0 oy
1,298 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar bnm bi erkek kardesim var uzman bide babamn kuzeninin kizi var ezgi diye kardesimden 3 4 yas kucuk bunlar konusuyo gorusuyomus daha once sordum arkadasm bsy degl hep konusuyodum dedi dun annemgili gormeye geldi bnde gttim neyse bana tek kaldigimiz bi anda dedi ki ezgiye hediye aldm dolabin uzerinde dedi bunu duyunca bn sinirlendm sen bana almafn o kim oluyo ki filn dedim oda zatn sinirli birz neyse beni sinir etme filn dedi o sirada annem girince sustuk sizce bu ne demek yani insan normal arkadasina hediye alirmi yani alir ama annemgiln durumu iyi dgl yani o parayi harclik verebilirdi anneme bide ne alaka yani yaa bide kiz bi şımarık hic sevmem

51 Cevaplar

+48 oy
(21 puan) tarafından
Çocuk çalışıyo kazanıyo istediğine istediğini alır sana almak zorunda mı hem hediye? Annenlerin durumu kötü diye bütün hayatını parasını son kuruşuna kadar onlara harcamak zorunda da değil hem kendine de bir hayat kurmak istemesi gayet normal. Ayrıca senin kızı sevmemen de hiçbir şey ifade etmez kardeşin seviyorsa bitmiştir sana da ona saygı duymak düşer. Benimde erkek kardeşim var empati yapıyorum sonuna kadar haksızsın.
(119,263 puan) tarafından
feci tutmus hemde
(1,745 puan) tarafından
Kız sevdoş bebiş nasıl
(3,551 puan) tarafından
Ahahaha daha neler göreceğiz neler duycagaız.. Allah yardım etsin
uyandi simdi iyi teyzesi
(1,745 puan) tarafından
O minik bir prenses
-Reklam-
+15 oy
(224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Senin gibiler yuzunden insanlarin evinde huzur kalmiyo herseye mudahale kiskanclik evlenmis barklanmissin sanane kardesinin kime hediye aldigindan ne sacma cocukca tavrın. Anlayisli olmayi empati yapmayi ogren kizi sevmek zorunda degilsin belki ama saygi duymak zorundasin. Kardesin diye sahibi degilsin ki istediginle konusmasin hediye almasin sinirlendim gece geceee ne fitnecisiniz yaaa 
(2,226 puan) tarafından
Aynen fol yok yumurta yok şimdiden başlamış kızın işi zor valla
(224 puan) tarafından
ya bide el bebek gul bebek buyutuyosun boyleleri ugraisyor evladinla dusunsene ne hadlerine yani tam fitneci boyleleri
(2,356 puan) tarafından
Eski postlarina baktım da biraz kocasından sevgi görmüyor pek sanırım. Yani kıskançlık yapmış belli yani.
(224 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
zaten mutsuzluktan ve sevilmemişliklerinden yapiyolar boyle kiskanclik ve kotulukleri ama kimsenin bunu yapmaya hakki yok  herkesin ailesel sikintisi olur kuzum kimse dortdortluk degildir. Ben de gorumceyim abimle sarildiklarinda bile nasil mutlu oluyorum yildonumunde abi ne aliyorsun guzel bi cicek yaptir soyle boyle yap diye akil veriyorum. Böylelerinden Rabbim evlatlarimizi sakinsin kuuzm
(9,573 puan) tarafından
Şimdiden başlamış görümcelik yapmaya. Burda görümcemden nefret ediyorum postu paylaşırlar sonra da kendileri millete çektirirler
+5 oy
(27,348 puan) tarafından

Şu kötü görümceler olur ya onun gibi davranmissin 

Sana aynısı yapılsa hoşuna gider mi.

İnsanların kararına saygı duyun 

Bak bunu samimi söylüyorum zaman sonra sen kaynana fln olursan çekememezlik edersin bu kafayla.

