0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde (2,069 puan) tarafından

Doğalgazı siz kapattınız mı ? Ben daha kapatmadim 30 derecede yanıyor geceleri biraz serin oluyor ama gündüzleri çok sıcak. 

Kimisi diyor ki sabah kapat, akşam aç
Kimisi de diyor ki aç kapa yaparsan daha fazla fatura gelir
Bazı yerlerde de vatandaştan 3 kuruş fazla para almak için uydurulan bir yalan aç kapa yaptım daha az fatura geldi yazıyor

Sizin tecrübeleriniz neler gündüz kapatıp akşam üstü 5 gibi açsam daha mı az gelir deneyimleyenler yardımcı olabilir mi? 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
30 fazla canım biraz daha kıs aç kapa daha çok yapıyor gerçekten 
(2,069 puan) tarafından
Canım daha yeni taşındım sıfır bina bu kış yapılmış bina daha güneş bile görmemiş o yüzden ilk 3 gün 55de zor ısıttım burayı 30 da öyle çok sıcak olmuyor yani
Bidaha ki kış daha farklı olur diye düşünüyorum bu yaz duvarlar falan ısınsın ev biraz güneş görsün seneye belki daha farklı olur
tarafından
Evet cnm haklısın yeni yapılan evler buz gibi oluyor gerçekten
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sabah kapatıp akşam açıyorum. Ekstra fazla yazacağını zannetmiyorum. Nisan ayini ortaladik nerdeyse yakinda aksam da açmayz
(2,069 puan) tarafından
Evet bende tamamen kapatıp kapatmamakla ile kararsızım bu ay sonu tamamen kapatılır herhalde
tarafından
Aynen öyle bu ay da öyle gitsin. Yemek yaparken evde ısınıyor. Ben kombiyi 10 dk önce açtım
0 oy
(314 puan) tarafından
Ben de aç kapa yapılırsa daha fazla fatura geldiğine inanıyordum ama yalanmış. Sabah kapatın akşam açın sıcakta yanmasın boşuna.
(2,069 puan) tarafından
Evet herkeste böyle bir söylenti var ama yalan diyende var o yüzden ikilemde kalmıştım
(314 puan) tarafından
Anladım.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bir yerde okudum acma kapama cok yakar yalanmış.bende aksamları acıyorum bebekten dolayı
(2,069 puan) tarafından
Evet bende öyle okudum ekşi sözlükte şimdi. Firmaların söylediği yalan yazmış herkes
(9,247 puan) tarafından
Ewet gaz sürekli yansın dıye  valla bebek var cok feleceksede gelsın bir ay daha
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla ne yaparsan yap aç kapa yapma ucuyo fatura
(2,069 puan) tarafından
Denedin mi canım sen
(4,430 puan) tarafından
Annem senelerdir öyle kullanıyor canım bizde yok daha doğalgaz ama annem sobalar kurulunca açar kalkana kadar yakar önceden kapatıyordu çok fark atiyordu
0 oy
tarafından
Akşam 3-4 saat açıyorum sonra geri kapatıyorum 1 aydır böyle. 280 TL geldi bence daha çok yakmıyor. Sıcakta boş yere yakıp faturayi devamlı yorma 
(2,069 puan) tarafından
Mutfagin balkon kapısı gündüz sürekli açık çünkü çok sıcak oluyor yemek pişerken falan ee kombide yanıyor boş yere bende yarın öyle deneyeceğim bakalım
0 oy
(9,754 puan) tarafından
Bende açıp kapatmak fazla yakar diye düşünürdüm taki evlenene kadar. Eşim gündüzleri kapar geceleri açar, annemler ise hiç kapatıp açmazlar kış boyu faturalar birbirine denk gelir inanmıyorum artık 
0 oy
(1,890 puan) tarafından
Geçen sene evimiz dopalgazlıydı ve güneş gören bir evdi gündüzleri kapatıyordum öğlen akşama kadar kapalı kalıyordu ve soğuk bir şehirde yaşıyoruz. Sürekli kısık yakınca daha çok geliyordu.
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Biz aç kapa yaptık canım hem kendimiz deneyimledik hem de kombi işi ile ilgilenen bir abiye sormuştuk aç kapa yapmak makineyi yoruyor daha çok enerji harcıyor bu faturaya da yansıyor hep düşük derecede çalıştırabilirsiniz havalar iyice ısınana kadar
(2,069 puan) tarafından
Kafam iyice karıştı şimdi :D
(5,108 puan) tarafından
Vallahi biz denedik 1 ay fatura baya yüksek geldi hiç aç kapa yapmasaydık daha iyi olurdu dedik ama deneyimlemiş olduk :D
0 oy
(444 puan) tarafından
fazla falan gelmiyor tam yanınca 1000 geldi aç kapa yaptık hava iyi olduğu zamanlarda kapattım 600 geldi
(2,069 puan) tarafından
Yaa öyle mi bende kapatayım sabah zaten sıcak yemek pişerken hamam gibi oluyor kapı pencere açıyorsun boş yere yanıyor sabahları
0 oy
tarafından
Ben 45 de yakiyorum hala canim istanbuldayim gece serin oluyo oglum ustunu hep aciyo kalin seylerde giymiyo 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 338 göst.
10 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Nurus (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 503 göst.
4 Şubat 2023 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 151 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 16Nur16 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 175 göst.