+2 oy
1,219 göst.
Diğer kategorisinde (43 puan) tarafından
Koca parası yemek bi banami dokunuyor. Üniversite mezunuyum ama işsizim esimden para istemek o kadar zoruma gidiyor ki o kadar oku ama işsiz kal. Allah korusun ayrılık olsa bisey olsa gideceğin yerin yok anne babada yoksa. Çok zor 

67 Cevaplar

+8 oy
(25,224 puan) tarafından
Bi şeylerin zora gitmesi için üniversite mezunu olmaya gerek yok. Madem zoruna gidiyo iş dolu canım çalış 
(25,224 puan) tarafından
Hahaha vay be:D
tarafından
Anlatamıyorum galiba. Çalışmak değil üniversitelere onca para ve zaman dökükten sonra bimde çalışmak insanın zoruna gider diyorum. Madem bimde çalışacak neden yıllarca okuyup tonla para dökülür?
(732 puan) tarafından
Ahahha sen şuam binde çalışanları aşağılarcasına konuşuorsun ya, sizin zorunuza giderken adamlar asgari ücret üstü alıyor hatta müdür oluyorlar kendilerini geliştirip başka yerlerde müdür oluyorlar sizlerde lafta koca parası yemek zoruma gidiyor diyip durun Sjsjsjs
tarafından
İyi o zaman inşaat mühendisi, hukuk veya başka dallarda okuyup iş bulamayan biri olursa bunu ona söylersiniz. İnşaat mühendisliği okudun ama bimde çalışabilirsin diye. Sizin gibi zihniyetli insanlara ne kadar anlatmaya çalışırsan çalış. Kapasitesi almayan insanlar için zaman kaybı...
(25,224 puan) tarafından
Üniversite mezunu olmuş cahillerden değiliz o yüzden kapasitemiz almıyo çünkü haklıyız :) sizin kapasiteyi de görüyoruz. Koca parası zoruna gidiyosa parasız pulsuz yaşayın madem, bimde çalışana kurban olsun bazı üniversite mezunları
-Reklam-
+6 oy
tarafından
Valla canım benim hiç zoruma gitmiyor acayip seviyorum koca parası yemeyi :) 
tarafından
Hangi üniversiteden mezunsjn
(48,668 puan) tarafından
universitenin ne onemi var lise mezunuda olsa calismiyoruz sonuçta ☺️
+4 oy
(13,014 puan) tarafından
Koca parası yemek değilde bence o kadar emeklerin zayi olması insanın zoruna gidiyor 
+1 oy
tarafından

Git çalış desin çalışırım ama kıskançlığından çalıştırmiyor☺onun için okulu bırakmıştım simdi kaldığım yerden devam edivem inşallah mesleğimi alırsam o zaman çalışırım ama parasını yemek de pek zevkli baci:D

tarafından
Kiz Allah seni napmasin benim adim Kader kiz sjsjsjsjjs❤❤❤❤
tarafından
Biliyom sen Kadersin. Ben Otobusçarptiyi soruyom. Gördünmü
tarafından
Heee  shshshshhs He dün yada ondan önceki gün burdaydi sjsjsjs
(610 puan) tarafından
Aman neresi zevkli Allah aşkına aldgm şeyin hayrını bile göremiyorum gözü üstünde kaldgndan
tarafından
Valla benim ki verdiği parayı harcadığım parayı sormaz o yüzden sıkıntım yok canım gözü kalma durumu tok çok şükür☺
+1 oy
(1,772 puan) tarafından
Param olmasa bile var diyorum bazen utanıyorum istemeye çocuk olduktan sonra çalışamadım o kadar garip geliyor ki param yok ver demek hatta bazen canımın çektiğini bile al demeye utanıyorum saolsun eksik bırakmaz ne istesem alır ama bana garip geliyor 
+1 oy
(2,014 puan) tarafından
Bence böyle hissetmen çok normal, yorumlarda izin vermiyor çalıştırmıyor oh parasını yiyorum çatır çatır yazanlar olmuş bence bu gülünecek bişey değil üzülünecek bişey. Kaç yaşına gelmişler ama bir birey olamayıp hala kocasının ağzına bakanlar var. Yarın bi gün ayrılsa adam terk edip gitse böyle gülebileceklermi bu duruma merak ediyorum. Bence her kadın okumalı ve ekmeğini eline almalı. Hepimiz kocamızı seviyoruz güveniyoruz ama hayatın ne getireceği hiç belli olmaz. 
(12 puan) tarafından
Kadın ya da erkek degil, birey olabilmek onemli, tabiiki anlayabilene. ++++
0 oy
(73 puan) tarafından
İnan benimde çok zoruma gidio bende ünv mezunuyum işsizim 
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Bekarken çalışıyordum evlendikde sonra çalışmayı bıraktım daha doğrusu bekarken nışanıma 3 ay felan vardı ayrıldım işten eşim para topluyordu vs ama bana öyle koyuyordu ki şuan bı tık alıştım ama bazen gene tuhaf hissetmiyorum desem yalan demiş olurum :/
0 oy
(7,291 puan) tarafından

