0 oy
262 göst.
Diğer kategorisinde (227 puan) tarafından
adetime normalde 8 gun var buaralar hep yasiyorum bi hafta onceden kahverengi lekelerim oluyo sonra adet oluyorum yine aynisi oldu oruc tutabilirmiyim yoksa olmazmi

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Lekelenme kan gibi mi 
(227 puan) tarafından
kan degilde kahverengi akinti
tarafından
Düzenli âdeti olan bir kadının adet dönemi öncesinde gördüğü lekelenmeler adet hükmünde kabul edilir ve o andan itibaren âdet günü sona erene kadar adetli sayılır. Dolayısıyla lekelenmelerin olduğu günlerde de namaz kılamaz ve oruç tutamaz.7 May 2020
(316 puan) tarafından
Ama eğer Hanefi ise bu en fazla 10 gün sürer 10 günden sonrası özür hükmüne giriyor
-Reklam-
0 oy
(5,220 puan) tarafından

Yani bunu bende çok merak ediyorım bugündem beri banada oluyo daha bi haftam var ama nyetlenicem ben yine :ermm:

(227 puan) tarafından
bendemi niyetlensem acaba
(5,220 puan) tarafından
Bilmiyorım canm internette adet dışında gelen hafif kan orucu bozmaz yazıyo yarın anneme sorucam bende
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Maalesef olmuyor benimde öyle oldu hocama sordum adet zamanında isen adetin sökülene kadar bekle demişti 

image

(227 puan) tarafından
kirmizi defgil bnmki canim
(2,405 puan) tarafından
Fetfa hattını arayıp sor o zaman canım en net bilgiyi onlar verir sana
0 oy
(540 puan) tarafından
Tutabilirisn canım özür oluyor adetine daha varmış.15 gün temiz kalırsan ve kırmızı olursa adetin başlar.
0 oy
(616 puan) tarafından
Bende aynısını yaşıyorum canım. Ama maalesef olmuyor oruç. Çok kez hocalara sordum. 
0 oy
(609 puan) tarafından
Yıkandığın saatten itibaren temiz sayılıyorsun ve 15 gün geçmeden adet sayılmazsın özür sayılırsın eğer yıkandıktan 15 günü geçmişse adet sayılırsın canım benim ki de düzensizdi 20 gün falan hatta yıkandıktan 13 gün sonra falan leke gördüğüm olurdu bekarken ama iki gün daha beklerdim sonra 15 gün dolduktan sonra adet sayılırımm

Bu konuları ders olarak işledim ben biraz kafa karıştırıcı yazarken belki anlamayabilirsiniz ( bende zorlanmıştım ) hatta bununla ilgili kitap var kızlar ama suan adını unuttum bakarım kitaplarımın arasına söylerim size 
0 oy
tarafından
Oruç olmuyor maalesef 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 154 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 147 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 151 göst.