0 oy
549 göst.
Aile kategorisinde (475 puan) tarafından
Ya ben evleneli 2 sene oldu eşimle biz hiç düğün borcu görmedik bilezikler düğünde takılanlar hep bizde kaldı çok şükür borç olduysa da aileler ödedi  şimdi arkadaşlarımdan duyuyorum işte altınları borca verdik vs bizim o taraflar mı böyle bilmiyorum kayınpederim eşime ev aldı düğünden önce şimdi başka şehirdeyiz ama evin kirasını biz alıyoruz bu aileler neden böyle anlamıyorum yeni evli bir insanın ne birikimi olur da düğün eşya borcunu ödeyebilir Allah razı olsun iki ailemden de 

30 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Düğünün ertesi günü tüm altınları sattk borçlarımızı kapadık . Düğünü eşimle ben yaptk eşyaları biz aldık ikimizin aileside yardım etmedi . 3 sene önce evimizide aldk çok şükür ikimiz çalıştk eşşekk gbi yaptk kimsenin 1 tl si geçmedi bize 
(1,372 puan) tarafından
+ liyorummm
tarafından
Kuzum ben evleneli 8 snee olucak , ben olsam satRdım şimdi snaa sat satma diyemem canm  maddi durumuzu en iyi sen bilirsin
tarafından
Amin canm rabbim herkezin yardımcısı olsn inş
(1,392 puan) tarafından
Oo değilde iki üçtür seninle ya kafam uyuşuyor ya hayatım ruh eşim felan misin :Dbshsh
tarafından
Haha bilmem öyleyimdir belki :)
-Reklam-
0 oy
(12,695 puan) tarafından
Bir bilezikle gelin oldum evin eşyaları düğün masfalari kredisi hepsi benden çıktı ama sorsan kayinvalideme ben şanslıyım iyi herife düşmüşüm:)) 
(475 puan) tarafından
Ahh şu kayinvalideler
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Bizim o tarafta düğünde takılan para borca gider. Onun haricinde altın takılırsa onlarda geline tekrardan bilezik yapılır 1 er tane tam yarım çeyrek altın köşeye bırakılır ama düğün olursa gelin onları düğünde birine takar diye. Köşeye bırakılan altın da gelinde durur zaten 
(475 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(494 puan) tarafından
Bizim de bütün borçlarımı kayın babam ödedi eşim sadece TV ile çamaşır makinesini aldı geri kalan herseyi onlar ödedi 11 sene oldu evlenelim ama bi evim yok çalış çabala kendimize yetiyor sadece
0 oy
tarafından
Bizde öyleyiz. Hiç düğün borcu masrafı görmedik herşeyi hep birlikte yaptık erkek tarafı kız tarafı şunu şunu alıcak erkek tarafı böyle olucak demedik hiç. Herkes birşeyin ucundan tuttu. Kayınpederim Ankara da ev verdi kendi babam İstanbul da ev verdi. Şu an İstanbul da yaşıyoruz Ankarada ki evin kirası alıyoruz. Çok şükür eşimin ailesinden de kendi ailemden de Allah razı olsun. 
tarafından
Takılan paraları balayında yedik şehir şehir gezdik her şehirde bir gece konakladık en son Antalya da otele gidicektik onu da kayınvalidem ödemişti. Takılan altınlarla araba aldık. Bileziklerimi vermiyorum ama :) :)
(475 puan) tarafından
Aynen çok şükür Allah razı olsun
tarafından
Çok şükür.
0 oy
(119,067 puan) tarafından
bizde borcsuz bi sabaha uyandik dugunun ertesi gunu zor gercekteb borclu olma allah herkese odeme kolayligi versin
0 oy
tarafından
Sen şanslısın canım geneli öyle oluyor hep borc harcla
0 oy
(553 puan) tarafından
Bizde borcsuz evlendik canim şükür dugunden sonea da altinlarimiz bize kaldi yatirim yaptık. Kaynanamla pek aram yok ama herseyle esim ilgilenir kira alir kira öderiz kaynanaminda kira desteği var sukue geciniyoruz
0 oy
(11,147 puan) tarafından
Bazı yerlerde gelin damat kendi yapar düğünü takılanları da onlar alir borçları da onlar öder bizim burda gelin damadın ailesi yapar bilezikler dışında davetlilerin taktiklarini aileler alir borç varsa borca gider 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bende açık ve net düğün yaparken tamamen ailelere yüklenmeyi saçma buluyorum bu devirde evlenmek kolay değil Allah'a şükür benim herşeyi eşim yaptı kaynanamın sadece 2 bileziği var evin esyalarina kadar eşim aldı. İnsanlarda evlenmeden önce bir birikim yapmasi gerekiyor. O anne babada yıllarca ha okulu ha susu derken para biriktirmekte zorlanıyor. Allah'a şükür kendi annemler almaya çalıştıkça ben durdurdum ben yapıcam alırım gerekirse biraz ucuzu olur ama sizi zora sokmak istemiyorum dedim. Ailelere de yazık 
0 oy
tarafından

