0 oy
163 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

cevap sonuncu ama buzlukta bırakırsak buzlukta ifadesi dolaylı tümleç olmaz mi

3 Cevaplar

0 oy
(119,481 puan) tarafından
postu cikariyim
-Reklam-
0 oy
(418 puan) tarafından
V. Cümle hariç diğer cümlelerin hepsinde parantez içindeki kelime ile öğe sayısı artmış. 

Ama V. Cümlede " buzlukta" kelimesini eklediğimizde artmiyor. Cumle üç öğeden oluşuyor zaten. 

Sağlayabilirsiniz=yüklem

Mumların daha uzun süre yanmasını= belirtili nesne 

Kullanmadan önce 24 saat "buzlukta" bekleterek= zarf
(418 puan) tarafından
Ben de evlendim bacım. Çocuğum yeni oldu, ama çalışacağım ne edelim emek verdik o kadar.. inşaallah sen de atanirsin bırakma asla vazgeçme
(13,834 puan) tarafından
Valla helal olsun sana insallah gonlune gore olur ben birakali cok oldu 2 tane  cocuk 2013 mezunuyum olmayinca iste kaldi oyle 4 senelik evliyim vekarken ucretli calistim evlendik onuda biraktik
(418 puan) tarafından
Nasip her şey, ama kendine haksızlık etme benden geçti deme.. valla Edebiyat Türkçe'den zor bir bölüm.  yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişiz O kadar kafa curutmusuz, bırakmak olmaz bence.  inşallah senin de gönlünce olur. Benim de eşim desteklemiyor, 2017 mezunuyum, kendim ve annem için çabalıyorum işte karınca kararınca.. Allah kerim. Her şey gönlünce olsun ❤️
(13,834 puan) tarafından
Insallah atanirsin canim yine de cok olmamis mezun olali evet ah o sinavlara aglaya aglaya girdigimi bilirim ama su an calismak cok zor benim icin hayirlisi olsun hepimiz icin
(418 puan) tarafından
İnşaallah  ❤️
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Kesinlikle üç canım 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 89 göst.
22 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 374 göst.
0 oy