0 oy
192 göst.
Aile kategorisinde (2,515 puan) tarafından
Sendrom durumları da yükseldi bu ara.

Bu akşam ışıkları kapatmadan önce hazırlık yapayım dedim gece meme yok yarın oda aydınlanınca emzircem vs dedim. İstediğin zaman yanına gelirim su istersen su veririm dedim.

İlk uykuya geçerken yapamadım çok ısrar etti emzirdim öyle uyudu. 2 saat sonra yüksek sesle ağlayarak uyandı. Normalde bu kadar ses çıkarmaz uyanınca. Emzirdim:/ yatırınca 2 dk içinde tekrar ağlayarak uyandı.

Kafayı taksın uykuları bozulsun istemiyorum. Nasıl yapmam lazımdı ne demem lazımdı?

9 Cevaplar

0 oy
(4,089 puan) tarafından
Hemen geceden söyleyip öyle uygulama canım önce bi kaç gün oyun şeklinde anlat evcilik mantığıyla hikaye şeklinde anlat sonra artık senin de geceleri sütün olmayacağını zaten kendisinin de büyüdüğünü bebek olmadığını tüm çocukların emmeden uyuduğunu sabah uyanıp kahvaltı yaptıklarını söyle ve kararlı ol iki gün sabretmeniz gerekiyor 
(2,515 puan) tarafından
Teşekkürler öyle yapayım. İnşallah bu gece sabaha kadar aklına gelip gelip de uyanmaz. Onu nasıl çözcem bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Tamamen kes artık canım bebekler rahat etsin sende
(2,515 puan) tarafından
Ben gece kesmeyi tam yapamadım daha, tamamen nasıl kesicem:)
(14,428 puan) tarafından
Vallahi kardeşim de çoktan alıyordu nasıl bırakacak diye iki günde bıraktı çocuk
22 aylık şimdi geceleri annede kuzumuzda rahat bi uyku çekiyolar
(159 puan) tarafından
Her bebek farklı işte bazıları kıyameti koparıyor o yüzde bazı bebeklere kademeli sütten kesme daha az yorucu oluyor yüreğim dayanmıyor tamamen kesmeye şahsen benim oğlum feci cazgır ağlardı çünkü :))) mahfolurdu.Kademeli kestim kuzucum benim kestikten sonra bir hafta tisortumden içerde göğüslerim var mı yok mu arıyordu :) hayır annecim yerindeler sadece artık süt yok diyordum gülüyordu sevinip sarılıyordu bana
(2,515 puan) tarafından
Ne tatlıymış:D Bizimki de o akşam çok açıklı yapıştı bana ağlıyordu da dayanamadım emzirdim
0 oy
(7,196 puan) tarafından
Anlatacaksin sürekli canım ben senin her zaman yanındayım her istediğinde gelip sarilabilirsn istersen gogsumu öpebilirsin ama artık süt ihtiyacimizi bardakla gidereceğiz de . Meyve suyu ver normal süt ver ayran ver istediği zaman . Sevdiği şeyler ile meşgul et aklını . Gece ilk gün zor oluyor biz eşimle battaniye de salladikta uyuttuk o gece o ağladıkça bende ağladım çocuğuma kötülük ediyor musm geldi ama mecburen kesiyorsun ben iki yaş dolunca kestim eşimde iki gün izin aldı onunda yardımı oldu . Kesinlikle göğsüne bir şey sürme çocuğa travma olmasın . 
(2,515 puan) tarafından
Yok canım öyle bişey yapmam. 2 yaşa kadar emzireyim ama o zamana kadar gece beslenmesini keseyim dedim ama bakalım nasıl olcak.
(7,196 puan) tarafından
Ben bir ay öncesinden kesmeye başladım hem yavrum hem kendim alıştım bu süreçte. Çocuğum nasıl ayrılacak diye düşünürken aslında kendim nasıl ayrilcagim diye içten içe üzülürdüm gündüz az az kestim bir aya yayarak bazen çok ağladığında düştüğünde duygusal boşlukta olduğunda emzirdim kaçınmadim bu bana artı olarak döndü . En son bir hafta içinde geceyi bitirdim
(15,227 puan) tarafından
Nasıl azalttın dostum. Benim oğlum 22 aylık. Ya cani sıkıldıkça emmek istiyor. Gece de birkaç kez uyaniyor. Emmek istediği zaman ne yaptın mesela
0 oy
(5,347 puan) tarafından
Ben birden kestim çok hırçınlaştı azaltarak kesin diyolar ama benimki çok düşkündü öyle yapamadım 
(2,515 puan) tarafından
Bizimki sonradan düşkün oldu anlamadım ben de
0 oy
tarafından