Çalışmama izin vermiyor bn getirim sen ye diyo onun için hiçte zoruma gitmiyor vala kendi kaşınıyor :D

tarafından
Tabiki har vurup harman savurma ama o kadarda cimrilik iyi degil
(7,291 puan) tarafından
Reyhan eşinin aldığı parayı bnm herif alacak alasını yerim vala ovunurum bide :D kız niye yemiyon yesene
(1,688 puan) tarafından
Ben salağım ondan zamanında baba evinde yokluğa alıştığım için elim gitmiyo
(48,668 puan) tarafından
esinin aldigi paranin çoğu giderlere gidiyodur
(1,688 puan) tarafından
Aynen cnm işçi fatura vs
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Al benden de okadar muhendısım ama dogumdan sonra proje cızmeyı bıraktım sımdı para istemem hiç eşimden.o bırakırsa bırakır ama kartlar bende duruyor belkide o yuzden nakıt bırakmıyor
0 oy
tarafından
Hiçte zoruma gitmiyor hatta şuan kendisi yok onun hazır parasını yiyorum
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Benimde zoruma gidiyor valla bende üniversite mezunuyum evdeyim oğlum biraz büyüsün bende calsiixam boşuna okumadım dedim bu seferde calismani istemiyorum diyor.Ama ben annemden bile para isterken zoruma gidiyordu ilerde laf yapıyor diye kendi anam bunu yaparken elalemin oflu da yapr ilerde.o yüzden bende para istemiyorum verirse kendisi bırakıyor.Ama çok zoruma gidiyor ya 
(1,688 puan) tarafından
Bende ya kızım büyüsün
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Mesle koca parası yemek değil. Çalışıp istediğine harcayıp hesap vermemek derdi seninki. Bn bekarken atanamamistim babamdan istemeye utanıyordum ağrıma gidiyordu..seninkide aynı mantik
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bende üniversite mezunuyum, memur değildim bu yüzden memleket sebebiyle özelde çalıştığım yerden ayrılarak evlendim. Çoluk çocuk sahibi olduk, yemeği bulaşığı temizliği çamaşırı. Bunların hepsini emek olarak görüyorum içimden gelerek yapıyorum bu yüzden olaya koca parası yemek olarak bakamıyorum. Ben çocuk doğurmuşsam ikimize doğurdum. Yaptığım herşey evimiz ailemiz için. Oda çalışıyorsa bizim için. Ha istemeye gerek bırakmadan herşeyi kendileri düşünürse daha iyi olur. İnsan rahatsızlığını en az olarak hisseder. Böyle düşünen kadınlar da eşinin payı büyük diye düşünüyorum. 
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Bende üni mezunuyum bebekten önce çalışıyordum şimdi çalışmıyorum uzun zamandır para yemek değil onun eve para getirip benim getiremem ona sorarak iş yapmam zoruma gidiyor. 
0 oy
(7,379 puan) tarafından
kocamın parasını yemeceksem eyer bıze bakmıcekse neden evlendi ki
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bunu diyenleri de anlamiyorum devir öyle devir ki herşey ateş pahasi eger kocanın en az 8 bin geliri yoksa asgari ücret aliyorsa birde kiradaysaniz çalışmanız gerekiyor artik kadinlarin da calismasi gerekiyor.
(7,379 puan) tarafından
aynen haklısın askeri ucretle calısıyo eşım 400 tl harclık verıyo oda bebege gıdıyo kendıme alırsam bıseyler alıyom ıhtıyacım olmadıkca hıc bırsey almıcen
0 oy
tarafından
Evlenmeden önce kendime ait yatırımlarımı yaptım. Evlendikten sonra iş düzenimi, çocuk olunca da devam ettireceğim şekilde opsiyonlu oluşturdum Mimarım. Şuan bebek bakıyorum ama hala gelirim var. Bana da uymuyor evde oturup, eşten maddi kaynak beklemek. 
0 oy
(7,600 puan) tarafından
Sende işe gir o zaman canım madem bu kadar ağarına gidiyor.
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Ayni ben çözüm yolunu buldum cok sukur
(43 puan) tarafından
Nasil
(1,737 puan) tarafından
Toptancidan 5 cesit bayan giyim aldim 5 bin tllik trendyolda  satiyorum. Çok şükür iyi gidiyo evde oturdugum yerden telefondaki uygulamadan siparisleri onayliorum ertesi sabahta kargoya veriyorum . Cocuklarimi ihmal etmeden evden çalışıyorum
0 oy
(916 puan) tarafından

Kaynanamın çok zoruna gidiyor ben büyüttüm ben besledim Ben okuttum bana para yediriyor diye o yüzden çok mutluyum yaşasın koca parası:D

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 58 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde __Deniz__ (2,194 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
15 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Tugcemaydmr (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
69 cevap 1,992 göst.