0 oy
257 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (476 puan) tarafından
Salı günü iftara eşimin iş arkadaşları gelecek 2 aile toplam 6 yetişkin 2 küçük cocuk olacak bebekleri saymıyorum. 

Ana yemek için et güveç olacak onu eşim yaptıracak. (Bonlarda ağırlarken erkekler güveci dışarda yaptırıp getiriyor. Adet gibi oldu yani)

Ben yanına;

Kuru fasulye

Arpacıklı pirinç pilavı

Mercimek corbası

Sigara böreği

Salata

Turşu

Tatlı yapıcam.

Bu sekilde iyi mi yoksa degiştirmemi onereceğiniz birsey var mı. Birde ben pek meze bilmem meze önerebilir misiniz ilk kez yapıcam göz önüne alınarak kolay olsun lütfen :)

7 Cevaplar

0 oy
(266 puan) tarafından
Kendinizi bukadar sıkmayin Allah ne verdiyse onu koyun misafir umdugunu degil buldugunu yer :) 
(476 puan) tarafından
Öyle tabi zaten ahım şahım bir şey yapmiyorum 1.5 yaşinda kızım var istesemde ugraşamam daha evin işi falan var. Sıkintı bu şekilde 3 ayrı posta iftar misafiri alıcam üstüne kendi ailemi 15 kişilik iftara alıcam. Nasıl kalkıcam altından bilmiyorum yorucu olacak.
(266 puan) tarafından
Yani sizin ahim sahim bisey yapmiyorum dediginiz sey herbiri ayri ayri ugras istiyor yemizlik  cocuk vs tek kisi yaocaksiniz zorlanmayin die soyledim
Salata
Corba
Pilav
Sulu yemek
Yapsaniz yeterli  
Tatliyi zaten gelirken alirlar
(476 puan) tarafından
Biliyorum canım sağol Aslinda bende sadece bunları yapıcam ekstra sadece sigara boreği var oda buzluktan çıkarıcam guveci dısarda yaptırıp getirecek esim tatlida hazır zaten. Güveç olayıda toplam 7 aile her biri yemeğe aldığinda dışardan guveç yaptıriyorlar erkek seviyor kendilari ayarlıyor. Yoksa guvece falan girmezdim bu zamanda
(266 puan) tarafından
Kndini yormada :)
-Reklam-
0 oy
(71 puan) tarafından
Nohutlu meze yapabilirsin veya ispanagi sogansiz kavurup yogurt sarimsak pul biber veya koz patlican salatasi meze gibi oluyor
(476 puan) tarafından
Tesekkür ederim canım iyi oldu bunları söylediğin
0 oy
(11,217 puan) tarafından
benim bugun kaynananlar geldi dundwn beei pwrtim.cikti Allah kolaylik versin ytr cok bile bnce
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Bence yeterli.
(476 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Humus yapabilirsin 

Kabak havuç tarator olabilir 
(476 puan) tarafından
Tarator olabilir teşekkür ederim
0 oy
(15,985 puan) tarafından
Güveç yapacakmışsınız fasulyeye ne gerek var ki.
(476 puan) tarafından
Biraz kendim icin aslinda ben kırmızi et yemem
(15,985 puan) tarafından
Hmm anladım canım.
0 oy
(1,159 puan) tarafından
Gayet güzel kalabalik diye fasulye yapiyorsun sanırım eger guvec yeterse bence gerek yok.onun yerine ara sicak ekleyebilirsin
(476 puan) tarafından
Ara sıcak ne olabilir mesela sigara böreği yapıcam ama. Birde kuru fasulye biraz kendim için aslinda kırmızı et yemiyorum da ben

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 133 göst.
27 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Arzem34 (2,835 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
31 Ağustos 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nare88 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 336 göst.
31 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 240 göst.

379,907 soru

11,372,646 cevap

34,855 kullanıcı

...