0 oy
513 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar çok yoruldum gerçekten hiç sütü olmayanlar kızabilir bana ama cidden beni aynı durumu yaşayanlar anlar büyüdükçe memeye bağlı oldu iyice ya uykusuzluk gece uyanması umrumda değil ama gündüz bile akşama kadar defalarca emzirmekten çok yoruldum bu yüzden çok sinirli biri oldum psikolojim.bile bozuldu şuan uyutmaya çalışıyorum meme diyor emziriyorum sallıyorum iki dk sonra tekrar meme diyor karnı tok olsa yine meme çok çok yoruldum sabır taşı deneyen oldu mu nerden bulabilirim ne yapabilirim kesin bir çözüm yok mu luftfen bana yardımcı olun ya:(

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bebeğiniz kac aylik ben 2 yasinda bıraktıricam dedim ve zamana yaydim hemen öyle biraktirmadim denedim salça falan sürdüm baktım çocuğumun piskolojisi bozulacak bidaha öyle birsey yapmadım 2 3 ayda azalta azalta biriktirdim sutumun kesilmesi içinde 2 günde maydonozlu su içtim zaten emzrmeyide azalttığım için sutumde kesildi ve piskolojisi bozulmadan bıraktırdim
tarafından
Bende  sütümun bitmesini istiyorum tek memeyle veriyorum zaten ya 21 aylık olacak nerdeyse ay sorunu değil aşırı aşırı bağlandı yoruldum sürekli emiyor ve değişik şeylerde istiyor bazen kotukta emmek istiyor bazen yatakta bugün zorla beni yatak odasına götürdü ki orda emzireyim ya arabaya bindiğimiz an meme diye bağırıyor çok bağlandı inanın 10 dk da bir bile emdiği oluyor emmiyor aslında hani keyif yapıyor
-Reklam-
0 oy
(854 puan) tarafından
valla canim benim kizimda memeye cok duskundu kokumda uyumaya alismisti gece yanindan kalktigim an uyaniyodu kendi memede uyuyodu en son ne yaptiysam biraktiramadam bir hafta anneme verdim o bakti geldiginde unutmustu aklina bile gelmedi iki ucc gun agladi sizlandi ama cok sukur birakti
(266 puan) tarafından
Silinmesede birsey olmaz dusa girdiginde zaten cikar
(7,196 puan) tarafından
Çocuğun psikolojisini al üst edecek şeyler yapmayın kimseye de tavsiye etmeyin Allah aşkına saç koymak ne ya
tarafından
Maşallah çocuğun psikolojisini düşünmeden ne kadar kötü şey varsa yapıp üstüne bir de tavsiye etmişsiniz
(854 puan) tarafından
nasil kesicek o zaman sutten
(7,196 puan) tarafından
Gayet güzel anlatarak dikkatini sevdiği şeyler ile dagitarak kesiliyor ben kestim her saniye göğsümde olan yapısında  bırakmayan çevrenin sen bu kızı nasıl bırakacaksin acıyorum valla laflarına maruz kalmış biri olarak çok güzel ayırdım yavrumu
0 oy
(341 puan) tarafından
22 ay emzirdim. Hamile kaldim memeyi kestim. 15 dakikada 1 emem bebegim war  büyüdükçe  daha cok bagli oluyor.  Yawas yawas sütten kesmedim uzmanlar yawas yawas birakion gunde  3 kez emzirin diyordu. Ben dinlemedim. Eger 3 kere verirsem ona alirsin  nasil olsa annem veriyor  4. 5. 6.yi da verir diye düşünür  bebekler.  Göğüsüme  kirmizi ruj sürdüm  sonra nar ekşisi  salca filan bebegim baktıkça  benden kaçtı  gunduzleri  hep eline biseyler verdim oylansin die. Gece olunca cok zor oluo. Ayagimda surekli salladim. Yemek yemeden yatirmadim. 15 dakikada 1 emen cocuk 2gunde bende kaçtı  :D. 
tarafından
Of işte bende ruj sürüyordum böğ diyordu istemiyordu gündüz istemedi hep gece ağladı verdim mecbur uykusuzdum veriyordum o yüzden gündüz yine istemeye başladı kaç defa ruju sildim işte o da artık inanmıyor salça falan hiç sürmedim daha ya bende kendimi bir tutsqm biraktırabilirim belki
(341 puan) tarafından
