0 oy
562 göst.
Aile kategorisinde (479 puan) tarafından
Ya ben evleneli 2 sene oldu eşimle biz hiç düğün borcu görmedik bilezikler düğünde takılanlar hep bizde kaldı çok şükür borç olduysa da aileler ödedi  şimdi arkadaşlarımdan duyuyorum işte altınları borca verdik vs bizim o taraflar mı böyle bilmiyorum kayınpederim eşime ev aldı düğünden önce şimdi başka şehirdeyiz ama evin kirasını biz alıyoruz bu aileler neden böyle anlamıyorum yeni evli bir insanın ne birikimi olur da düğün eşya borcunu ödeyebilir Allah razı olsun iki ailemden de 

30 Cevaplar

0 oy
(1,995 puan) tarafından

valla ne ailemi ne kendimizi borca soktuk 60 kişiyle ufak bi restoranda yemek müzik 

güzelde bi çekim gelinlikle oldu bitti :)

-Reklam-
0 oy
tarafından
Hey yavrum hey bunlar hep maddiyata ve insanlıkla alakalı bi durum benim kayınbabamın maddi durumu yoktu olsa yapar mıydı bilmiyorum ama
0 oy
tarafından
Valla öyle sinirleniyorum ki bu konuyu görünce. Biz bir sene sonra evlenecektik tutturdu kayınvalidem bu sene olsun diye. Borca girmeyin vs dedim biz ödiycez sen napcan dediler ama keşke dinlemeseydim öyle pişman oldum ki. Eşya bakmaya gidicez kayinpederim ben gelmiyorum dedi neymiş parası yokmus. Aldığım mobilyalarda 18500 tutmuştu (6 ay önce) zaten yatak odası takımını babam ödedi 9 bin lira için burnumuzdan geldi. Eşimin motoru vardı onu satti oda düğüne gitti. Evlendigim gece altınları bana vermediler bende sözlerine güvendim istanbula gittim geldim borcumuz var diyerek 3 ceyregimi bozdurmuslar. 3 tanede biz mobilya borcu için bozdurmak zorunda kaldık. Sırf keyifleri için saçu yaptilar(bizim burda herkes yapar) bir sürü masraf ettiler yetmemiş gibi bide bizim ihtiyacımız varken eşimin abisine para yolladilar
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Herkesin imkânı bir değil çünkü. Babam ve annem her şeyimi aldı ama kayınbabam yok kayınvalidem de kaynım ile birlikte yaşıyor alacak imkânı yoktu ama eşim subay kimseden bir şey beklemeden her şeyimizi kendi yaptı eşyalar bizim borç bizim kimseye alınıp laf da etmedik yani her anne baba evladına istese de yardım edemiyor.
0 oy
tarafından
Ben pandemide evlendim sadece bir nikah gelinlik giydim ama dugun vs olmadi zaten toplasan 15 kisilikti esimin tarafi memleketteydi ve gelen olmadi teyzeleri amcalari bilezik yollamislar ama kaynanam bana vermedi bi kurus para vermedi gelen takilardan 2 bilezik bi kolye kupe yapti saatide zorla aldirdim hemde takmicagim halde srf gicikligima aldgimdan beri saatte kupede duruyo kolyede sevmem zaten normaldede takmayi borc olarakta onlar yatak odasini yapti biz oturma odasini tanidigim var dha uyguna yaptirirm dedi tamam dedik ama yuzsuz yatak odami ben begendim halimi perdemi kafasina gore almis sadece bi yolluk almis halida degil okadar bitanede perde benim annemde sirf ben uzulmiyim die oturma odamin cocuk odamin mutfagimin perdelerini halilarni aldi yemek masami aldi koltuk takimi avizelere kadar sadece televzyonu esimle evlendikten sonra borc yapip aldik yuzsuz kaynanam yatak odasinin borcunu aiz odiceksiniz dedi eşime nikahtan sonra eşimde sen önce aldiklarini getir ben arabami sattim sen ne borcu yaptinda herseyi aldin vs dedi ve ceyizlik alisverisimi bile gorumcemle kaynajak ikisi yapti beni goturmediler hersey benim icimde kaldi kina gecemi evde aile arasi yaptim burnumdan getirdi pandemi var gelemicem dedi bende gelmeyin dedik eşim getirmis megersem evde arkadaslariyla eglenmis bizden gittikden sonra zaten erken den kalkti eşimi göndermedik gece kaynanam.surekli aradi olmaz oglum gel die bende senin oglun benim babamin kapisindan cikicak sen utan dedim gondermedim çok üzgünüm hicbi hevesimi yapamadim dugun fotografi bile cektirmedim sadece nikahta cekilenler var smdi bi oglum var Allahim diyorum nasip et bana dört dörtluk herseyini yapayim simdiden para biriktiriyorum sünnet dugununu dugun gibi yapicam insallah yalniz cok dertliymisim sanki bu postu bekliyo gibi :D
(479 puan) tarafından
Aynen ama olsun içini döktün canım sende rahatlamışsındır
0 oy
(276 puan) tarafından
Eminim ki benim gibi olan yoktur düğünsüz altınsızz 0 masraf yaptılar bana ama ortada 160 binlik borç vardı 1 sene oldu hayla yerimizde sayıyoruz Kim bilir şu an ne kadar kaldı borç neyin borcu bilmiyorum bile keisn ailesinin borcudur şimdiki aklım olsa asla borcu olan biriyle evlenip ele muhtaç etmezdim kendimi gençliğim güzelliğim heba oldu aileden kurtulayım derken yokluğun içine düştüm keşke acele etmeseydim keşkee eşimden memnunum ama borç aramızı bozuyor sürekli 
0 oy
tarafından
Herkezin anne babası yapmiyo cnm bazıları her şeyi erkek tarafına yüklüyor buda borca giriyor bizimde hiç borcumuz olmadı şükür hazır eve geçtik
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bizde oyle oldu malesef herşeyi biz aldık tek iyi yönü var arkamızdan kimse konuşamaz çünkü herşeyi biz aldık düğün salonu bile takilanlardan felan ödedik 140 milyar borçla evlendik hala ödüyoruz işte ama dediğim gibi arkamızdan biz şunu yaptık diyen kimse bırakmadık o güzel :)
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Yani cnm şanslısın. Bizimde hem düğün borcunu ödedik eşim tarafındn olan hem de altınları verdik. Bizim taraftanda gelen altınları aldık ama borcu ödedik.  Ev eşyalarını kendimiz aldık. 5 yıllık evliyiz. Bı evimiz iki arabamız var biri çok lüks. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 135 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 182838485868 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 119 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 669 göst.
26 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 447 göst.