+1 oy
343 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (29 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar bebeğim 15 aylık şöyle ki kayınvalidem yaza çiş söyletmeye alistiririz artık diyerek sürekli üzerimde baskı yapiyor beze para vermemeliymisiz bizim durumumuz iyi çok şükür ben bunu sorun yapmıyorum bebeğim yaza bir buçuk yaşında olacak bence hazır değil bu onun üzerinde büyük travmalar yaratır diye düşünüyorum sizce onu ikna etmek için ne yapmalıyım ne söylemeliyim birşey söyleyince siz çok biliyorsunuz biz siz bu kadarken alistirmistik deyip beni susturuyor önerilerinize ihtiyacım var:(

15 Cevaplar

0 oy
(7,248 puan) tarafından
O senin çocugundu bu benim cocugum ne zaman hazır olursa o zaman ögrenir deneriz de geçistir 
-Reklam-
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Daha çok küçük canim
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Of bıktım ben 3 tane büyüttümcülerden ben direk alay ediyorum kaynanam güya 8 aylıkken alıştırmış bende kahkaha attım sonradan lafı çevirdi. Sen çok becerikliymişsin yapmışsın ben değilim yapamam de geç 
(29 puan) tarafından
8 aylık mi bende güldüm vala
(3,728 puan) tarafından
Valla bende istemsiz kahkaha attım anne diyemeyen bebe çiş mi diyodu dedim ıhhg diyodu tutuyodum dedi sonradan söyledim inkar etti :D
(1,988 puan) tarafından
Niye kahkaha atiyosun ki ben 5 aylikken anne sictim gel temizle diyomusum
(3,728 puan) tarafından
Ne kadar zeki bebekelr var :D
(1,988 puan) tarafından
Tabi tabi benim kulaklarımdan zeka fışkırır
0 oy
tarafından
işte öyle dediğinde susmayacaksın. bu benim çocuğum canımın istediği şekilde büyüyecek. herkes kendi çocuğuna annelik yapsın diyeceksin.
(29 puan) tarafından
Çok haklısın
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Ben bez almayı seviyorum yapsın babasının parasına anne sende kendi çocuklarını büyümüşsün bırak bendr kendi çocuğumu kendim büyüteyim de 
(29 puan) tarafından
Bende çalışıyorum canım şükür durumumuz iyi alırım yani bez nolacak
0 oy
tarafından
Bilemedim şimdi diğer yorumlardan farklı söyleyecek. 1.5 yaş iyi bir yaş yani tam yaz olana kadar daha ay da var.  Bence öğretin. Sende çok rahat edersin. Ben o döneme denk gelseydim öğretecektim. 
0 oy
(1,448 puan) tarafından

Benim kaynanam 40 günlükken alıştırmış gülmüştüm :D

0 oy
tarafından
:) keşke herşey öyle ezberden olsa. Çocuk hazır olmadıkça çiş ha deyip kesilmiyor malesef.. Emeğin ziyan, sınırın tavan olur anca..
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Kuzum tek verilecek cevap şu: sen sıkıntı yapma anne öğrenir zamanı gelince,etrafında tuvalet eğitimini hala tamamlayamamış yetişkin var mı, sal bizi ☺️❤️
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bana da herkes baskı yaptı he he dedim. Sonra beklemedikleri anda bebişim kendi kendine öğrendi bu sefer de maşallah nasıl öğrendi oldu. Kimseyi takma
0 oy
tarafından
1,5 yas ogrenme yasi aslinda biraz ustune dusunce ogrenebilir benimki 13 aylik ben lazimlik siparisi verdim bile havalar iyice isinsin sansimi denicm ogrenmezse zorlamam travma olacak bi durum yok yani sen kendi kendini strese sokuyosn
0 oy
(348 puan) tarafından
Önce kendini anlatabilecek kadar konuşmayı sökmesi gerekiyor ki bu 1.5 yaşında pek mümkün değil. Sonra iş bebekle inatlaşmaya giriyor çok zorluk çekersin 
0 oy
(553 puan) tarafından
Ay tovbe yarabbim. Bazen bu kaynanalar herseye burunlarini sokmayı ne cok seviyor. Anne her bebegin gelisimi hazir olus durumu farklidir. Benim yavrum henuz gözlemlediğim kadari ile hazir degil. Hazir olunca elbet alistirmaya caliscam de gec bisey derse de dmeek ki babasına cekmemis bu cocuk de gec
0 oy
tarafından
Doktora sordum. Şimdi öğrenemez sadece travma alır dedi. de.
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bacım ikna etmek zorunda değilsin bu bebek nezaman hazır olursa nezaman keyfi gelirse ozaman zaten çişini söyler işaret verir bebde başlarım bu konuda yardımına ihyiyacım yok deyip kestirip atmak çok zor olmamalı. Sen kendi çocuğunu negüzel büyümüşsün bende kendi çocuğumu büyğtebilirim de gülümseyerek. Hala bişeyler diyosa dinleme kalk öteki odaya geç nedir yani bunların herşeye karışması aw bebeğin boku kaldıydı tek

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 773 göst.
23 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 599 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Elif34 (254 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 367 göst.
0 oy
9 cevap 251 göst.
8 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (277 puan) tarafından soruldu