Kasim ayinda  ilk defa deneyim dedim. Gunduz rahatti. Gece agladi kendini yırttı  eşim  gördü yazik cocuga wer dedi  enbuyuk hatam gece vermem oldu alıştı.  Gunduz gene aglamaya basladi biraktiradim. Ayaginda salla uyut onu yemek yedir. Bi sure sonra annem vermio der alışır.  Iyiki ocak ayinda hamile kaldim da birden kestim bu sefer dayanacam  dedim .  Sabretrimve başardım  bende cok sasirdim.  Sabirli ol. Her agladiginda vermee alismasin her defasinda renkli şeyler  sür
tarafından
Bende gece verdim diye öyle oldu bir kere tam yapıyordum ki babam aradı yemek yapacak tarif istiyor kızım ağladı hiç gelemez babam öyle birşeyler ver sussun diye kızmasın diye hemen memeyi verdim  ruj surmustum kızımın gözünün önünde yıkadım sildim ruju alıştı o da nasılsa ağlarsam verecek diye işte keseceğimide anlıyor daha da bağlandı bir meme tek veriyorum zaten ama maşallah süt hiç bitmiyor bir yaşından beri diğer memeyi hiç almadı unuttum öyle vermeyi
(341 puan) tarafından
Masallah benim sütte  coktu. Ayni kizzz durumumuz. Babamlardaydim kapiyi caldi yazik ver dedi. Eşim de ver dedi. Kimseyi dinlemee. Gece hep salla ac yatirma yok hayir meme uff oldu fln de ikna et. Mor ruj sur  belki inanir:D
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğün
tarafından
21 aylık olacak
0 oy
(31 puan) tarafından
Canim o her istediğinde başka şeylerle oyala yemeyi seven bi çocuksa eline bişeyler ver yesin gecede su falan içir ağzina bi çay kaşiği kadar pekmez falan ver ben oğluma öyle yaptim iki haftada anca unuttu
tarafından
Ayy yok canım vala emzige hiç bulaşmak istemiyorum bir şeye bağlandı mı tam bağlanıyor bu seferde onu birakmaz 21 aylık olacak
(31 puan) tarafından
Yaw birak bağlansin emziğin zarari yok sütten kestimi emziği kesmek kolay olucaktir iki yaşina gircek bi kaç ay kullansin yaz geliyo ortamlara çikartirsin yaşitlariyla oynatirsin yazin sonuna doğru emziği biraktirirsin
tarafından
Emziği tutmaz ya emzigiyok bile eski bir tane var arada bir bir anda bakarım ağzında geziyor yani okadar
(31 puan) tarafından
Tamam işte alabilirsen al temiz bi tane biraz incik boncuk tak ona birak kullansin bana dua edersin belliki çok zorlaniyosun dakka başi emzirmek insani verem eder be dediğim gibi zaten yaz geliyo birak onunla oyalansin sende gün içinde gezdirmeye çalişirsin emzigi tutarsa sadece gece verirsin sonrada yavaş yavaş emzikten koparmaya calişirsin
tarafından
Zor canım ya emzik işi bu sefer eşimle kavga ederiz bu yüzden verdin der falan büyüdü öyle emzikle gezmek tuhaf oluyor
0 oy
tarafından
Sabır taşı denemedim canım geçen ay salça sürdüm ayırdım memeden benim kızım da öyleydi sürekli mamaler açıktı :) 
tarafından
Gece ne yaptın peki
tarafından
Yanına yattım sarıldım meme dedi uf olmuş acıyo dedim sonra sarıldı uyudu 3 gün zorlandık sadece canım ama inanki çok rahat etti hem o hem ben
tarafından
Kız kıyamet koparıyor ama gözleri kapalı meme diye ağlıyor
tarafından
Eee olacak o kadar canım sabredeceksin ayağında sallamayı dene istersen
tarafından
Beşikte uyuyor zaten hamak beşikte sallanarak uyuyor ama bu seferde cizgifilm istiyor uyumuyor yarın TV yi kapatacam komple ya telefonunda hiç elime almayacam ki istemesin bağımlı değil ama uyumak için izliyor
0 oy
(248 puan) tarafından
Allah yardım etsin istemeyerek emzirmek gerçekten çok zor benim kızım 2.5 aylikta meme reddi başlayıp 8 aya kadar asiri şiddetli sürdü benide psikolojik olarak çok cokturmustu bu olay oyuzden emzirme anılarım çokta güzel değil bende 21 aylık falandı herhalde biraktirdim. Çok düşkündü yarabandi yapıştırdım ama göz kalemi ile biraz boyuyordu yara gibi olsun diye kızım bak yara oldu geçsin ben emziricrm seni diyordum açıp bakıyordu hala geçmedi diyip kapatiyorduk bana karşı güveni zedelenmesjn diye arada silip emziriyordum bak geçti diye öyle yapa yapa azalttım sonra tamamen kestim zorlanmamistik
tarafından
Benim kıza bir verince daha da istiyor ya temelli kesmek zorundayım rabbim sütü olmayanlarınkini çoğaltsın çok zor tabi Allah korusun olmasaydı da çok üzülürdüm  olmayan arkadaşlarım hep derdi bir kere emseydi keşke diye ama bu hal bile çok kotu
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Valla canım bende aynı durumdayım..20 aylık oldu oğlum okadar düşkün ki memeye anlatamam oturdugumu görmesin yeterki hemen geliyor.. gece zaten ağzından çıksa uyanıyor bende delirmek üzereyim.. artık dayanamıyorum bu gidişle kesmeyi düşünüyorum
tarafından
Aynen işte otursam uzansam hemen geliyor meme bu gece ayrı sinirlendim artık buraya yazdım zorla diyor ki yatak odasında emecem orda yanına uzanacam emecek gitmedim diye kıyamet kopardi
0 oy
(266 puan) tarafından
El yapımı seker cok az olan kuşburnu markelati sürün gogsunuze ve cocuk her emmek istediginde ona caktirmadan her seferinde surun 1 haftada birakir kesin denedim ve birakti bu arada gogsunuzu azar azar sagin sismesin peynirleyebilir bu surecte sizi rahatlatacak kadar sagmalisiniz 
tarafından
El yapımı şeker nerden bulacam ki o nasıl
(266 puan) tarafından
Markettekiler tatli oluyorda o yuzden el yapimi dedim  eksi  erik cikar 1 aya kadar alin markelati ni yapin kendiniz o saten aci olur 1 hafta surun  birakicaktor minis sutu :)
0 oy
(361 puan) tarafından
Sabır taşı sürdüm ben ama emdi yine hemde iy yapa yapa ondan sonra da   kesmek zorunds kaldim hic meme gostermedim ve annemle esim de yardimci oldu uyucagi zaman ben degil onlar ilgileniyordu zamanls unuttu yaninda biri uardim ederse daha rahat olur sabır tasi da aktarlarda vardir 
tarafından
Ben tek başımayım canım eşim bile olmuyor evde nöbete gidiyor tek olduğum için zor kaynanam da diyor annenlere git orda annen götürür bir yerlere falan küçük kizkardesimde var oynuyorlar hep rahat olur diyor bakalım ya
(361 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun annenlere git derim kafasi dagilirsa daha cabuk unutuyor kolayca unutur insalllh
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Canm inan seni çok iyi anlıyorum benim oğlumda iki buçuk yaşına kadar emdi sırf keyif için içerdi sabaha kadar bin kez kalkmışlığm  vardır sabır taşı denedim bir işe yaramadı salça sürdm bana mısın demedi en son mırra kahve var belki bilirsin onu sürdüm bir defa tattı ve hemen geri çekildi ben diyordum gel iç hayır pis acı diyordu bir daha da içmek istemedi dene istersen
tarafından
Ayy vala mırranın memleketindeyim ya:)salca sürecem eğer olmazsa kesinlikle onu denerim mardindeyim zaten kahveden çok ne var
(1,319 puan) tarafından
Kesinlikle dne canm benim oğlum salçayı çok seviyor o yüzden vazgeçmedi ama mirrayi bir defa sürdüm hemen bıraktı . İnşallah seninki de kolayca bırakır
0 oy
(780 puan) tarafından
Canm büyük oglumda salça ve pul biber sürmüştüm her meme istediğinde o şekilde bıraktı denemediysen deneye bilirsin 3 gün çok ağladı sonrasında geceleri uyanmalar azaldı derken düzene girdi süte başlattım zaten sonra da 
tarafından
İnşallah olur ya bende bir deneyeyim hiç denemedim herkes demiş salça sür diye
0 oy
tarafından

