0 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde (266 puan) tarafından
15 günlük ama gece gündüzü karıştırıyor sanırım

Gündüz uyumaz gece yatmaz oldu memede uyuyacakmıs hanımefendi 1 saat oldu çektiğim an qgliyo ayakta sallayarak uyutsam olur mu sizce

11 Cevaplar

0 oy
(217 puan) tarafından
Valla 15 gunlukken ben uyusun dıye amuda bıle kalkıyordum yeter kı uyusun, evet alısıcaj salladıgın an tekrar sallanmak ıstıcek bırakması zor olucak sana tavsıyem ayagında sallıyorsan bıle uyur gıbı oldugu an sallamayı bırak sakın uyurken de sallama 
(266 puan) tarafından
Tamam canim çok sagolasin o kadr yoruldum ki 3 gecedir bu mod sallamaktan başka çarem kalmadi
(217 puan) tarafından
Bır de emzık alıstırabıkırsen alıstır benım kız almadı ahhh rezıl oldum 6 ay kımseyı takma ona alısır buna alısır derler ama sen cekersın kahrını her alıskanlıktan kurtulması 3 gun surer bebegın memene de alısıcak, kucagına da sallanmaya da ne kolayına gelırse onu yap 5 yasına gelıp ayakta sallanan cocuk yok, benımkı pılates topunda zıplayarak uyurdu 1 saat zıplardım bu kucagımda dusun suan yatagına koyup pışpışla uyutuyorum korkma sen
(266 puan) tarafından
:) bugun dr emzik.verme 1 ay kendin emzir dedi Of bilmiyorum
(1 puan) tarafından
Hay yaşayın siz doktorlara kayınvalidelere kalsa herşey yasak. 1 haftalık olacak yarın valla emzirdikten sonra biberon da kullanıyorum mama desteği için . Karnı doyunca memenin ağzında olmasını istiyor emzik de veriyorum huysuzlanınca
(444 puan) tarafından
1 hafta olmuş emzik ve biberon ilerde meme reddi yapabilir. Ben hiç kullanmadığım halde 2 ay boyunca neler çektim
-Reklam-
0 oy
tarafından
hizli olmadigi surece sorun yok . emzik de kullanabilirsin
0 oy
(7,693 puan) tarafından

image

Bak bacim 2 bucuk yasinda sabahtan beridir salliyorum indirsem agliyor :dizzy:

