0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlar 39 olduk ama hala bişy yok arada bir yalancı sancım oluyor o kadar. Yürüyüş falan da yapıyorum ama gelmeye niyeti yok gibi. 3Buçuk kilo oldu bebeğim. Bende çok zayıf ve acı eşiği düşük biriyim kilolu bebek doğurmaya korkuyorum. Doğumum başlasın istiyorum. İlişkiye girsem başlar mı acaba. Kanala girmiş bu arada normal doğum gibi gözüküyor dedi doktor. Korkuyorum :'(

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet cok faydası var
tarafından
Doğum ağrısını acısını hafifletir mi acaba ilişki. İlk gebeliğim olduğu için çok tecrübesizm :))
(302 puan) tarafından
Ağrı kesici özelliği yoktur canım  ama acilmani hızlandırır dogumu başlatır ve doğum kolaylaşır
tarafından
Yok kuzum acısı olur ds ama doğuma çok faydası var
(732 puan) tarafından
Peki daha erken haftalarda ilişki acaba açılma yaparmı ki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet ilişki doğumu kolaylaştiriyor doktorlarda öyle söylüyor. Mesela benim erken doğum riskim var bana yasak koydu :) 
0 oy
(302 puan) tarafından
Olur diyor doktorlar rahim ağzını yumusatiyormus 

Sabah akşam ılık duş al beline tut suyu duşta suguat yap çok faydası oluyor. Merdiven in çık Kilosundan korkma o kiloyla çok rahat normal doğuran var 
tarafından
Teşekkür ederim canm. Ay inşallah kolay Bi doğum olur o kadar stres yapıyorum ki çok korkuyorum
(302 puan) tarafından
Stres yapma canım cok dua benim ilki kendi sancimla oldu ikincisi de suyu sızıyor diye suni ile başlatacağım dedi o gece sabaha kadar korkudan uyuyamadım sabah duş alıp korka korka gittim 9bucuk gibi   yatış verildi 11. 45 de doğurdum  son bir saatteki sancı baya zordu ama geçip gidiyor 35 gün oldu şuan hatırlamıyorum bile benim de acı eşiğim çok düşük bünyem baya hassastir
tarafından
Doğum anında çok korkuyorum ıkınmak çok zor mu
(302 puan) tarafından
En kolayi o zaten normalde afedersin kabız olduğunda nasıl ikiniyorsan öyle oda öyle. Bana nefesini tut kabizmissin gibi ikin dedi fazla da sürmedi. doğum anından hiç korkma hemen olup bitiyor
tarafından
Çok teşekkür ederim canm biraz da olsa korkum azaldı şuan. İnşallah hemencecik biter bu sürecim:)))
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Ben de doğumdan önceki gün bir gezdim bir gezdim gecesine suyum geldi :) 
tarafından
Su gelir gelmez hastaneye gitmek gerekiyor Evde beklememek lazım değil mi
0 oy
(119 puan) tarafından
Valla o senin başlatacağın bişey değil bende neler denedim neler başlatamadım doğumu 41.haftaya girince doğdu bebeğim normal doğum görünüyodu sezeryanla aldılar 4 kilo civarıydı ultrasonda kafası büyük göründüğü için normal doğum olmaz dedi doktor . Sezeryan oldum çok şükür 2 aylık olduk şimdi .
0 oy
(506 puan) tarafından
Banada 3500 dedi 2800 doğdu. Pilates topunda zıpladim su geldi nişan geldi sabahsi doğurdum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 96 göst.
20 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (605 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 145 göst.
16 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 107 göst.
0 oy
5 cevap 77 göst.
5 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu