0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından

Kizlar hamileliginde psikolojisi bozulan oldu mu ozellikle burdan weya gebelik bolumunden etkilendiginiz dogum korkusu yasadiniz mi ya bebegime bisey olursa falan mesela cunku ben baya kotuyum :(dertlesmeye ihtiyacim war

15 Cevaplar

+1 oy
(17 puan) tarafından
Kizlarrr bakar misinizz !
-Reklam-
+1 oy
(7,250 puan) tarafından
Ben doğumdan filan değilde ilk oğlumda nasıl bakcam yapamam ben diye agliyodum :)
(17 puan) tarafından
Ya Allah korusun burda bebegimi kaybettim gibi postlar gordukce hamileligim zehir oldu o kadar korkuyorum ki
(159 puan) tarafından
Bende 2.ye hamileyim bende ikisine birden nasil bakcam diye cok korkuyo ya bebege bakarken diyerinin gonlu kacarsa ikisinin arasini bulamassam diye korkuyorum baya
(7,250 puan) tarafından
Korkma cnm herşey allhatan allha sigin olucagi varsa oluyor vala bak ben ilk oğlumda okadar şey yasadimki normalde çocuk tutunmaz düşerdi yani o derece seyelr ama benim oğluşum tutundu annesine güç verdi ve şuan iki yaşında abi olmayı bekliyor:)
Allha istediği zaman herşey olur ama istemessede ne yaparsan yap hiç bişey olmaz
0 oy
tarafından
İnsanın korktuğu başına gelir hep hiç korkma abartıldığı gibi değil emin ol
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Ayyy yokk burdakilere bakma senn herkesin acı eşiği aynı degill benim çokta kolay oldu digumlarim hem normal hem sezaryen yapmış biri olarak inanki kendini motive etmen çok önemli bide doktorlar ebeler çok önemli bana göre ben 3 doğumunu farklı hastanelerde yaptım hep iyi insanlara den geldim ☺️❤️Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah
(17 puan) tarafından
Ewet kuzum cok korkuyorum yaa bu yuzden de sekerim yukseliyor heran diken uzerindeyim gordugum kotu ruyalar olsun burdaki paylasimlar olsun cok etkileniyorum
(15,823 puan) tarafından
Hiç takma kafana güzel düşün güzel olsunnn☺️❤️Minicik suratını göreceğin anı hayal et..
(17 puan) tarafından
Dua et kuzum ya benim icin icimi ferahlattin Allah razi olsun ilk ya cok korkuyorum
(15,823 puan) tarafından
Ederimm etmemmi Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️ iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah muhteşem bı doğum hikayenin olurr
0 oy
(11,152 puan) tarafından
Ben bir gün için sadece doğumda bana bisi olursa bebeğim napar diye düşünüp ağlamıştım burda genelde aldatılma olaylarını okuyorum onlara taktım bi ara ya benim eşim de yapıyorsa diye
(11,152 puan) tarafından
Bilinc altı kuzum bence de ben eşimin hiç yanlışını görmedim evine düşkündür işi biter evdedir ama insan duydukca etkileniyor acaba diyor
(17 puan) tarafından
Rabbim korktugumuza ugratmasin insaallah ❤️
(11,152 puan) tarafından
Amin canım inşallah geri şeyler atlatilir ama bunun psikolojisine bi girerse insan kendini yer bitirir artık Allah bilsin asla yapmaz diyemez kimse ne erkek ne kadın yani artık bi yanlışları olursa Allah biliyor öte tarafta sorarız hesabını ben yaptığını düşünmüyorum ama
(17 puan) tarafından
Diyorum ya insan burda neler okuyup goruyor walla devir baya baya kotu
(11,152 puan) tarafından
Evet canım Allah oylelerini ıslah etsin eşlerine de sabır versin
0 oy
(257 puan) tarafından
Ay benide çok korkuttular dı yok şöyle yok böyle derken hele o sondanın takılışını abartarak anlatanlar ama hiç korkma kendini kastıkça daha çok zor olur rahat bırak kendini hep pozitif düşün ve bana sen normal yapamazsın diye çok baskı olmuştu ben okadar hazırdım ki normal doğuma cevre baskısı yüzünden cesaret falanda kalmamıştı hep derim o söyleyen kişilere hevesimi kırdınız cesaretimi yok ettiniz diye anlatılanları hiç takma kafana kendine güven ve ben yapabilirim de her zaman insanlar normal doğumu kötü anlatıp sezaryene teşvik ediyor bu yüzden çoğu kişi keyfe göre sezaryen oluyor en iyisi normal doğum ama bu insanlarımız hamileleri korkutmak için elinden geleni yapıyor 
(17 puan) tarafından
Kiz gecen dayimin esiyle cay iciyoruz ya kafam dagilsin die gittim psikolojim bozuk ciktim ordan dogumdan o kadar kotu bahsettiki
(257 puan) tarafından
Diyorum ya hamileleri korkutmak için elinden geleni yaparlar herşey olup bittikten sonra anlatıldığı kadar kötü hiç bir şey yokmuş dersin
0 oy
tarafından
Benim 9 sene çocuğum olmadı. 6. Gebeligimde oldu oğlum. Ve bana bir yakınım dedi ki hocaya beni sormuş onların çocuğu olmayacak demiş hoca ben 9 ay bununla kıvranıp yetmedi oğlum 2 yaşında 1 yaşında da kızım var halen bununla kıvranıyorum. Zaman zaman aklıma geliyor maalesef. Doğum korkusu yaşamadım. Yani yaşamadım dediysem hiç bisey yaşamadım değil karma karışık duygular icindeydim sanki içim boşalmış gibi hislerim karışık ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilmeyen ben. Sonra doğum için genel anestezi istedim. Ameliyattan çıkınca ağrım vardı. Çocuk aklıma gelmedi eşimin tuhafına gitmiş. Sonra aldı beni lohusa depresyonu. Bebeğim sanki benim değilmiş de ben bakıyorumda biri gelip alacak gibi hissediyordum. Uykusuzluktan çok zorlandım çok şükür hepsi geçti şimdi oğlum 27 aylık kızım 14 aylık 
(17 puan) tarafından
Cocugu neden sormadin canim
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Ilk hamileleigimde bu siteyi actim hersey guzel giderken 9 haftalik bebeğimi kaybettim ama buraya yazma geregi duymadim çünkü o an aklına dur telefonu alayimda paylasayim demek aklimin ucundan gecmedi 1 ay sonra 2. Ye hamile kaldim buraya bi giriyorum her gun bebeğini kaybedenler yazip paylasiyor esim caoisiyordu evde tek basima kafayi yiyordum kafam dagilsin diye huraya giriyordum daha cok psikilojim alt üst oluyordu okumak istemuyorum desemde meraktan giriyordum hareketlerini hissedince duzelirim dedim yok daha berbat oldum hareket etdin diye dünyanın tatlisini yerdim hastanelerdeydim hep canim buraya yazmistim paylasmayin diye böyle bi hakaret hayatimda yemedim tamam bende kaybettim ama acımı burda paylaşmadım kiminin hosuna gidiyor anlamadim yani sen hic oyle seyleri okuma hamileleigini zehir etme bak havalar düzeldi cik gez dolas bebeğine esyalar al odasini yap 9 ayını guzelce tamamla ben öyle yapmadim ve stresimden 8 aylik dogum yaptim 
(1,918 puan) tarafından
Amaann tee şurasıı :))
(17 puan) tarafından
He yaa sorma :)
(1,918 puan) tarafından
Cinsiyeti ne bebisin
(17 puan) tarafından
Kiz canim
(1,918 puan) tarafından
Benimde :)*
0 oy
(331 puan) tarafından
Ne kadar pozitif sakin olursan o kdr rahat hamilelik ve doğum oluyor bn ilk gebeliğmde öyleydim şükür çok rahat geçirdim  ama 2.gebeliğim şuan bi hemşire arkadaşım bn epudral doğumu önermiyorum belinden yanlış uyultururlar felç kalırsın diye beni korkuttu tabi bn ilk doğumumu da epudral olduğum için bn biliyorum şükrü çok güzel geçti doğumum eminim 2.si de çok rahat geçicek ama etrafta çok bilmiş dolaşıp insanların piskolejik korku yaratanlar da sinir oluyorum 
(17 puan) tarafından
Benim vesveselerim beni zaten mahfediyordu bide millet susmuyor agzi olan konusuyor iste ya
0 oy
tarafından