(2,356 puan) tarafından
Kaynana olursa artık onun gelini de bu platforma akşama kadar kaynanam şöyle kaynanam böyle diye şikayetlere gelir:)))))
(27,348 puan) tarafından
He aynen ne
+3 oy
(683 puan) tarafından
İyide sanane ki bundan çalışmış almış kime isterse ona alır bana almadın ne demek 
(1,235 puan) tarafından
Yani insan ister istemez kardesini korumak istiyo karisiyo ister istemez
tarafından
Ohoo sen şimdiden başlamışsın gorumceligr
kimden koruyon kardesini sacmalama yaa sen ve senin gibiler yuzunden yuvalar yikiliyo
+3 oy
(127 puan) tarafından
Geçmiş olsun ezgicim :D
(576 puan) tarafından
Ahahahahazhzh çok iyidi :Dd
+3 oy
(449 puan) tarafından
Canım genç adam darlama. Sen kendi ağzınla diyosun annem babam onun eline bakiyo diye. Belliki evin yüküde omuzlarinda. Bırak özel hayatında kimin yanında mutluysa onla olsun. Kız sana şımarık gelebilir ona bambaşka geliyordur. Niye kendini uzaklastiriyorsun kardeşinden. Abla olarak destek olman lazım. Sevgiliyken kocalarımiz bize hicmi hediye almadı bunlar normal şeyler. 
+1 oy
(611 puan) tarafından
Gümbür gümbür görümce adayı olarak geliyorsun 
(1,235 puan) tarafından
Canim yani ayni eve girseler inanki boyle karismam ama bana para yiyomus gbi geliyo kiz
(257 puan) tarafından
Hahahaha :D
(611 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Çocuğun içinden gelmiş almış esin sana almadı hiç hediye onunda ona alması normal.sen kızı sevmediğin için ona laik gormuyorsun. Ama kardesin değer veriyor kardeşini kendinden uzaklaştırırsin böyle tepkiler vermemelisin
(286 puan) tarafından
Simdi bole yapiyosan ewlendikden sonra karismam demene kimse inanmaz
(286 puan) tarafından
Bide esin bundan sonra ilk gorumcene hedie alsin sonra saa alsin demen ona denk geliyo cunku hosuna gider mi
+1 oy
(1,105 puan) tarafından
Çok yanlış bir yaklaşımda bulunmussun canım sen hoşlanmıyor olabilirsin ama demekki kardeşin için bir değeri var kardeşin insanlara karşı duygu beslerken acaba ablam sever mi ki diye düşünecek hali yok kızın tavir ve davranışlarına da bırak ta kardeşin karar versin eğer arkadaşsa arkadaşlığını sürdürecek olan  o sevgilisiyse hayatını paylaşacak olan da o ayrıca sana hediye almak zorunda mı yahuu ☺️ ailesine de bütçe illahaki ayiriyordur bir hediye aldı diye konuyu buralara getirmenin hiç gereği yok bir hediye alındı diye kimse aç kalmaz merak etme zaten çalışıp kazanıyor kendi istek ve ihtiyaclarini tabiki karşılayacak erken görümce semptomlarını bir kenara bırak bence ☺️
+1 oy
tarafından
Görümce görmiyim seni ömrümceeee bu tam senlik bi laf, 
+1 oy
tarafından
Ay ne kiskancsiniz alır alır ya ne olmuş arkadaşı farz er sevgilisi sanane kendi parasıyla almış o çocuk evlense elin kızını mahvedersin sen
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Çirkefliğin bu kadarı allah gelecekteki yengene sabır versin inşallah kardeşin aklını kullanırda senden uzak bir yerde yaşar umarım evlenince 
+1 oy
(1,964 puan) tarafından
O kız yarin bir gün seni evinin önünden geçirmese %100 haklı. Kardeşin bile olsa özeline karişamazsın çocuğun aldığı hediyeyi bile boğazında birakmissiniz kim bilir hangi duyguyla aldı. Zaten ne hikmetse hep gelin tarafı sizin paraları yiyor oluyor. Hiç aynayı kendinize çevirmeyin 
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Simdiden görümcelik yapmışsın  :D bana almadn ona aldın :D 
(1,235 puan) tarafından
Evet birzda oyle yaptim canm ama kizi zaten hic sevmiyom diye bu tavrim yani bide kullaniyo gbi geliyo bana kim kime 5 krs veriyo bu devrde
0 oy
(1,537 puan) tarafından

Tipik görümce :)

(1,235 puan) tarafından
Allah korusun ama birz oyle yaptm galiba
0 oy
(257 puan) tarafından

