0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (142 puan) tarafından
21 aylık kızıma konuşarak biraktirmayi denedim ama mümkün değil bırakmıyor aşırı bağımlı ve emerken yerinde durarak emmiyor sürekli hareket halinde ayağa kalkıyor birden kucağımdan inmeye çalışıyor sinir tepeme zıplıyor canımın acısıyla o an bağırıyorum ve kendimi kötü hissediyorum .Meme dedikçe sinirleniyorum artık emzirmek istemiyorum o raddedeyim .Şükürler olsun bu yasa kadar emzirdim yeter artık diye düşünüyorum ve sabır taşı aldım normalde bu şekilde bıraktırmak istemiyordum fakat artık mecbur kullanicam .Kötü bir etki bırakmaz demi bebegimde var mi bununla biraktiranlar ve aynı zamanda şu anda tuvalet eğitimi veriyorum MaşaAllah o kadar zorluk çıkarmıyor çok şükür. İkisi birden ağır mi gelir erteleyeyim mi bir süre meme bırakma işini? 

10 Cevaplar

0 oy
(6,433 puan) tarafından
Önce meme bırakıp sonra tuvalet eğitimi vermek daha mantıklı. Gece emiyorsa doğal olarak tuvalet ihtiyacı duyar
(142 puan) tarafından
Gece bez bagliyorum  eğer gece emmiyor olsaydı da bir süre bez baglardim çünkü çok su ve sıvı tüketiyor. Tuvalet için kaldirsam geri uyutamam
(6,433 puan) tarafından
O zaman mantıklı hareket et yoksa olan sinir sistemime olur:) önce sütü kes sıvıyı suyu kes
-Reklam-
0 oy
(294 puan) tarafından
Aynı zamanda hem tuvalet eğitimi hem meme biraktirma olmaz. Kademeli şekilde bıraktıran daha iyi olur. Sabır taşını bir kere denedim ama tiksindi yavrum kıyamadım ben bir daha vermedim.
(142 puan) tarafından
Memeyi kademeli biraktiramam diye düşünüyorum ki bizim için sıkıntı zaten memeyle uyuması o yüzden bir seferde kesmem lazım.
O zaman en mantıklısı meme bırakmaya ara vereyim 1-2 ay sonra deneyeyim.
(294 puan) tarafından
Kızım da aynı sekildeydi memesiz uyumazdi aşırı bagimliydi 1 ayda biraktirdim.bir sefer de bebek için ağır olur diye düşünüyorum.ama yine de sen bilirisin .
(142 puan) tarafından
Uykuyu nasıl yaptınız peki yardımcı olur musunuz .Ben yanına uzanıyorum ama o yatakta asla durmuyor kurtlu gibi kıvranıp duruyor kalkıyor geziyor tepeme çıkıyor. Denedim bir defa ama basedemedim
(294 puan) tarafından
1 ay oldu birakali uyku konusu çok zorluyor bayilana kadar bekliyor düzeni çok bozuldu
0 oy
(256 puan) tarafından
Çocuğum 9 aylık nedense bende yavaştan kesmek istiyorum bilmiyorum ama öyle geliyor içimden
(142 puan) tarafından
Memeden kesmesiniz bile emerek uyuyorsa onu biraktirabilirsiniz .Aklım olsa o zamandan mudahale ederdim bu konuya .Çünkü beni asıl zorlayan emerek uyuması
(256 puan) tarafından
Emerek uyumuyo ama icimden kesmek geliyor bı yandan da ona haksızlık etmek istemiyorum Kuran'da iki yaşa kadar emilir diyor ondan
(142 puan) tarafından
Daha erken öyleyse ya .Zaten ek gidayla karnını doyurabilecek ayda değil henüz ne yapacaksın mama mı vereceksin .en azından 18 aylık olmasını bekle derim
(256 puan) tarafından
Tamam inşallah 18 aylığı beklim ilk çocuğum o yüzden tam hakim değilim sağol Canim
0 oy
(124 puan) tarafından
Ben sabır taşını denemistim hiç faydasını görmedim emmeye devam etmişti. Benim ikizleri olacak diye kızımı 16 yada 17 aylıkken sütten kestim sabır taşının faydasını görmeyince limon suyu sürdüm sürdüğüm an bebeğimide meme işi bitti bi daha istemedi bile çünkü ekşiyi hiç sevmiyodu hala sevmez yaptığım iyi bişey değildi ama mecburdum artık fikir olsun diye söylüyorum. Ama bence önce birini biraktir sonra diğerine alıştır yoksa çok zorlanirsin
(142 puan) tarafından
Ah keske mecbur birakmasalar ama işte insan neye basvuracagini şaşırıyor. Öncesinde anlattım artık abla oldun bebekler emer sen istedigin zaman sarıl, okşa ama emmek yok dedim MaşaAllah anladı ve akşama kadar asla emmedi eliyle açıp ayyy diye okşayıp kapattı fakat gece uyutmaya çalışırken yanına uzandım 1 saniye bile yanımda yatmadı kalktı gitti ben getirdikce tepindi kafama gözüme çarptı en son dayanamadi ve ayy yapicam diye açıp emmeye başladı , memeye yapışır yapismaz da uyuyunca oylelikle son buldu meme bırakma işi
(124 puan) tarafından
Memeyi biraktiysa cişe devam et sonra da odasına alıştır bilmem ne biz annelerin işi çok zor ya
(142 puan) tarafından
Kesin bizim de olacağımız o
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Ben sabır taşı ile kestim çünkü her yolu denedim olmadı canım şükür üç gün de bitti tiksinme uzaklaşma yaşamadım bir ay oldu açar öper sarılır memeye bana daha çok bağlandı kimseye hiç gitmez oldu
(142 puan) tarafından
Bunu söylemen çok iyi oldu .Sabır taşı ile vs tiksindirerek bıraktığında psikolojik sorun oluşur ya da aramızdaki bağ etkilenir diye çok korkuyordum
(1,571 puan) tarafından
Yok canım arkadaşım var iki tane oda bununla kesti hiç tiksinme uzaklaşma yaşamadım dediler bende o şekilde güvenerek aldım bende yaşamadım ben kızım emice eeh dedi pis gibi yanı hayır uf dedim hep uf oldu dedim sarıl geçsin dedim hala sarılır öper dediğim gibi aşırı bağımlı bana
0 oy
(13,100 puan) tarafından
Oğlum 25 aylık bende aynı durumdayım öyle çok emiyor ki gece gündüz fark etmiyor 

