0 oy
433 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (195 puan) tarafından
Yaa ben doğramadan yıkıyorum ama kayınvalidem hep doğruyarak yıkıyor öyle tam temiz olduğunu düşünmüyorum çünkü küçük küçük parçalar ne kadar çoksa yıkanması zor gibi geliyor?

Birde dondurucuya ıspanak koysam sonra bebeğime yapmamda bir sakınca olur mu?

45 Cevaplar

0 oy
tarafından
doğramadan sudan geçiriyorum doğrayıp tekrar yıkıyorum buzluğa da atıyorum yemek çorba yapıyorum sıkıntı olmaz 
-Reklam-
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Önce dogramadan bir güzel yıkarım dogradiktan sonra tekrar 2 su yikarim
0 oy
(5,240 puan) tarafından
 Ben yapraklarını tek tek yikarim sevmem oyle
0 oy
(11,217 puan) tarafından
yikanmis paketli ispanak aliom :/
0 oy
tarafından
Dogramadan yıkarım canim. Yıkayıp doğrayıp da buzluğa koyuyorum boş vakitlerimde sonrasında kolaylık oluyor hatta dün önceden buzluğa koyduğum ispanagi yaptım baya pratik oluyor iki dk tencerede:)
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Doğramadan birkaç kez yıkarım
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Ben önce yıkayıp sirkeli suda bekletiyorum. Sonra tekrar yıkayıp doğruyorum 
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Camurluysa dogramadan yıkıyorum dogradiktan sonra da sirkeli suda bekletiyorum geçen getirden sipariş verdim o kadar temizdi ki doğradım sonra sirkeli suda beklettim birazını da dondurucuya kızım için attım 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Önce ayıklayıp doğramadan yıkıyorum sonra doğrayıp tekrar toplam 5 kez falan yıkarım mutlaka
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Dograyip sirekede bekletip ama simdi doğramadan yapiyorum daha kolay böyle 
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Doğrayarak yıkarım tertemiz olur
0 oy
tarafından
Dogramadan yıkarım ben , dogradiktan sonra yine bir iki sudan geçiriyorum
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Doğramadan suda bekletiyorum sonra bütün halde güzelce yıkıyorum bol suyla sonra doğruyorum tekrar bol suyla yıkıyorum
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Hem önce hem sonra çünkü aralarda yabani otlar olabiliyor 
0 oy
tarafından
Ben dogramadan sirkeli suda yikiyorum
0 oy
tarafından
Kötü kisimlari temizler dogramadan suya basarım biraz bekler baya bi çamuru dibe iniyo sonra dograr 8-10 kere sudan geciririm suyun dibinde toz camur görmeyene kadar :))
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Doğrayip yıkıyorum 5-6 kere su değiştiriyorum. Öyle tek tek yıkamaya ömür mu yeter kız :D bı kere üniversite de tek tek yıkadım belim bikinim kırıldı baya uzun sürdü aman dedim bu iş benlik değil gene ben dogrim öyle yıkayım :D
0 oy
(4,269 puan) tarafından
Dograr yikarim, dogruyorum suzgecle su dolu legene koyuyorum bekletiyorum biraz su degistiriyorum bi kac kez boyle bekletiyorum, sonra da en az 5 kez yikarim, seffaf legende yikarim suyun icinde bisey var mi diye gormek icin
0 oy
(5,134 puan) tarafından
2 3 kere doğramadan yıkarım Bir de doğradıktan sonra yıkarım
0 oy
tarafından
Ben doğrayıp suda bekletiyorum bir kaç defa suyunu değiştiriyorum en son da yine bir güzel yıkıyorum tertemiz oluyor

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 170 göst.
0 oy
17 cevap 327 göst.
23 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 80 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 273 göst.
26 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rabia... (564 puan) tarafından soruldu

381,343 soru

11,416,267 cevap

34,968 kullanıcı

...