0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (21 puan) tarafından
Sevgili anneler iyi akşamlar. Benim kızım düzeltilmiş 8 aylık. Prematüre bir bebek. 8 aylık olmamıza rağmen ben yanından ayrıldığım zaman ağlamıyor. Yanına gittiğim zaman anne beni kucağına al bakışı bile yapmıyor. Biberon ile Yanına geldiğim zaman bi heyecan bi mutlu oluyor ellerini acıyor aglamaya başlıyor. Beni al ve besle ağlaması. Babası işten geliyor onun kucağında saatlerce duruyor. 7 kat yabancı biri alsın kızımı kucağına hiç yabancilamiyor. Dakikalarca oyle duruyor. Kızımla gün içerisinde sürekli iletişim halindeyim ona şarkılar söylüyorum onu sürekli kucagimda tutuyorum. Yani mutlu bi bebek aslında bundan keyif alıyor bunu hissediyorum fakat beni kucağına al ağlaması hiç yok. Aramızda bağlanma olmadı mı acaba çok üzülüyorum. Mama ile besleniyor. Arkadaslariminda bebekleri var çocuklar kimsenin kucağında durmuyorlar anneleri hariç. Bunları gördükçe daha da üzülüyorum. Böyle bi durumla karşılaşan yaşayan var mı. Gerçekten moralim çok bozuk çok üzülüyorum. Ne yapmam gerekiyor. Lütfen yazımı okuyup cevap verir misiniz şimdiden hepinize teşekkür ederim 

13 Cevaplar

0 oy
(3,859 puan) tarafından
Mamayla memeyle alakası yok bence çocuklar bana göre sıkılıyor ve başkasını görünce mutlu oluyor. Mesela kızım kuzenim geldiği zaman beni unutuyor hatta sen gitt diyor beni istemiyor
(21 puan) tarafından
Kucağımda gayet keyifli. Sadece bıraktığım zaman kollarını açıp beni al bakışı yapmamasina üzülüyorum
-Reklam-
0 oy
(10,943 puan) tarafından
Canım cok kucuk ki daha bilmez oyle kim tutarsa durur. Benimkide oyleydi. Hatta degil kucak pusette duruyordu oyle. Simdi 15 aylık kimsede durmaz beni 1 dk bırakamaz. Wc gidemiyorum aglıyor. Aglama sı cok daha zor. Kimse tutamıyor gebersem uykusuzluktan 15 kestiremiyorum. 
(21 puan) tarafından
Benim gorumceminde çocuğu var. Çocuk daha 5 aylıkken kimsenin kucağına gitmezdi. Sadece annesinin kucağında dururdu ve hala da öyle. Ama benim kızım kimseyi yabancilamiyo bile
(10,943 puan) tarafından
Aman bacım vallahi cok zor yanancılaması. Bir otobuse binemiyorum avazı cıktıgonca bagırıyor
(21 puan) tarafından
En azından ben yanına gelince bi heyecan olsa bi beni kucağına al bakışı atsa yine kafiyim. Hic biri yok. Herkese güler hiç ağlamaz. Geçen gün komşum geldi o sırada kızım uyandi. Dedim yataktan sen alsana kızımı dedim. Kadın aldı hiç yabancilamadi aksine güldü. Bende oradayım bana bakıyor ama hiç heyecan bile yok
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Benim çocuğum eteğimden ayrılmaz sor bakalım mutlumuyum tuvalete gidemiyorum gözü hep üstümde hastalanıyorum başkası baksın istemiyor başkasının yemek yedirmesini istemiyor su bile içmiyor ellerinden bunlar ilerisi için hep sorun 
(21 puan) tarafından
Ama benim durumumda olsan da uzulurdun neden böyle yapıyor diye canim emin ol
(1,538 puan) tarafından
Kızım senin Bebişin gibiydi bu kadar yorulmadım  canım eve misafir gelirdi peşlerinden ağlardı giderlerken benide götürün gibilerinden benden fazla babaanneye dedeye düşkündü şimdi bilincinde değiller yavaş yavaş aklı ermeye başlayınca döner anne bi yana dünya bi yana üzülme sen :)
(21 puan) tarafından
Yani sonuç olarak annenin yerini kim tutabilir ki. Insallah düzelir bu durum :(
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Benim oğlumda 1bucuk yaşına kadar kimseye gitmedi çok ağladı gittiğim her yer dar geldi bana sinirimden ağladığımi biliyorum bence senin bebeğinin böyle olması daha iyi inan sürekli ağlaması insanı çok yıpratıyor bağlanma konusunda bir sorun olduğunu zannetmiyorum demek ki sıcak kanlı insanlara karşı 
(21 puan) tarafından
Cok güleç yüzlüdür. Laf atan olsun kim olursa olsun hemen güler. Ben sadece beni ayırt etmemesine üzülüyorum
(14,032 puan) tarafından
Canım benim seni tabiki de biliyor öyle düşünüp üzme kendini
(21 puan) tarafından
Beni biliyor Ama benim için ağlamıyor:(
0 oy
tarafından
Memeyle alakasi yok oğlum 28 aylık 4 ay emdi beni ve bana aşırı düşkün. Bensiz babasinda bile durmaz beş dakka birine bırakıp isimi halledemiyorum asiri bağlı bana oda iyi değil ya 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canim emin ol öbür turlusu daha zor. 

