+1 oy
424 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar herşey neden bu kadar pahalı ya vallah insan nerden nasıl kısıcağını şaşırıyo eşimin kaç haftalardan beri et kavurma istiyor burnuma kokuyor resmen dedi dün akşam oğlumun kullanmadığı bir oyuncağını dolaptan satmıştım 60 tlye o kenarda duruyordu artık dün burnuma kokuyor dedi gittim 300 gram et aldım 45 tl hadi doyumluk değil yani iki kişiye asla yetmez birde oğlum var tabi 2 avuç vallah önceden karım tokluğuna yaşıyorduk artık onu da yapamıyoruz rabbim hepimizin yardımcısı olsun

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hersey ateş pahasi patates sogan bile uctu artik kira elktrik su dogalgaz bogaz cocuk masrafi yetmiyo bile Allah korusun acil bisey olsa ay sonuna evde para pul kalmiyo birikim yapiodum bekarken evlendim esimde bende calisiyoduk yok anca yetiyodu smdi raporluyum bende para gelmiyo saolsun ailem destek oluyor 
tarafından
700 tl kiraya zam yaptılar yalvar yakar 450 tlye düşürdük çıksak başka ev yok bu fiyata elmayı çok sever oğlum gittim 3-4 elma 3-4 armut aldım ona da 15 tl verdim geldim bakarsan hiç birşey almadım yani
(3,074 puan) tarafından
Bizim ev sahibi 500tl zam yaptı istanbuldayiz. Siz nerdesiniz
tarafından
Bizde istanbuldayız maalesef canım
tarafından
Bende istanbuldayim canim 300 yapti banada o bile.cok bana cnku heesey cok pahali
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Maalesef canım hepimiz tek düşüncesi bu nasıl geçinecegiz geçenlerde teyzemin eşiyle ev ihtiyaçlarini almışlar baya pahalı olduğu için herşey eşi evlendigim için pismanim demiş onun üstüne kavga etmişler ve gerçekten bu geçim derdi için kavga eden ayrılan çok 
tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun gerçekten çok zor manda yoğurdu bilmem ne hurması yiyin demek çok kolay biz evimize meyve sebze alamıyoruz
0 oy
tarafından
Allah sonumuzu Hayır etsin ne diyim 
tarafından
Amin vallah aminnn
0 oy
tarafından
Rabbim bu zor günlerde darda kalanlara yardım etsin
tarafından
Amin canım aminn
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sorma ya benimde canım döner istiyor 15ini bekliyorız
tarafından
Şuraya bak yani döner nedir ki bundan 3-5 sene önce belki beğenmezdik simdi gün sayıyoruz
(9,247 puan) tarafından
Aynen öyle birde bebek olunca artık istekler bekliyor
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Bugün pazar vardı eksikler için gittim bomboştu neredeyse olan insanların elinde de bi iki poşet tek var . 

Patlıcani biberi tane ile alıyordu biri.

Rabbim yardım etsin cidden durum gittikçe zorlaşıyor
tarafından
Ramazan diye iyice yükselttiler fiyatı bende geçen bende geçen hafta pazara gittim önceden pazarlar ucuz olurdu 25 tl domates patlican 30 biber 60 tlydi inan yarım kalıp peynir aldım geldim eve hiç birşey alamadım
0 oy
(119,250 puan) tarafından
allah herkezin yardimcisi olsun
tarafından
Amin amin
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Bunu hala dusunemeyen insanlar var canım sen aç kalmışsın umurlarina mi hatta bi tanesi kasaptan almayın kendiniz kesin dolabı doldurun diyodu resmen dalga geçiyorlar bizimle
tarafından
Kendimiz mi keselim resmen dalga geçmek bu
burdan birimi dedi
(1,713 puan) tarafından
Yok canım TV de haberlerde gördüm bakan mi ne oluyo artik
kiz millet tadimlik alamiyo koca hay.vani kim nasi alcakmis tovbe yarabbim resmen alay etme bu
(1,713 puan) tarafından
https://youtu.be/Ve-ik7bxXp4 diyen adamda bu canım bakabilirsiniz
0 oy
tarafından
Çok zor rabbim sonumuzu hayır etsin inşallah 
tarafından
Amin amin gerčekten çok zor
0 oy
(1,284 puan) tarafından

Keske komsum olsaydiniz ben sizi iftara davet edebilseydim. Oglunda kizimla arkadas olsaydi ♡

Rabbim darda kalanlara yardim etsin. Feraha cikarsin insallah cnm. Ramazan bahanesiyle hersey daha da uctun. Evimizin altinda küçük bir market var dun indim limon aldim tartsin doymam adama verdim bana kac tane var icinde dedi bilemiyorum saymadım dedim kendi saydi sasirdim megersem artık tane ile satilacakmis. Allah hepimizin yardimcisi olsun
tarafından
Canım ya keşke vallah öyle bir imkanımız olsaydı ❤️❤️
0 oy
(14,027 puan) tarafından
Bim de yoğurt 35 lira olmuş az önce gördüm ya şok oldum
0 oy
(5,955 puan) tarafından
Nir dolgu yaptirdim bugün 650 tl 2020 de yaptirdim en son  cok uygundu simdi 1 dolgu 650 tl pazartesi bir dolgum daha vsr  dolgu altinda hafif curumq olmus gebelikden dolayi ilerlemeden  dolgu yenileniyor  sasiridm kaldim kanal tedavisi 1300  1600 arasi
0 oy
tarafından
mübarek aydayız rabbim herkesin evine sofrasına kesesine bereket versin inşallah kimseyi darda koymasın rabbim 
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Aynen canım ya herşey o kadar pahalı ki . Sayıyla domates patlıcan alıyoruz.
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Sen düşün birde benim eşim işsiz özel sektörde bulamıyor birde bizi düşün 2 cocuk var bazen karnımızı bile doyuramiyoruz.
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Üretim yok , mazot çok pahalı, yollar çok pahalı. İnşallah bu ülkeye yararı olacak biri çıkar yönetir artık. 
0 oy
(930 puan) tarafından

200 lirayla pazara gidip domates salatalık biber elma muz kabak karnabahar bide terlik  alip geldim esim dedi aksama terlik yeriz artik:woot:

(3,181 puan) tarafından
Kaça aldın terlik
(930 puan) tarafından
30a canım normal bir şey di
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Cumhurbaşkanımız açıkladı ya ucuz et varmış tarım koparetifrte ramazana özel halkımız et yesin diye dalga geçilir gibi indirimde 15 20 tl 
(1,713 puan) tarafından
Hahaha :D Çok kuyruk oluyor diye zam yapmışlardı ona da demi
0 oy
tarafından
Valla gecen markete gittik esimle ramazan icin et alicaktik almadik 150 tl ne demek  ramazanda oruclu insanin cani et cekiyo ama alamiyo her sene alabiliyoduk bu sene cook kotu moraller sifir herkes pahaliliktan sikayetci ya

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 578 göst.
25 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 315 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Mine.k (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 357 göst.
11 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 431 göst.