Bende ikinci oglumu keserken 22 aylik filandi bi kere vermedim dahada vermedim ilk gece biraz aglidi ikinci gece uyku sersemi beni kandirdi gunduz hic yok vermedim 3 gece delirdi cok agladi elimde süt bardak biberon yokkk yakama yapisti sonra esim ışığı yakti bi bağırdı seninde memeninde yapcagin isinde :D manyakk sonra  cocuk bana sarıldı uyudun korkudan sonra her kalktiginda baban bana kizar.dedim 3 gece sonra uyanmadi ne biberon ne bisey aksam süt icti bardakla uyuydu adam işe yaradı bi kerede uyku sersemi bi bagirdi o oldu bu oglum simdi 15 yasinda bende cok zor birakcak sandım Allah yardim etti canim keske de karışmasaydim emseydi ne vardi yaniii bırakırdı kendisiii

(2,515 puan) tarafından
Ay o da kötü olmuş gerçi:))
0 oy
tarafından
Bir şey taşı vardı ismini unuttum onu sürdüm 22 aylıkken kestim sürmemle bir anda iğrenmesi bir oldu o kadar memeye bağlı çocuk bir günde memeyi bıraktı
tarafından
Sen az once bi posta benim yazimla dalgami gectin banami oyle geldi
tarafından
Hangi post sen kimsin
tarafından
Kimse bana cevap vermiyo kocam la kavga ettim demedinmi yalandann
tarafından
Ya yürü git
tarafından
Dogru konus dogru akıllı olll tebiyeli olll
0 oy
(159 puan) tarafından
Her uyandığında emzirme su içir sakinlestir dolaştı dikkatini dagitana mesele dikkat dagitmakmis biz de öyle oldu.Cok sabır istiyor kademeli bırak bütün uyanislarda kesme sütü 1 ay sonra tamamen kesmiş olursun.4 defa uyaniyorsa ilkinde emzirme su ver sakinlestir bir emzir bir emzirme en son diğerini de birakirsin
(2,515 puan) tarafından
1 ay sonra kesmiş olmak sadece gece emzirmesi için mi bu dediğin?
(159 puan) tarafından
Gunduzlerde dahil olmak üzere.Gerci ben gündüz dikkatini dağıtıyorum süt istediğinde başka sevdiği birşey getiriyordum ya da parka falan çıkarıyordu eşim
0 oy
(1,777 puan) tarafından
Yanına süt ısıt koy onu ver canım biberonla, isterse verme unutur yavaş yavaş
(2,515 puan) tarafından
Bu sefer de ona alışırsa?
0 oy
tarafından
Of of bende öyleyim sadece gece değil komple bitsin emzirme yemek yesin artık ya gündüzleri de çok emiyor benimde 21 aylık olacak on gün sonra çığlık çığlığa uyanıyor annee memeee diyor ya 
(2,515 puan) tarafından
Bizimki de hep oynuyor önündekiyle. Haftada bir gün denk gelirse iyi yiyor öteki günler yarım yamalak yiyor:/

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 78 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Merve_01 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 343 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Mnguuu (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 120 göst.