0 oy
1,992 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben evdeyim kizim 3 yas caliskiyroum siz 

69 Cevaplar

0 oy
(2,097 puan) tarafından
Çok çirkin bir ifade. Evde tüm gün canı çıkana kadar çalışan, aynı zamanda "parasını yediği kocanın" da çocukları olan evlatlara bakan kişiden bahsediyorsun farkında mısın?
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bende evde çalışıyorum sonuçta birlikte yiyoruz:D

0 oy
tarafından
Birde kaynanalar laf yapar diye konuşuruz da aynı durumu yaşadığımız insanlar da diyor koca parası vs 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Aynen çalışmıyorum koca parası yiyom kimeneeee :)
(5,240 puan) tarafından
Bu arada kocam calistirmiyo otur ye diyo ben calisiyom yeter diyo
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Ben çalışmıyorum evlenmeden önce çalışıyordum sürekli isim vardi, eşim ta sevgiliyken başladı evlenince calismani istemiyorum diye, ilk zamanlarda sıkılırdım simdi bebem oldu onla geçiyor vaktim. Söyle de birsey var bizlerde evden sorumluyuz yani ev işi de dışarı işi gibi sürekli yapılan birsey.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Koca parasi yiyorum ama kocam aldigi gibi bana veriyo zaten 

Benim yaptigim isleri parayla biri yapsa askeri ucretin tumunu onkara verirdi fazlasiyla. 

Bakıcı

Aşçı

Temizlikçi

Yeri geliyor hemşire 

Yeri geliyor psikolog 

Taşıyıcı anne zaten milyon para cocugu olsun istiyorsa 

E o is icin bi kadina gitse milyon para adffg :D  

Yani iyi ki varim 
0 oy
(692 puan) tarafından
Kocanın parasını yemiyorum kocam bana bakmakla yükümlü yani evliliği bi tek mutlu aile yuvası diye düşünmemek lazım çalışmakta zorunda değilim yani eşim bakar Allah razı olsun ondan asla çalıştırmaz bu koca parasi  yemek olmuyor Allahın kitabında yazıyor kadınlarınızı calistirmayin diyor 
(919 puan) tarafından
Kitapta yazdığını nereden çıkardınız acana kaynak gösterebilir misiniz? Peygamber efendimizin eşi bile çalışıyorken hiç mantıklı gelmiyor bu söylediğiniz
(692 puan) tarafından
Sen nereden kaynak buldun acaba saçma ***** konusuyon ne çalışması
(692 puan) tarafından
Mantığın olmadığı için mantığın almamistir
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım bu söylem biraz yanlış olmuş sonuçta ev hanımları da çalışıyor ama maddi karşılığı yok diye sanki hiçbir iş yapılmamış gibi konuşuluyor ama şunu unutmayalım bir gün bile ev işi yapılmazsa ev darmaduman oluyor bir düzensizlik oluyor Bir keresinde bir adamı YouTube'da izlemiştim adam diyor evde kim ütü yapıyor kadın kim çocuklara bakıyor kadın bulaşıkları kim yıkıyor kadın kim yemek yapıyor kadın temizlik kim yapıyor kadın misafirleri kim ağırlıyor kadın eşin kahrını çocukların kahrını kim çekiyor kadın evi kim çekip çeviriyor kadın kocasının getirdiği parayla bir ayı geçinip üstüne bir de birikim yapan kim yine kadın hasta olduğu halde ayakta durup işine gücüne bakan kim kadın bir gün bile öf demeden gece demeden gündüz demeden izin günü çalışma saati olmadan çalışan kim hiç durmadan kadın yani bence bunlar hafife alınacak şeyler değil ben çalışıyorum ama çalışmayan insanlar hiçbir iş yapmıyor yan gelip yatıyor değil koca parası yiyor demek biraz bilemedim bu senin kendini bile aşağılamam yani aşağı görmen biz kadınlar olmazsak erkekler ne yapar aynı şekil erkekler olmazsa biz kadınlar da yapamayız bu yüzden çift olarak yaratıldık
0 oy
(737 puan) tarafından
Dinde bile erkek çalışır kadın evde çocuklarına bakar evde yıkadığımiz bir bardaktan bile sevap veren bir yaradan varken ev hanımı olmayı küçümsemek doğru değil isteyen çalışır orası başka ama hiç bir ev hanimi da akşama kadar yan gelip yatmıyor evin bütün sorumluluğu yükü kadının üzerine mesela eşim şehir dışında çalışıyor market pazar elektrik su ev çocuk herşey bende ben bunlari yapmasam kim yapacak??? Ee bir zahmette geçimi sağlamak erkeğin görevi olsun erkek çalışıp eve geldiği zaman mesai bitmiş oluyor kadın herkesten sonra uyuyor yani uyuyana kadar mesaiye devam kimse kimseye öylesine yediremiyor herkesin sorumluluğu var bence kadınların sorumluluğu erkeklerden daha fazla 
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Yine açmış saçma postlardan birini
tarafından
Nazar etme seninde olur
(6,671 puan) tarafından
Hadi ya çok gözüm kldi napican
tarafından
Ay ne nazar edecek senin postuna ya sanki faydali post acmista millet hayran kalmış gibi hallere bürünmüş
(6,671 puan) tarafından
2 günde açtığı postlara bak normal değil bu şahıs cevap vermeyin çatlasın
0 oy
tarafından
Yoo kendi paramı yiyorum 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Sen koca parasi yiyor olablirsin.ama ben hakkimi yedigimi dusunuyorum.hatta hakkimi bile tam alsam elinde para kalmaz.