Valla canim şükret öp başına koy kacarak evlendik die 

Eşim 1 evin 1 oglu ona ragmen dugunde takilan altinlari gormdedik ben de 3 yillik evliyim 1 tane yuzugum var baska hic bir seyimiz yok evlenmeden once esimin bi arabasi vardi kötu onu satip eve 2. El esya dizdik zar zor da 1 yuzuk aldik hic kimsenin ne esimin ailesinin ne de benim ailemin 1 kuruşu geçmemiştir 1 kuruş haklari yok özellikle kayinbabamgilin bir sefer kirayi odeyemedik eşim yalvardi istedi aylarca engellediler bizi istedi die dusun yani gurbetteyiz daha bir de isterler yuzseuz yuzssuz benden habersiz esimi kandirirlar alirlar sonra da gelinim gelinim oglum oglum die gezerler yani dusun 
0 oy
(356 puan) tarafından
Benim fikrim iki tarafta borcu sahiplenmemesi gerekiyor 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Biz eevlendik eşimin ailesi sadece 1.5 milyar apra harcamislar herşeyi biz kendimiz yaptık bileziklerini herşeyimi verdim Rabbim yardım etti bütün borcu bitirdik aldık bileziklerimi ev parası bile biriktirdik biraz Rabbim yürü kulum deyince inan herşey oluyor kimseye minnet etmedik 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Eşim polis memuru sırf mesleği var diye beş kuruş yardım etmedi ailesi 100.000 lira kredi çektik. Benim babam beyaz eşyaları ve yatak odası takımı artı çeyiz vs. Halletti. Düğünümde 5 tane Cumhuriyet altını taktılar Allah bin kere razı olsun. Ama eşimin ailesinin bir iğnesi yok. Takıları da eşim krediden çektiği parayla aldı. Düğünde misafirlerin taktıkları altınları bile aldılar bizden. Asla helal etmiyorum. El gibi düğüne geldiler bir çeyrek takmadılar. Kinam da 100 lira taktı kaynana bozuntusu. Ölse üzülmem bile. O derece soğuğm kendisinde. 6 ay önce kızım doğdu ilk torunu olduğu halde 5 kuruş takmadı reziller. Ama heryer de ölüp bitiyor öyle anlatır canım torunum diye. Nemrut. Benim için sokaktan geçen herhangi birisi gibi. Eşimi sevdiğim için saygı duyuyorum yoksa günahımı istese onu bile vermem. Herkes anne baba olamıyor. 
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Biz de öyle oldu
0 oy
(5,954 puan) tarafından
BorçsuZ yapdik düğünü şükür eşimin geliri iyi. Simdi bu zamanda düğün de zorlasti 2017 de hersey ucuzdu simdi uçuyor evelenecelere alla yardım etsin
0 oy
tarafından
Borcumuz harcimiz yok ama ne evimi, var ne eşyamı:(
0 oy
(1,044 puan) tarafından

Eşinizin ve sizin ailenizin durumu varki borç görmemişsiniz olmayan naosin anası babası onun borcunu öderken keyif mi sürecek

Ha parası olduğu halde alana bende karşıyım
0 oy
(328 puan) tarafından
Düğünde takılan paraları eşya borçlarını ödedik . 

Altınlarimda ev aldık gitti 

Şuan sifiriz ve yine borç ödüyoruz :) 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ya maddi imkansızliktna dolayi bizde ev yok ama borc nerdeyse hic olmadi bizim dugunde olani da aileler odedi şükür yani. 

Ama onceden bi kere sozleneim ben onla evlensem birikimde yokmus bircu hep bize kalcakmis ucuz kurtulmustum cok şükür 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 134 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 182838485868 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 118 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 669 göst.
26 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 446 göst.