Sal gençleri:D

(1,235 puan) tarafından
Salacam kendine uygun birini bulsa ins ama ondan bi halt olmz diye bu sinirim
(257 puan) tarafından
Hiç birimiz dört dörtlük değiliz ki yavrum keşke dört dörtlük olsak ama hata yapa yapa öğrenir insan hata yaptıkça gözü açılır çokta şey yapmamak lazım akışına bırak yaşayıp göreceği şeyler vardır
(128 puan) tarafından
Ona uygun olanı ablası dahi olsan seçmek sana düşmez. İyi biri değilse bile kendisinin deneyimlemesi gerekiyor diye düşünüyorum .
(276 puan) tarafından
Ayy ne sinir bozucu bişeysin nerden biliyorsun kızın uygun olup olmadığını sen sevmiyorsun diye kardeşinin huzurunu bozmak zorunda mısın. Galiba seni gelin olarak görümcen seçti öyle mi
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Ben kardeşinin yerinde olsam, sanada kocan alsın derdim :D Sevgilisi belli ki, tepki verirsiniz diye arkadaşım demiş. Sen niye o kadar tepki verdin ki?
(1,235 puan) tarafından
Kizi sevmiyom ve kardesime uygun bulmuyom yani onun saga sola para harcama luksu yok canm annemler mecbur onun eline bakiyo o gidiyo millete hediye aliyo sevgilisiysede bosa vakit gecrmesn yani
(2,613 puan) tarafından
Gerçekten anlamiyorum durumunuz olmayabilir ama o sevdigi insana hediye almakta ozgur
Senin sevip sevmemen kardeşini baglamiyor
O kendine uygun gormuş kizi demekki
Açikcasi kardeşinin evlenecegi kiza biraz uzuldum ne diyim belliki çektirceksin :)
Ayrica bence sen kardeşini o kizdan kiskanmişsin yoksa o hediyeyi sana alsa gayetde mutlu olurdun
(276 puan) tarafından
Hediyeleşmek sünnettir sünnet insan bunun için kızar mı üstelik yoldan geçen birine almamış belki evlenecek ler müneccim falan mısın nerden biliyon kızın uygun olmadığını
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Sevgiliside olabilir arkadaşıda olabilir. Bu yaşlarda olmucakda ne zaman olcak bırak tanısınlar birbirlerini belki annene harçlık veriyordur biraz da kendi için ayırmıstır. Hoşlanıyor olabilir. Hayatında hiç biri olmasa biraz tuhaf olabilir. Araya çıkışmamanı tavsiye ederim biraz delikanlı ruhlu olurlarsa işleri daha ciddiyete bindirirler. İnat edebilir kardeşin sana karşı. Ayrıca tavrından dolayı ilerleyen zamanlarda meseleleri de anlatmaz ki sana. 
(1,235 puan) tarafından
Anlatmiyo zaten canm bnm bazi seyleri kuzenimden duydum kizi hic sevmiyom cok şımarık yani birz kullaniyo gbi geliyo birzda daha iyisini bulana kadar bu diyo sanki kiz
(2,545 puan) tarafından
Yaşları kaç. Ama senin tavrından dolayı da işte anlatmıyordur. Bak birini sevmiyorsan belli etmicen. Hayırlısı olsun dicen ki kardeşin daha çok anlatabilsin sen olabilir ama bence böyle daha iyi olabilir dicen ki o da bir kulaktan dinlicek ama tepkilerinse pat pat söylersen sana anlatmaz. Hediyeyi görünce aaa ne aldın bakalım dicen. Verdiiğinde nasıl tepki verdi mutlu oldu mu sorcan. Ama dan dan başından soylersen onu da soramazsın kapılar tamamen kapılı olur. Aralıkken hem onun iyiliği için takip etcen kızı sen direk rakip gibi niye görüyorsun olur olmaz. Kardeşin yaşayarak görecek ama tepki olarak bu ilişkiyi daha fazla da sürdürür.
0 oy
tarafından
Iyiki senle gorumce degiliz yoksa elimden cekecegin olurdu:)
0 oy
tarafından
Oha sımdıden görümcelik başlamış
0 oy
tarafından
Buradaki bahsedilen görümce sensin galiba :D benim erkek kardeşim hediye alacaginda bize sectiriyo :D

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 598 göst.
17 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 217 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Ysmnalparsln (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 196 göst.
9 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
5 cevap 255 göst.