Memeye bay bay de diyorum bay bay yapıyor 2 dk sonra meme meme diye yapışıyor
(142 puan) tarafından
Keşke her veda çocuklarınki kadar kısa surse :)
(13,100 puan) tarafından
Evet :))
Memeye veda bu kadar kısa olmamalı :))
0 oy
(1,222 puan) tarafından
Bu ikileme bende düstum hatta burayada sordum oğlum meme bağımlisi konuşma ile anlamıyor bırakmıyor dıye sonra tuvalet eğitimi vermem lazım dedim ikiisi bir arada olmaz önce birini yap dediler bende once sütten kesmeye karar verdim sabır taşı dediler bende heemn aldım bir iki günde bıraktı hiçte kötü etki Birakmadi gece yatmadan önce doyurdum gece de kalkarsa hep şu verdim öylece unuttu bıraktı gece uykusuda düzene girdi sonrada tuvalet eğitimi verdim önce emzirmeyi bıraktir bence 
(142 puan) tarafından
Memeyle mı uyuyordu canım öncesinde çünkü emmeden asla uyumuyor beni zorlayacak kısmı yalnızca o çünkü öncesinde denedim ve uyuyana kadar istemedi uyku vakti gelince zorlandı ve meme diye tutturdu orada başlamadan bitmiş oldu
(1,222 puan) tarafından
Tabiki memeyle uyurdu  bırakınca bende mecbur sallama ile uyuttum piş pisleyerek uyuttum
(1,222 puan) tarafından
Ama biz memeyi biraz geç bıraktık iki yaşını geçmişti yazın doğdu için yazin tam iki yaşında idi sıcakta sütten kesme falan olmaz dediler yaz geçene kadar iki yaşını baya geçmişti
0 oy
(232 puan) tarafından
En güzel formül yara bandı tak uf oldu de bir daha yanına yaklasmaz ben 1 günde bıraktı valla
(142 puan) tarafından
Uf oldu deyince üzülüp mu emmiyorlar acaba :)
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Önce memeyi biraktir onu unutunca tuvalete geç.benim kızımda 2 buçuk yaşında 2 ay oldu memeden kestim sabır taşıyla çok kolay oldu bı zararı da yok. Yazın da tuvalete.alistiriirm inşallah 
(142 puan) tarafından
Ben şuan tuvalet eğitimine başladım canım MaşaAllah öyle çok büyük problem de yaşamıyoruz o yüzden bunu tamamlamak istiyorum .Sadece gece uykusuna geçince bez bağlıyorum onu da memeyi kesince bırakırım artık. Teşekkürler yorumun için
0 oy
(362 puan) tarafından
Sabır taşını sakın kullanma ! Ve iki burakmatı aynı anda yapma! Çocuk için çok zor çok stresli bir süreç . Bizim için sıradan olabilir ama onlar içinde bir hayat var. Ben sabır taşı ile bıraktım keşke ama keşke yapmasaydım. Salça sürdüm onu da yedi. Memeden başka birşey yemediği için mecbur kaldım . 1 günde bıraktı ama günlerce memeye bakup için için agladı. O agladıkça ven kahroldum . Hiç bir zamanda o aglaması gözümün önünden gitmeyecek. En sevdiğin şeyini 3linden aldıklarında acın ne kadar büyük olursa onun da acısı o kadar büyük. Kendi isteğiyle reddetmesini bekle. Acele etme. Azaltarak bıraktırmaya çalış. 1 2 haftaya yay bu süreci ama ne olur bir anda kesme. Çocugunun yaşayacagı üzüntüyü düşündükçe aglayasım geliyor .
(142 puan) tarafından
Ayy canım Allah senden razı olsun .Sırf bu sebepten kullanmak istemiyordum sabır taşını senin yazını da okuyunca kesinlikle kullanmamaya karar verdim .Rabbım bu ince düşüncenden dolayı evladına da sana da güzellikler nasip etsin ömür boyu ❤️
(362 puan) tarafından
Cümlemize güzel hayırlı bir ömür nasip olsun inşallah :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 238 göst.
6 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gözde62 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Nnnnnn (226 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 161 göst.
16 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 72 göst.
9 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Son_bahar (2,214 puan) tarafından soruldu

381,088 soru

11,408,852 cevap

34,945 kullanıcı