Kademeli olarak kesmeni tavsiye ederim canım günde misal 5 kere emiyorsa 4 e düşür istediginde süt bitmiş de 1 yada 2 hafta ara ile 3 e düşür ben bu şekilde bitirdim çok şükür ikimizde zorlanmadık ve süt birikmeside olmadı ama süt bitmiş dedikten 5dk sonra verme dayanamayıp anlayıp hep ısrar ederler çok zekiler :)

tarafından
Ya öyle yapıyordum ama gece zorlandım
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Göğsünün  ucunu  kırmızı  boyayla  boyayıp  yara  bandı  yapıştır 
tarafından
Onu düşünüyorum kimi elestiriyir tiksindirme falan güzel anlat diyor gorumcemde öyle diyor ama her çocuk bir değil ki onun kızı maşallah çok efendi bir çocuk benim ki inat asla inanmwz ki kabul etmez yani ilerre psikolojik olarak kötü oluyor diyor da herkes öyle bıraktırmıs yani
(2,055 puan) tarafından
Bende 21 aylıkken  yavaştan  kesmeye  başladım bu sistemle  gayette  güzel  bıraktı  biz artık yapışık  ikiz  gibiydik  oğlumla 25. Ayina  kadar  birkaç  günde  birde  olsa  gelip  emdi  o da  çok huysuz  üzgün  anlarında yani  bizim  sıkıntı  olmadı  kesmeseydim o şekil  sürekli  emerdi
tarafından
Aynen bende bugün azar azar verdim uykuya dalınca istedi istedi bir de uyanınca istedi geceleri halledebilsem gündüz hiç bir şey degil
(2,055 puan) tarafından
Ben  gece biberon  verdim  arı mama  verdim  ben  attık  gece  uykusuzluktan  mahvoluyordum  sinir  stres yapıyordu  bu yüzden  kestim  gece  bir iki  gün  verdim sonra  hiç  vermedim
tarafından
Almıyor bir şey Kandıramiyorum uykulu ağlıyor gözlerini bile açmıyor ya
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Canım bebeğini evde uzak tut, parka gidin havalar güzelleşti, oyun oynayın, oynarken mesela anne bebek yap, gece oldu anne artık süt veremiyori v.s de, bu evrede daha düşkünken kesmek çocuğu psikolojik olarak kötü etkiler
tarafından
Gece çok kötü oluyor gündüz sıkıntı yasamam bir şekilde oyalarım gece gözleri kapalı ağlıyor kıyamet koparıyor alışmış çünkü anne dese hemej memeyi koyuyorum ağzına
(5,492 puan) tarafından
Sen masal anlat, masalın da inakler sabah süt veriyo ama akşam olup güneş batınca sütleri gidiyo olsun. Akşam olunca tekrarla ve benim de sütüm gündüz gelecek de belki işe yarar
tarafından
Olabilir canım o da güzel bir çözüm vala sagol
0 oy
(158 puan) tarafından
Salca sur canim

Kizim 2 yaşini 1 ay gecmisti hemen kestim 1 hafta aradi acti bakti kanadi dedim kaniyo dedim agladi etti ama birakti

Bi biraktirabilsen bebegine de yazik

Kizim simdi sabaha kadar kesintisz uyuyor rahatlik varmis
tarafından
Aynen işte yemeğini falan yer bari yemej yemeyi çok sever ama memeden dolayı az yiyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 114 göst.
0 oy
5 cevap 62 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Son_bahar (2,182 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 156 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde MehSinOz (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 119 göst.

380,080 soru