kullanmaya ama bilmiyorum şimdilik birşey yok . Nesnelere takıntısı var eline birşey alır evden çıkınca parka gidene kadar elinde tutar veya dışarda eline taş alır nereye gidersem gideyim düşürmez elinden. Dönen şeylere ilgisi çok var yolda yürürken durup geçen arabaları izliyor gidene kadar kapakları çevirip döndürüyor halkaları atıyor yere dönmesini izliyor. Heryeri dağıtıyor çekmeceleri . Çok hırçınlaştı herkesi dövüyor onun 16 aylık kuzenini sevmiyor itiyor sürekli ama 4 yaşında kuzenini çok seviyor güler oynar . Kelimesi yok babildama var mamaya mamamama der meme ye memememe der geri kalanı anlamsız şeyler . Bu aralar da kafasını bana vurup duruyor sürekli üst üste , geri geri yürüyor arada . Aklıma gelenler bunlar .. lütfen bilgisi olan yazabilir mi bir anne olarak empati kurun hiç iyi değilim ..

23 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bunlarla otizm anlaşılmaz bence normal cocuk
-Reklam-
0 oy
(6,179 puan) tarafından
Cokk iyi anlıyorum seni ama takma kafana ben artık saldım çocuğun her hareketi gözüme batiyo yoksa
(163 puan) tarafından
Sen kullandın mi etkisini gördün mü canım kitapların teşekkür ederim bu arada not ettim bakacam şimdi
(6,179 puan) tarafından
Hayır uyaran eksikliği bir tanı bile değil otizm doğuştan kaynakli meydana geliyo uyaran eksikligi ile belirtileri bire bir ayni olduğu için ayirt etmekte zorlanıyolsr sadece
(6,179 puan) tarafından
Her çocuk oynar kitabini kullanmaya başladık icerigi çok güzel faydası var çocuğa isaret etmeyi komut almayi bunun gibi bir sürü şeyi oyunlarla nasıl ogretebilirsin bunu yaziyo diger kitabin sürümü yoktu daha dün yeni sürümünü yuklemisler hmn sipariş verdim ama kullananlar yorumunu okudum herkes çok memnun
(163 puan) tarafından
Anladım canım hemen bakıyorum bende inşallah işe yarar teşekkür ederim tekrar canım ❤️
(6,179 puan) tarafından
Rica ederim cnm evlatlarımız iyi olsun yeter ki
0 oy
(12,492 puan) tarafından
Yani bilemedim canım doktor en iyisini bilir 
(163 puan) tarafından
Gidecem doktora ama bilen bilgisi olan vardır diye düşündüm
0 oy
(546 puan) tarafından
Bende normal 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Benim oglum 25 aylık hala ne dedigini anlamiyoruz 

Camasir makinasini arada izler 

Arabasinin tekerlerini cevirir izler 

Yani benim aklima hic otizm gelmezdi 

Valla burdakiler psikolojimi bozdu yaa 

Nedir bu kardesim en ufacık seyde otizm mi diyosunuz 

2 tane daha cocuk büyüttüm cok şükür bunlar onlardada vardı gec konusma haric masallah ikiside sağlıklı 
(163 puan) tarafından
Ama bu takıntılı halleri yedi bitirdi beni ne bulsa ensesine sürüyor arabalarını ters çevirip kendi etrafında döndürüyor yolda yürüyemiyor arabaları izlemekten ne bileyim yigenim oğlumdan bır buçuk ay küçük hemen herşeyi taklit ediyor kelimeleri hemen kapıyor ama oğlumda tık yok
(2,529 puan) tarafından
Ay beni de ya paranoyak oldum arrik burası yüzünden 7 aylık kızıma bı kaç kez TV izlettim çok pişmanım böyle postlar görünce
(7,609 puan) tarafından
Ilgisiniz cekiyordur canim arabalar fln cok paniksin:(
(4,983 puan) tarafından
Panik degildim canm burdakiler yüzünden böyle oldum
(2,529 puan) tarafından
Valla haklı kız buradakiler aşıri abartıyor herşeyi benide bunlar yaptı böyle
0 oy
(65 puan) tarafından
Bunlar gayet normal üzülmeyin
0 oy
(10,886 puan) tarafından
İçin fereh tut bunlar cok normal canım ama yınede gıt Dr.da ıcını ferahlatsın. 
0 oy
(780 puan) tarafından
Benim 14 aylık oğlumu anlatmışsın elinde bir arabası var.her gittiğimiz yere onunla gidercok seviyor dagitma konusunda üzerine yoktur aynaları yalar kanepeye çıkar düşer parkta çağırırım hiç dönüp bakmaz beni almasın diye gayet normal çocuk davranışı bunlar zaten 
0 oy
(12 puan) tarafından
Neden takıntı yaptığını anlamadim ama 17 aylık bir bebek bunlari yapar zaten bence cok normal şeyler başka ne yapsın ki 
0 oy
(683 puan) tarafından
Bunların hepsini benim oğlum da yapıyor 18 aylık arkadaşımın kızı da yapıyor o zaman herkesin çocuğu otizmli milletin de kafasına sokuyorsunuz herkes öğrenmiş benim çocuğum dönen şeylere bakıyor e ilgisini çekiyor ya yapmayın artık 
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Saydıklarında garip hiçbir şey göremedim. Normal çocuk tepkileri. Seni endişelemdiren ne onu bile anlamadım ben ya :ermm:

0 oy
(2,529 puan) tarafından
Yeminle benide paranoyak yaptınız ya 7 aylık bebeğim var TV izlettim bı kaç esekk gibi pişmanim yani sırf böyle postlar yüzünden. 
(3,147 puan) tarafından
Kız sakin ol arada sırada izlemekten bir şey olmaz ben bile açıyorum bazen nolur takma bu kadar sal kendini bol bol sev kucakla ve oyunlar oyna yeter
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Canım bu anlattıkların çogu bebeğin yaptığı şeyler konuşmaması çok normal 5 yaşına kadar erkek çocuklarında geç konuşmayı normal diyorlar birde genetikse eger ailede geç konuşan varsa normal evham yapıyorsun kendine korkma rabbimin izniyle hiç bir şeyi yoktur çocuk senin stresini hissedip daha gergin olabilir doktor senin içini rahatlatacaktıt 
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Canım çocuğun nor al bir bebek bu dönemde bu dediklerinin hepsi normaaal çok çok normal otizm de başta göz tamesı olmaz ve çocuk başkasına değil kendine zarar verir hatta sana bir örnek vereyim öğrencilerimle ilk tanıştığımda bir tanesi vardı çok ağırdı çocuğu zapt edemiyoduk kriz anında kendine çok zarar verdiği için ellerini tutmak yeri geldiğinde bağlamak zorunda kalıyorduk sakinleşene kadar. Şimdi sen sürekli evde dur sonra dışarı çık sende odaklanmaz mısın odaklanırsan onlarda öyle bebek bunlar nolur şu bebeklerin hareketlerini ve kendinizi azıcık salın her şeyi otizme bağlamayın oyuncak oynuyor başkaları ile gülüyor seslenince bakıyor göz teması kuruyor ne güzel işte tam bir normal bebek ha içim rahat diyorsan götür doktora ama emin ol bunlar çok normal ve çok küçük annesi lütfen ona ve kendine zaman ver her şeye bu kadar yorma kendini konuşur da oynar da daha zaman var.

Kendin ve bebeğin için onla eğitici güzel vakit geçir içinden şüpheyi at ❤️
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bizim akrabanın oğlu 6 yaşında hala anlattığın şeyler var eline bişey alsa inanılmaz takıntı yapıyor bırakmıyor dikkatini biyere verse kimseleri duymuyor psikoloğa götürdü dikkat eksikliği dedi aktiviteler verdi herşeyi kötüye yormayın otizmle alakalı bilgim yk 
0 oy
tarafından
Otizim cocuklar başka cocuklara zarar vermez dovmezler baska kimsryi kendi yasitlari dilde kendinden cok daha kücük cocuklarla oynamayi severler eve yabanci biri geldigi zamn normla karsilamazlar asiri heycanli hareketli olurlar
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Canim bunda otizm goremedim ben ama sen yinede gotur istersen 
0 oy
(4,462 puan) tarafından
17 aylik kuzucum daha kucuk ama anne olarak sen daha iyi hissedersin tabi evham yapmak yerine yetiskin bir birey gibi goz temasi kurarak anlat herseyi
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Belkide sadece iki yaş sendromudur bu kadar yıpratma kendini hem daha küçük otizm olsa bile anlaşılmaz şimdiden ama inşallah öyle birşey yoktur
0 oy
(217 puan) tarafından
Burası yuzunden paranoyak oldum ben cocugun hergun yarım saat ıngızlıce cızgı fılm ızlıyor ama seslenınce bakıyor yanı dalmıyor zaten bırakıp gıdıyor oturup asla ızlemıyor 18 aylık 5 kelımesı var bende arttıramıyorum cok kafama takılıyor 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 382 göst.
27 Temmuz 2019 Moda kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 33 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Aras2304 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 244 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Aras2304 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 870 göst.