0 oy
93 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Kızlar selamün aleyküm 37w6 haftalık gebeyim 2,3 gündür grip oldum gece oldu mu bu durum daha çok artıyor öksürük tutuyor durmak bilmiyor korkuyorum bebeğe zarar olacak diye . Ihlamur iciyordum bu kaç gündür o da nette bakınca iyi olmadığı söylendi , ara ara ballı süt yapıyorum kendime pekmezli tereyagi da yaptım ama fayda etmiyor başka ne yapabilirim öksürüğü direk kesen oğlumda aynı durumfa 22 aylık lütfen fikir verin :(

7 Cevaplar

0 oy
(3,151 puan) tarafından
Öksürük için ben kızlarına zeytinyağının içine sarımsak doğrayıp buzdolabına koyuyorum jel kivaminageliyo karıştırıyorsun ara ara. Ayağının altına sürüp çorap giydiriyorum onlara iyi geliyo ama kendime denemedim bı dene istersen sen. Onun dışında ceviz kirdigimjzda hani içinde ince kabuk oluyor ya kağıt gibi ondan bir avuç kadar kaynat suyunu iç öksürüğü kesiyor 
(743 puan) tarafından
Sağolasın kuzum o zeytinyağli tarifi oğluma yaptım ama.fayda etmedi maalesef:/ kendime de gece denicem sağolasın canım
(3,151 puan) tarafından
Kabuklu çekirdekli elmayı kesip cezvede kaynatıp suyunu icebilirsin aklıma başka da gelmedi vallahi
-Reklam-
0 oy
(390 puan) tarafından
Bende yasadim ayni durumu hafta daha cok erkendi bebek duser diye cok korktum bisey olmadi Allahin izniyle ve toz zencefil ve balli karistirdim yedim cok cabuk kesti macun gibi yap aci olsun biraz
(743 puan) tarafından
Sağolasın canım Allah razı olsun
(390 puan) tarafından
Amin cumlemizden nasil oldunuz ise yaradimi tavsiyeler
(743 puan) tarafından
Allah razı olsun canım daha iyiyiz şükür bu sefer de eşim kapti şifayı :)
Karışımları macunları bu sefer de ona deniyorum umarım toparlar hemen o da :)
(390 puan) tarafından
Senin oksuruk hafifledimi canim
0 oy
(32 puan) tarafından
Sütü ısıtıp içine biraz karabiber biraz bal hemen kesiyor ama hamilelikte icilir mi bilmiyorum cok gecmis olsun canim
(743 puan) tarafından
Bir zararı olmaz bence çünkü normalde de tukettihim ürünler . Çok sağol canım
0 oy
tarafından
Ihlamur kaynatıp içebilirsiniz demişti doktorum geçmiş olsun balda ekleyebilirsiniz 
(743 puan) tarafından
İciyordum şimdiye kadar son ve ilk aylarda önerilmiyormus gebelerde bende ikilimde kaldım xagol canım
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Kestane balı, birebir. 
(743 puan) tarafından
Bir bakayım kuzum sağolasın
0 oy
tarafından
Ballı süt yap iç yinede üst üstte, zeytinyağı aç karna 1 tatlı kaşığı iç boğazını yumuşatır Bende geçenlerde olmuştum grip baya kötü uyuyamıyorum 2 gece sabaha kadar oturduğumuz biliyorum 

Ihlamurla limon kaynatıp içtim hep her gün 2 fincan kadar 
(743 puan) tarafından
Sağolasın canım . Evet gerçekten çok zor hamilelikten dolayı bünyem de çok zayıf dua ediyorum inşallah doğuma kadar toparlarim Allah korusun doğumda dişimin olsa sıkıntı olur :/

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 137 göst.
28 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 58 göst.
18 saat önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozlemyc (407 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 60 göst.
8 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minimalist (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
18 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (80 puan) tarafından soruldu

381,412 soru

11,418,615 cevap

34,975 kullanıcı

...