(7,693 puan) tarafından
Yani odasini deistirdim yadirgadi galiba normalde sallayip yerine yatiriyorum uyaniyor beni isdiorr beni birakmiyor mutfak alan taran sahur yaklasiyor koca uyandir beni dior isden yeni geldi vay basima gelenler
(266 puan) tarafından
O da çok.zormuş 2.5 yas Of hep kndi yatağında uyusun diye hayal ederdim simdi uyudu sanırım beşiğini sallıyorum daha bn kocama hiç sahur hazirliyamadim
(13,825 puan) tarafından
3 gun zorlandik alisti 2 5 yasina geliyo yanina ytyruz simdj:)
(13,825 puan) tarafından
Kolikti ordan alisti salkanmaya saatlerce sallardim inanki destegi kesinxe hemen ve delimsiz uyuyo bi denemeye basla bnce rhtlarsun:)
(7,693 puan) tarafından
Yatmiyor bacilar yerinde kucaklayacak kullaklarimla oynayacakmis yanindan ayrilsam basiyor aglammayi  1 haftadir oldu ne oldu ruyasinda terkmi ediodum napiydum bilemedim:)
0 oy
tarafından
Valla canım sallamak bi dert sallamamak iki dert yani sallamadan uyuyan çocuklar var evet ama anne ile değil bebek ile alâkalı bi durum keşke sallamasaydım diyorum şimdi ama o günleri düşününce sallayınca bile zor uyurdu bebeğine göre kendin karar ver bu durumu sallamadan bi şekilde uyuyorsa sallamamaya çalış tabi 
(266 puan) tarafından
Hmmm memede uyuması daha iyi o zmn beni ne kadr bunaltsada bağımlılık yapmaz ileri yaşlarda dimi
tarafından
Memeyi bırakmak sallamayı bırakmadan daha kolay sanıyorum canım mayıştırma yöntemi ile memeyi unutturuyor ama en iyisini annesi olarak sen bilirsin canım
(266 puan) tarafından
Saģol canim ilk.annslik 15 gün alisicaz insallh bir sekilde
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Çünkü daha sadece seni tanıyo, bırak uyusun göğsünde, kokuna ihtiyacı var demekki
(266 puan) tarafından
Bende uyuyakqlqcqm da bpgulacqk diye ödüm kopuyor
0 oy
tarafından
Bırak memede uyusun kuzum o senin kokunla uyumak istiyor daha yeni doğmuş minicik melek. Anne karnındaki amniyon sıvısı ile annesinin meme kokusu aynı. O yüzden sürekli emmek istiyor orada daha güvenli hissettiği için. Bir tek senin kokunu senin sesini tanıdığı için. Ben 3 ay yapışık gezdim valla. Şimdi 6 aylık oldu ben istiyorum ama bizim kuduruk durmuyo sallayarak uyumaya alıştı. Zaten bı kaç ay sonra sen istesen de durmayacak bırak şimdi dursun
(266 puan) tarafından
:) dursun da  gündüz dursun ya simdj uyuyakalacak göğsümde bnde uyucam birsey olur diye korkuyorm
tarafından
Ahahah been çok uyuyakaldim canım yapacak bişey yok annem başımızda beklerdi :D Rabbim sana bağışlasın
(266 puan) tarafından
Amin canım sagolasin
0 oy
(31 puan) tarafından
Çok mecbur kalmadiğin sürece sallama ben ilk bebeğime öyle yaptim 19 aylik şimdi sallamadan uyumuyo ikimciye hiç yapmadim bi yerden sonra kendi kendine uymayi öğrendi her ağladiğinda kucağina al ayakta yürü sürekli konuş onunla emzik de çok iyi maske iplerini emziğe bağlayarak ona kullandirabilirsin ben ikinciye emzik verdim şimdi çok rahatim
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Tam 15 günlük tü eşim bi salladı sallayis o sallayis 18 aylık hala sallıyorum suan sallıyorum mesela....
0 oy
tarafından
Çok küçük daha meme onun için herşey canım sallm bence memede uyusun bırak sıcaklığın ona güven versin 
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Daha cok kucuk hic sallama bence kokunu istyo emmek istyo benim oglumda 3 aylik olcak emerek uyydu sonra gozlerini kapatnca tok tbi emzigini verdm ytrdim hic sallamyrm kendi uyuyo smdi msallah diyim:) ilk oglumdab xok cektm sallama knsunda
0 oy
(444 puan) tarafından
15 günlük bebek tabiki de memeden ayrılmaz ben 3 saat aralıksız emzirdigimi biliyorum tükenmiştim ama iyiki öyle yapmışım şuan 9 aylık hala memede uyuyor hiç sallamadım memede uyumadigi zamanlar ayakta gezerek uyuturdum ama muttlakaa gazını çıkar. Ablam yegenimi 1 ay emzirip ayaginda salladi cocuk o ay 300 gram aldı birdaha asla öyle uyutmadı. O senin kokunu ister kusura bakma ben çok sinirleniyorum belki çevrende sana emzik yaptin vs diyolardir ama sen onun için emziksin de beşiksin de her şeysin 15 günlük bebek neden sallanır, asıl bebek neden sallanır ben hiçbir zaman anlamam. Ne emzik kullandim ne salladım emzik kullanmadigim halde meme reddi yapmisti emzik biberon alsa hayatta emmezdi. Bazen anneler kolay olani yapmak istiyor ama aslında kolay değil, uyan ayakta salla uyut.. Zaten çoğu sallayan insan bebegin uykusu gelmese bile işi var veya dinlensin diye uyutmaya çalışıyor uyumayinca da sinirleniyor. 9 aydir bebegim uykusu gelince uyur hiçbir zaman zorlamadim diş zamanı çok uykusuz kaldım ama annelik işte Allah sabrını da veriyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 118 göst.
14 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Glsn (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 143 göst.
0 oy
4 cevap 58 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Birkucukbebis (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde busra01busra (999 puan) tarafından soruldu