Bensiz durmazdi kızım hala öyle wc bile zordu. Baskasina da alisik olmasi emin ol cok daha iyi.
(21 puan) tarafından
Ama beni görünce hiç heyecanlanmiyor bile. Sen olsan üzülmez miydin. Kendimi sorgulamaya başladım artık nerde hata yapıyorum diye canim
(7,791 puan) tarafından
Heyecanlanma ayri daha o tepkiyi vermek icin küçük canım yani emin ol oylesi cok daha iyi.
Buyuyunce zaten o heyecan gelecek
(21 puan) tarafından
Ya insallah düzelir bu durum çünkü çok üzülüyorum.
0 oy
(58 puan) tarafından
1 yaşına bile girmemişti daha Allahin izniyle aşıya götürcektik bana gelmemek için çocuk ağlayacam dıe uğunmustu resmen . Bende senin gibi çok ilgili ve aşırı düşkünüm oysaki. Babaannesinde durmak istemişti. Bende senin gibi niye böyle die sorar dururdum kaynanam bi buyusunde sen o zman gör dedi. Dediği gibi de 2 yaşına girecek Allahin izniyle babasını ve beni herkesten ayrı tutar ve duskun. Sende üzülme güzelim inan bana o istediğin günler gelecek diyenler doğru söylemiş diyeceksin Allahin izniyle 
(21 puan) tarafından
Ay hadi inşallah o gün tez zamanda gelsin Amin:)
0 oy
(69 puan) tarafından
Mamayla alakasi yok canm benm oglum 3 bucuk hafta emdi sonra mamaya gectk. 6 bucuk aylk susn baskasina gitmez hep beni ister. Eglenip oynuyosa da gozu bendedir. Uzulme sen duzelirr
(21 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Keske benmkide oyle bnm.kizim tamamen tersi bizde 8 aylik dogdu bana tam olarak bagimli afedersin lavobaya bile rahatca gidemiyorum kesinlikle babasina gitmez bir bucuk yasinda hala aynii bazen cok boguluyorum
(21 puan) tarafından
Bende öyle olsun diye can atıyorum
(4,152 puan) tarafından
Valla canm o da zor ya insan her konuda olmağını tersini ister ama inn cok zor bazen nefes almak istiyorum yokk yırtığı kendini yerlere atiyo gece bazen bakan olsada uyusam diyorum esim bakacak ama ne mumkun
0 oy
(1,309 puan) tarafından

Kızz daha ne istiyosun ne güzel işte benim kızımda emmek dışında beni aramaz herkesle duruyo çok rahat ediyorum :)

(21 puan) tarafından
Ben sadece benimle dursun istiyorum. 28 haftalık doğdu 70 gün kuvezde kaldi. 70 günün sonunda kavuştum yavruma herhalde bunlar da etken. İstiyorum ki sadece bende dursun
0 oy
tarafından
Benimki emiyor ama herkeste durur ben çok severim o huyunu hatta maşallah derim nazar değmesin dursun herkeste bence bu mutlu bebek oldupunun göstergesi sen ona sonsuz güven veriyosun oda korkması gerektiğini düşünmüyor bide kendi kendine takılmayı da seviyor demekki yani ben olsam sevinirim bunlara 
(21 puan) tarafından
Dediğim gibi benim kızım 28 haftalık doğdu ve 70 gün kuvezde kaldi. Sonrasında bende hep bi korku hep bi endişe her şeyi kafaya takma sıkıntıları başladı. Cok istiyorum ki benim için ağlasın beni görünce heyecanlansin. Sadece guluyo. Ama o gülmeyi de bana özel yapmiyo herkese güler
0 oy
(612 puan) tarafından
Ah kuzum benimki 27 aylık. Kimse de durmuyor. Hele son zamanlarda babasına bile durmuyor. Ben de durmadığı için güvenli bağlanamadığını düşünüyorum. Odada yoksam sürekli annem nerde diye soruyor. Onu bırakıp gitmeyeceğime ikna edemiyorum bi türlü :( bence sen ona güven vermişsin ve huzurlu.. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 427 göst.
21 Kasım 2021 Diğer kategorisinde arzu07 (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
18 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 152 göst.
0 oy
3 cevap 212 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu