0 oy
935 göst.
Diğer kategorisinde (701 puan) tarafından

image

Bekarken yaşadığım evde de bunun gibi bir böcek vardı bodrum katta oturuyordum şuan 1. Kattayim nefret ediyorum sadece geceleri çıkıyor gezmeye öldürüyorum ama bazen kaciyolar korkuyorum da evimi de sürekli siler supururum yani pasaklı da değilim neden çıkar bunlar anlamıyorum

30 Cevaplar

0 oy
tarafından

İlk defa gördüm canim :angel:

(3,551 puan) tarafından
Bu böcek ondan değil şekerim onun götünde kocaman yumurtası oluyor bilmiyorum belki bu erkeğidir ama dediğin böcek hamambövepi. Ayy kaynanamın önceki binada her daireyi sarmıştı. Kökten ilaçla zor kurtuldular. İğreti olurum böcek örümcek gibi şeylere.
(373 puan) tarafından
Kız  o dediğinden eski evimde vardı buda sanki onun biraz büyük hali gibi geldi ondan :))
(701 puan) tarafından
Kız korkuttun beni bunlar görünmüyor her yeri çektim bugün iki tane ölmüş yavrusunu buldum delik bir tane var orayı iyice süpürgeyle çektim daha bulamadım inşallah cogalmazlar
(3,551 puan) tarafından
Canım onlar deliklerden ziyade tahtalı olan nemli yerlerde bulunurlar. Ve geceleri açığa çıkarlar. Çok pis böcektir. Mutfak dolaplarının hiç bakmadığın yerlerine bak. Eğer çıgaldılarsa mutlaka yumurta kabuğu görürsün. Çok ama çok hızlı çoğalıyor ve çok zekiler.
(701 puan) tarafından
:D hahah zekiler valla nemsiz ev mi var denizin dibinde oturuyorum :/
-Reklam-
0 oy
(229 puan) tarafından
Benimde eski evde vardı baharın çıkıyolardı oltuda her evde oluyo ganelde 
(701 puan) tarafından
:) memleketim
(229 puan) tarafından
Yaa bende işimiz gereği burdayım seviyorum oltuyu
tarafından
Ooo hemseri  buldum kendime yine:)
tarafından
Bende oltuluyum ama hiç hatırlamıyorum sayılır mı :))
(701 puan) tarafından
Hahah sayılır hemseriler :)) candır Erzurum canım memleketim ve güzel insanları :)
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Arada olabiliyor canım dip köşe her yere böcek ilacı dök iyice çoğalmadan
(701 puan) tarafından
Ay alayım araştırıp yada ilaçlama firmasi gelsin kaşıntı basti psikolojik olarak. Ya evde rutubet çok ama çok az hiç yok denecek kadar az
(5,108 puan) tarafından
Benim evimde geçen yıl ismi kitap bitiydi sanırım ondan çıkmıştı benim kabusum oldular resmen. Bit ismi ama küçücük bir böcek çok dikkatli bakılırsa görülüyor. Tüm odalara dağıldı gözüm her yerde böcek arıyordu. Birçok şey denedik en sonunda eşimle birlikte temizlikten sonra her yeri ilaçladık çok şükür kurtulduk ama psikolojimi çok kötü etkiledi zaten böcek fobim var :/ kısa zamanda ilaçlayın bence
(701 puan) tarafından
Her yerim kabardı sen anlatirken ayyyy :/// benimde var görünce yatamıyorum eşimde vurdumduymaz bişey olmaz bizim köyde akrep var diyo
(5,108 puan) tarafından
Sen bir de o hallerimi görsen :( elimde terlikle yerleri inceliyordum acaba böcek var mı diye bahsettiğim böceğe de rutubetten gelir diyorlardı bilmiyorum ne kadar doğru zemin katta oturuyorum bu yaz yaşamam bir daha umarım. Sen de bir an önce kurutulursun inşaAllah canım.
(701 puan) tarafından
Ay inşallah valla bende terlik vuruyorum çok hızlı bu kaçıyor bir an evvel halledicem inşallah
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Rutubet böceği derler buna . Bizde de çıkar arada bi iki tane 
(701 puan) tarafından
Anladım doğrudur eski evde çok rutubet vardı yıllarca bunların mini boyları ile beraber yaşadım bu ondan büyük://
0 oy
tarafından
Ben 12. Kattayım bende iki tane yakaladım. Bu yaz bunlardan çok olucak herhalde kalorifer böceği sanırım. Evi ilaçlatıcam. 
tarafından
Temizlikle alakası yok canım. Ne kadar temizlesende bir şekilde çıkıyorlar.
(701 puan) tarafından
:/ doğrudur ya
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Benim evde de var. Nefret ettim artık. Bitmiyorlar sürekli öldürüyorum. Eşim de sağolsun o kadar rahat ki bu konularda. Aman nolacak. Tiksiniyorum bunlardan artık, ama ilaçlanması lazımmış, çok hızlı üredikşeri için yumurtaları bile kalmamalıymış. Biraz daha ısınsın havalar ilaçlatacam evi
(701 puan) tarafından
Allah'tan benim evde örümcekler var sürekli temizlerim ama ağaç çok binanın etrafında hep ordan örümcek oluyor ev örümcek ag yapmış makinanın arkasına orda takılı kalmış iki tane yavrusu çok sevdim ilk defa örümcekleri:) Allah onları evimizden eksik etmesin
0 oy
(895 puan) tarafından
Iyyy var ya cok sinir oliyrm.kalorifer bocegi deniliyor.gumus bocegide sanirim.cok hizli ve öldurunce eziliyo tamamen
(701 puan) tarafından
İğrenç bir yaratık ya sorma bende deli gibi kaşınıyorum
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Bu arada sadece rutubetten olmuyor, evimde rutubet nem yok. Karanlık ve serin dip köşeleri seviyorlarmış
(701 puan) tarafından
Geberesiceler
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Evet kaynanam bu böcek için ev değişti sadece gece cikardi eczanede bı ilaç borik asit diye onu al tarifini dene birebir gider 
(701 puan) tarafından
Borik asit tarifi mi diycem eczaneye
(1,493 puan) tarafından
Borik asit toz seklinde
(701 puan) tarafından
Tamam canım sagolasin
0 oy
(341 puan) tarafından
Yaz kış  bizim evdede oluyor. Genelde fayans arasinda veya kapi dibinde boşluk görse  hemen delige giriyor. ZararsiZ ama rahatsiz edici
(701 puan) tarafından
Kesinlikle öyle ya
0 oy
(15,835 puan) tarafından
Bende var bugün çıkmaya başladılar
(701 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
0 oy
tarafından
Yazlikta vardi bizim .

Nerden geliyorlar bilmiyorum .

Nemi severler ssdece onu biliyorun
0 oy
tarafından

Bizdede bundan çıkar evde

image se in evde çıkan böceğin adı ise gümüş  bocegi

(701 puan) tarafından
Ay çok igrencler:((
0 oy
(1 puan) tarafından
Genelde pervaz altina yuva yaparlar eczanelerde ilaç satiliyor gece fisfisli bir siseye ilaci yapip pervazlara falan sıkabilirsin 
(701 puan) tarafından
Aynen öyle pervazda duvarda supurgeliklerde geziyo
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Rutubet böceği bu
0 oy
tarafından
ay bu ne ki boyle ilk defa görüyorum  canim 

bende hamam böceği vardi ilacladim şükür yok simdi 
0 oy
(119,070 puan) tarafından
bizde yok hic olmasinda
0 oy
(257 puan) tarafından
Benimde banyoda çok çıkıyolar bıktım artık bende nasıl kurtulucam.bilmiyorum 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ayyy içim bir tuhaf oldu eski evimde her tür böcek çıkardı artık dayanamadım vlla çıktım o evden sıfır binaya geldim 5 yıl olcak burda bişey yok şukur
0 oy
tarafından
Banyodaki giderlerinizi kapak ile kapatın haftada iki kere o gideren bolca su dökün bunlar oralarda yaşamayı sever gece yarısı ev sahipleri :) 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 424 göst.
17 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,324 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 182 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 582 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Huriyenur (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 349 göst.

377,917 soru

11,311,295 cevap

34,745 kullanıcı

...