2 cocuk camasir yika topla katla bulasik cam perde sil supur tuvalet banyo yemek tatli.egitim ogretim muhabbet.bi kadin daha ne yapmali acaba takdir gormek icin.
0 oy
tarafından
Saçma geldi koca parası diye bir şey yok onun parası benim param 
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Tabiki kocamın parasını yiyeceğim kimin parasını harcayacağım baska o dışarda ben evde çalışıyorum zaten isin aslınada bakarsak kadının çalışması dinimizce caiz değildir heleki şu dünya ortamında 
0 oy
tarafından
Kocam benim paramı yiyor
0 oy
(3,950 puan) tarafından
5, 3 bucuk  ve 7 günlük bebem var mecbur evdeyim onlara bakıyorum bide oya yapiyorum yazma satiyorum yani kendim de az da olsa kazaniyorum. 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Gerçekten saçma bir soru yazdığınız şeyi bile anlamadım siz çalışıyor musunuz calismiyormusunuz bile anlamadım ama koca parası yemek tabiri çok itici .
0 oy
tarafından

KADINLAR

Sabah kalk eşime  kahvaltı hazırlarım kizima kahvaltı hazırla okula hazırlarım  sonra dönelim eve evi topla  eşi supur veya gırgırla   evi sil 3 oda bir salon bu arada hepsi 
 Kaldı iki çocuk evde onlarida doyur değiştir  bulaşık yıka  Çamaşır yıka ser katla   evde cocuk olan bilir kaç kere topla esin evi  yemek yap yemek yedir  yemeği kaldır   temizlik yap bulasik yika yikananlari topla yerlestir 

Erkek alisveris yapar getirir kadın yerleştirir buda var gece çocuğa bakanda kadın 

Eeeee yani bu ne oluyor boş durmakmi  oluyor  geçeli gündüzlü vardiya yapıyoruz kadınları bu şekilde küçül düşüremezsin onlarda mecburlar bize para  vermekte  bir zahmet 
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Aynı evde yaşıyoruz.

Aynı çocukların ana babasiyiz.

Ben çocuğumla ,evimle ilgileniyorum akşam önüne yemek koyuyorum o yemeği hazırlamak içinde para gerekiyor ve eşim karşılıyor 

Yani ben evi çekip çeviriyorum oda maddi olarak çekip çeviriyor 

Böyle boş boş laflar hiçbir kadına yakismiyor
0 oy
tarafından
Cevap veriyorum mm 

Koca parası yiyorum bundan ne kocam gocunuyor ne ben gocunana noluyo onu anlamadim

İlgili sorular

+2 oy
67 cevap 1,220 göst.
21 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Acvbn (43 puan) tarafından soruldu

379,793 soru

11,368,903 cevap

34,851 kullanıcı

...