0 oy
336 göst.
Diğer kategorisinde (129 puan) tarafından
Ben sabah 10 dan akşam 5 e kadar kapalı tutuyorum 20 gündür kullanyorm 529 tl faturam gelmiş. Kardeşim üst katta otueuyor devamlı çalıştırıyor 1001 tl gelmiş arkadaşımda ara katta o da devamlı çalştrıyo 650 tl faturası. O kdr çok yoeum okudum ki aç kapa yapmanın dha tasarruf sağladıgını söylüyorlar ama emin olamadm bu ay devamlı çalştrmayı düşünüyorm test etmek için

15 Cevaplar

+2 oy
(3,151 puan) tarafından
Ac kapa daha fazla zarar eder soğumuş olduğu için tekrar ısıtmaya çalışıyor. Kapatmak yerine en düşüğe ayarla kapalidan bı tik açık klsin yani akşamlari yukseltirsin biraz. Devamlı sıcak su akışı olduğu için fazla enerji harcamas ısıtmaya 
(1,015 puan) tarafından
Aynen katiliyorum
(9,247 puan) tarafından
Ya baien ac kapa yaptım 321 geldi
(3,151 puan) tarafından
Tesisata ve ısı yalıtımına da bağlı biraz ya benim evde de aynısını yapıyorum 1000₺ geliyor annem de aynısını yapıyor 400₺ geliyor onun evi kuytu yerde ve yalıtımlı benim evin etrafı açık 5.kat üstü açık çatı isinmiyo
(9,247 puan) tarafından
Onkonuda haklısın suan oturdugum ewde ac kapa 321 ama kendi ewimize gittik 2 gün yaktık 114t gelmil
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle Allah yardımcımız olsun zor valla
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Sabah uyanır acarım 2 aaat ev ısınır kapatırım gece yatmadan acarım 2 saat kadar yatarken kapatırım 360 gelmıs bu ay
0 oy
tarafından
Ben aç kapa yapmıyorum ssbt 40da kalıyor..geçen ay tam 1 ay 38de 580 geldi.normalde fatura 490 gelmiş ama kdvsi içinde 580i geçmiş..6 petekten 5i yanıyor banyo yanmıyor sadece..her oda eşit ısıda ısınıyor soğuk odam yok kullanmıyorum dye  yakmazsam ev daha soğuk oluyor ısıyı düşürüyor..o yüzden hepsi yanar
tarafından
2+1 cnm çok büyük bir ev değil kiradayım 8 yıldır aynı evdeyim..en yüksek gelen fatura bu zamana kadar
(12,744 puan) tarafından
Off yandık bız o zaman.  3+1 müstakil.  Odalar hariç mutfak banyo var bebek var mecbur aöacaz
tarafından
Doğalgaz yardımına başvurdun mu cnm? Ben onunla ödedim 43 tl kaldı onunla da sonraki faturayı ödicem
(12,744 puan) tarafından
Doğalgaz değil aile destek programı için başvurdum red edildi valiliğe sordum ben yabancı olduğum için alamazsınız dendı çok saçma değil mi ya
tarafından
Bana da aile destek red geldi sigortamız yok ama araba var o da haczli borç yani.evet saçma kime neye göre veriyorlar anlamak zor
0 oy
(200 puan) tarafından
Valla benim bir aydır sürekli açık 1020 gelmiş bende aç kapa yapcam sanırım
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Ben denedim test ettim devamlı yakmak tasarruflu 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Aç kapa yapmak çok yakar bizzat tanıdığım iki yakınmız bu işle uğraşıyor. Geceleri dereceyi arttırıp gündüzleri kısabilirsiniz
0 oy
tarafından
Ac kapa yapiyorum gecen sene 200 300 arasi geldi bu senede 15 gun aynisini yaptim 190 geldi..
(129 puan) tarafından
Kaç petek çalştrıyorsnz size çok uygun gelmiş bir de kaç derecese çalşyor
tarafından
En dusuk ayarimiz 40 bizim 3 petek yakiyorum kombi hava iyiyse surekli atesleme yapmiyor hava soguksa belli dakikada atesleme yapiyor..
0 oy
(357 puan) tarafından
Ara kattayım sürekli 50 de çalışıyor ve kapatmıyorum bu ay 485 lira gelmişti açıp kapatmak saha çok yanmasına sebep oluyor 
0 oy
(304 puan) tarafından
Ac kapa daha cok yakarmis canim faturan fazla gelir uzmanlarda surekli en kisiginda acin az enerji harcar diye benim bu ay 1deydi en kisiginda yani 650geldi
0 oy
(129 puan) tarafından
Yorumlarnz için teşekkür ederim kızlar. Bende bu ay sürekli çalştrmayı deniycem bakalm hangi yöntem dopru test etmş olucam
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Dış cephe yalıtımlı ise oda termostatı öneririm. Ayarlıyorsun oda sıcaklığını o sıcaklığın altına düşmedikçe yanmıyor. 
(129 puan) tarafından
Oda termostatı var canım
(3,259 puan) tarafından
Daha ne ki bacım oda sıcaklığına göre yansın işte
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Esim arastirmisti ilk evi borulaei tamamrn isitmak icin yuksek acti somra kisti ac kapa yap mak daha fazla yakarmış evi isitmak için. Mesela ev hava alsin diye balkom camini acıyorum hemen ses geliyor ev soğudu icin calismaya başlıyor 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Aç kapa yapma en düşükte tut dereceyi 
0 oy
(774 puan) tarafından
Biz kombiyle hiç.oynamıyoruz canım termostat var evde odanın ısısına göre kombiyi kendisi çalıştırıyo evin sıcaklığı düşünce devreye giriyo petekler sıcacık oluyo daha 1 aylık fatura gelmedi bakalım ne kadar gelecek bizde merakla bekliyorz 
(129 puan) tarafından
Bizdede termostat var canım ona ragmen ben kapatıyordm bu ay hiç kapatmıyıcam bi de böyle deniyicem
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Aç kapa yapmadım ama 3 hafta filan düşük ısıda açtım 231 TL geldi 2 petek

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 217 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ★Dᴇʀiɴ'iɴAɴɴᴇꜱi★ (2,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 502 göst.
4 Şubat 2023 Aile kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 202 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 79 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde 175766 (274 puan) tarafından soruldu

381,597 soru

11,423,754 cevap

34,981 kullanıcı