0 oy
826 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar ben sahur yapmiyorum sadece su iciyorum esim icin hazrlyorum ama siz hazrlarmisiniz  ama ac isem aksamki yemekten kalanida yerim ben öyle sahur aramam pek

57 Cevaplar

0 oy
(3,184 puan) tarafından
37 haftalık gebeyim kalkıp hazırlıyorum ramazan haricinde de hiç üşenmeden saat 7 de kalkarım kahvaltı hazırlarım öyle yollarım aç gitsin istemiyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tabikisiiiiiiiii
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Akşamdan yumurta haşlıyoruz onu soyup yanına Allah ne verdiyse öyle gece  kalkıp bişey hazırlayamıyorum 
0 oy
tarafından
Mutlaka hazırlarım günah çalışıyor hayatta rahat edemem ki
0 oy
(7,824 puan) tarafından
Mlsf:(((((((
0 oy
(701 puan) tarafından
Sahura kalkmak sahur yapmak çok bereketli dir bir lokma bir yudum dahi olsa bişey yenmeli inanılmaz şifası var mesela ben yumurta peynir zeytin yerim sadece . Eşim yufka kızartması yer yemek yer vs çorba ister yaparım zor gelir biraz ama inşallah bu sene evimiz her zamankinden çok bereketlenir. Söylemesi ayıp bu eve girince zerre bişeyim yoktu geçen sene ramazanda çok coşkulu sevincliyddim bu sene istediğim herşeyi hemen hemen alıp yiyebildim durumumuz müsait olmasa bile ahım şahım baya baya rızık bolluğu oldu farketti yani. Tavsiyem o ki sahur mutlaka yapın:))
0 oy
(677 puan) tarafından
Evet hazırlarım canım sahurun bereketi ayrıdır severek yapar hazırlarım :) 
0 oy
tarafından
O ben kalkarsam yer kalkmazsam yemez aramıyor o kadar ama illa yerim dese hazirlarim
0 oy
(2,311 puan) tarafından
Bn hazır larım bazen ikimz 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Ben oruç tutmuyorum emzirdigim için ama ona her gün hazırlarim elime de yapışmaz yani 
0 oy
tarafından
Bizde ben hazırlıyorumkoca aileye 7 kişiyiz 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Esim iki aydir tutuyodu 3 aya tamamlicak 2 3 defa anca hazirladim valla Allah biliyo
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ben hazırlayayım diyorum ama eşim istemiyor yatarken biseyler yiyor cunku 6.30 da kalkıp işe gidiyor uyandım mi uyuyamıyorum diyor 
0 oy
(341 puan) tarafından
Kim once kalkarsa o hazirlar.  Ben oruc tutmuyorum  hamileyim. Esim kaldırmaya kıyamaz.  Ev isi yemek yapma der 
0 oy
(554 puan) tarafından
Beraber hazırlıyoruz canım 
0 oy
(525 puan) tarafından

Evet hem de seve seve hazırlarım sahuru da iftarı da :) kurban olduğum rahmet ayının her detayı ayrı güzel geliyor <3

0 oy
(3,446 puan) tarafından
Ben uyumuyorum ona hazırlamak için yani severim sofra kurup birilerini doyurmayi :D
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ben tutmuyorum ama eşim için her gece kalkıyorum kahvaltı tarzı yer yemek rahatsız ediyor midemi diyor kalkıp hazırlıyorum daha iftar yaparken acaba sahura ne yapsam diye düşünüyorum ☺️
0 oy
tarafından
Burda takılıyorum 5 dk sonra kalkicam hazirlamaya:)
0 oy
(780 puan) tarafından
Eşime kalsa sahursuz tutacak uykuya dayanamıyor ama ben tutsam da tutmasamda kalkar ne seviyorsa hazrlar zorla uyandıririm birazda olsun yesin diye akşama kadar calisiyo adam sonuçta bide 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 173 göst.
3 Nisan 2021 Aile kategorisinde Cimri kaynanam (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 698 göst.
3 Nisan 2022 Aile kategorisinde hayal14 (2,097 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 268 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (887 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 297 göst.