0 oy
457 göst.
Diğer kategorisinde (1,066 puan) tarafından
Hanımlar bilenler vardır oğlum 5 yakına girecek. Bu yıl anasınıfına gidecek Allah izin verirse. Ama oğlum kendi ihtiyaçlarını karşılamayı bilmiyorum daha doğrusu ben kendi eline alıştırdım galiba. Yemeğini ben yediriyorum üzerini ben değiştiriyorum ayakkabılarını ben giydiriyorum. Herşey bende yani kendi yapmıyor. Ben oğluma kaşık verip doğru düzgün yemek yedirmedim ama bende cahildim bilmiyordum neyi ne zaman yapabilir bu şekilde büyüdü şimdi okula başlayacak okulda rezil olmasından korkuyorum arkadaşları yemeklerini kendi yerken oğlum kötü duruma düşerse ben kendimi affetmem. 19 yaşında prematüre Bir bebek annesi oldum şuan ki o aklım olsa tabi ki daha düzgün büyütürdüm. Şimdi ne yapabilirim sizce bana akıl verin öğrenir mi 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Üç buçuk yaşında kazağını bile kendisine cikRttiriyorum ve öğrendi öğretmelisin canim
(1,066 puan) tarafından
Öğretmeye çalışıyorum ama bu sefer de o istemiyor anne sen yap diyor
tarafından
Yok sen yapmalısın büyüdün okula gidiceksin falan de ikna et
-Reklam-
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Orda çocukları göre göre öğrenir canım kendini suçlama. Şimdiden başla ama evde ver önüne kendi kolay yiyebileceği şeylerle başlasin. 
(1,066 puan) tarafından
Veriyorum ama yemiyor anne sen yedir diyor
(2,097 puan) tarafından
Yedirmeyeceksin artık büyüdün de. Aç kalamaz ya illaki yiyecek
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Bnde aynı senin gibiyim cnm bnmki 4 yas 4 aylık yavaştan serbest birskiyorum ogrendin diye artik 
(1,066 puan) tarafından
Bende serbest bırakıyorum ama Bi yerden sonra zor oluyor ne yazık ki
0 oy
(7,424 puan) tarafından
Kizzzz kardesim benimle kaliyor 12  yasindaydi yanima geldinde catali ters tutuyor yani onunu arkaya denk getirerek makarnaya batirmaya calisoyordu ay bi gulduk simdi 14 yasinda hala guleriz aklima geldi bsy olmaz canim onlardan goruru alisir korkma
(1,066 puan) tarafından
İnşallah öğrenir eksik kalsın istemem tabi ki anne olarak görevimi yapamamış hissediyorum
0 oy
tarafından
Canını sıkma öğrenir canim orda bakar görür öğrenir kimseyle kıyaslama çocugunu gerisi gelir sende evde destekle yaptiklarini olur öğrenir canı sag olsun  
(1,066 puan) tarafından
Yaşıtşarından geri kalıyor bu sefer etraf çok baskı yapıyor arada kalıyorum
tarafından
Benim büyük oglumda öyleydi bende 19 da anne oldum biiyodum herseyini ben yapiyodum kardesi oldu 5 yas var aralarinda kardesi oyle deyildi herseyi kendi yapan bi cocuktu inan beraber ogrendiler nerdeyse herseyi hic kimseye laf dusmez ben yedirmesem ac kalincak saniyodum ben hic oyle deyilmis isine gelince yedi uykusu gelince uyudu bosuna kendimi parçalamışim ben simdi aslanlar gibi koca adam oldu kendine haksızlık etme cocugu kendi haline birak büyüdün koca adamsin kendin yap de yavas yavas sal birden olmaz canim benim büyük oglum simdi 20 yaşında senin yavrunda büyür bunlari düşününce gülersin ilerde neyi dert etmisim diyee kimin annesi omur boyu yemek yedirmis Allah aşkına sağlıklı bir cocuksa  yanii milleti dert etme sennn
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bir iki ay sabırlı ol öğrenir canım 
0 oy
tarafından
Hayır sadece çok üzerine düşmüşsün bende prematüre annesiyim bazen çok düşebiliyorum üstüne ama diyorum ki bu çocuk büyüyecek ve birçok zorlukla karşılaşacak o yüzden çoğu şeyi kendisi yapması için teşvik ediyorum en basitinden koltuğa çıkamıyor çok zorlanıyor biraz uğraşıyor sonra çıkıyor bende haydi annem çık çık evet az kaldı oldu aferim benim kızıma deyip alkışlıyorum tebrik ediyorum
0 oy
(997 puan) tarafından
Bu günden itibaren sen yapmayı yavaş yavaş birak cesaretlendir onu hadi oğlum kendin. Cikarabilirsin üstünü büyüdün artık de ayakkabını kendin giyebilirsin de sabret yapmaya çalışsın uğraşsın olk olmaya bilir bir iki üç deneme sonra olur elbet ver eline çatalı kaşığı oturt karşına bırak dökülsün seninle berbr yemek yesin sen nasıl yiyorsun izlesin yada yaşıtı birini al yanına onunla yemek yeson o kendi yiynce senin oglanda kendi yemek ister 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Dua aldir hatta mahrem bölgesini yikama ben cikinca camasirini cikar ve yika sonra havkuba sarinip gel de koseye havlu koy. 

Odaya kitafetleri hazırla de ki bunlari giy benimde biraz isin var mutfakta sonra parka gidelim sen hazırlanınca cikicaz de . Yada park bakkal ne seviyosa. 

Yemek konusunda mesela makarna ve çatal koy sen bunu ye bende o arada sana cikolatali kek yapayim yada ne seviyosa söyle. O bunlar icin cabalarken arada kontrol et ama yanında olma ki sana guvenip sen yap anne demesin. 
0 oy
(119,153 puan) tarafından
ogrenir tabi ama zaman alir
0 oy
tarafından
Başla cnm öğrenir hepsini. Anne sen yap dediğinde. Sen büyüdün sen kendin yapmalısın de. Öğret nasıl yiyeceğini giyinecegini. Alışır gider
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Kötü bir anne değilsin ama fazla fazla düşkünmüşsün hocaları ile konuş öncesinde durumu anlat onlarda zor duruma düşmesinler sen böyle anlatınca halam aklıma geldi oğlunu senin gibi yetiştirmiş hatta daha fazla üstüne titremiş ve maalesef ki Eniştem olur kendisi 30 yaşında adam halen öyle devam ediyor bazı huyları ablam çok zorlanıyordu başlarda şimdi nasıl bilemem ama gerçekten ilerisi için de zor olur kendini bağımlı bilmesi öyle devam etmesi hayatını etkileyecektir güzel Anne
0 oy
(1,106 puan) tarafından
En güzel öğrenme biçimi tecrübe canım unutma bunu. O yarın okula gidince Bi gün açkalır iki gün aç kalır üçüncü gün yemek yemeyi öğrenir. Bakar üstü ıslak değiştirmeyi öğrenir sen hiç merak etme..... Ama yine de sorumluluklarını bilsin yapabileceği şeyleri yaptır
0 oy
(681 puan) tarafından
Hatayı başta yapmışsın beni. Kardeşim de aynı öyle ve öğretmeni dediki diğer çocuklar gibi değil sürekli bişey yapmak için komut bekliyir tek başına yapmıyor dedi ve bu yüzden iki yıl ana okuluna gidecek 
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Benim yeğenim 9 yaşında halen annesi kaşıkla bişiler sokuyor ağzına. Evde sana nazı geçiyor da okulda başkalarıyla yer merak etme. 
0 oy
tarafından
Benim dayimin oglu 1.sinifa gidiyo hala yengem yediriyo ve gercekten koca cocuk oldugu icin tuhaf gorunuyo benim oglum 13 aylik dokse de atsa da hep kendi yemeyi ogrensin diye ugrasiyorum kaşık tutmayı henuz bilmiyo ama ustunde durmazsak onlarin da kolayina gelir 5 yasindaki cocuk her turlu kendi yemegini kendi yer ama alismis senin onun yedirmene niye ugrasiyim diye dusunur. Koy önüne sen yedirme kendi yemezse sen aman ac kalmasin da yeter ki ben yediriyim yaparsan kaybedersin bir iki kere yedirme mecbur kalinca kendi yemeye baslicak 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 324 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde Whahahah (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 21 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Defneay789 (137 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 374 göst.
13 Haziran 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Simayyy (1,771 puan) tarafından soruldu

378,374 soru

11,325,732 cevap

34,778 kullanıcı

...