Şuan bir korkum yok ama doguma doğru olur mu bilmiyorum :)

0 oy
(671 puan) tarafından
Doğum korkum yok şuanlık ama geçen sene ramazan ayında dış gebelik geçirip düşürmüştü şimdi tekrardan hamileyim 22 haftalık olacak oğlum ramazan ayı girdiğinden beri baya etkilendim ruhsal olarak sürekli bi ağlama modundayım birde ağrılarım fln olunca toparlanamıyorum bi türlü 
0 oy
(218 puan) tarafından
Ahh ahhh 36 haftalık oldu hala da yaşıyorum. Girip okumayayım diyorum ama bazen de dayanamıyorum. Biraz hareket etmese acaba kalbi mi durdu kordonu mu dolandı  iyi mi şu an napıyor uyuyor mu yaşıyor mu kafayı yiyorum inatla da uygulamayı silmiyorum 
(218 puan) tarafından
Doğumdan da aynı şekilde ikisinden de çok korkuyorum
0 oy
(4,392 puan) tarafından
Dogumda degilde dogum sonrasında oldu bende  ister istemez insan bebisini kiyasliyor
0 oy
(7,347 puan) tarafından
dogumdan korkmadım da esım askerdeydı o moralımı cok bozdu zor anında esın yanında dıyıl

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 135 göst.
26 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Neslidysn (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 256 göst.
22 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Guuness (758 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,133 göst.
25 Mayıs 2019 Aile kategorisinde saime.4242 (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 306 göst.