0 oy
320 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (591 puan) tarafından

Marketlerde buzlukta hazır görmüştüm bizlerde evde o şekilde buzluğa atsak olur mu :angel:

17 Cevaplar

0 oy
(15,996 puan) tarafından

Kokmaz mı ya:dizzy:

(5,240 puan) tarafından
Hayır kokmuyor hatta gözüde yanmıyor insanın
(591 puan) tarafından
Bende onu düşünmüştümde bak kokmuyormuş canım :)
-Reklam-
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Koyabilirsiniz pratik oluyor
(591 puan) tarafından
Tamamdır hemen koyucam ♥️
(5,240 puan) tarafından
❤️❤️.
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Geçen bı video izledim kadın karnıyarık yapıyor. Soğanın dan biberine , hepsini buzluktan çıkardı. Aslında pratik olur gibi ama yine de yapmam. :D
(591 puan) tarafından
Oda bişey mi bizim bir komşu vardı çok şaşırmıştım yeminle patates salatasını buzluğa atıyordu :D yani elinden gelse kuru fasulye pilav yapıp atacak :)
(1,662 puan) tarafından
Bu ben her şeyim hazır buzlukta hazır pişmiş yemeklerim bile vardır buzlukta cocukla o kadar pratik oluyorki

Çocuk durmadı hastayım yemek yapamadım muhabbetimiz hiç olmaz evde hastaneye biyere giderken de geç geleceksem çıkartır tezgahın üzerine bırakırım gelene kadar çözülmüş olur 2 dakika ısıtır o ara masami hazırlarım
(591 puan) tarafından
Mesela hazır pişmiş yemek neler koyuyorsun canım
(1,662 puan) tarafından
Taze fasulye  et sote tavuk sote kızarmış tavuk kavurma kuru fasulye nohut poğaça börek biber  dolması 1 ay önce  kadarnkarnitürlü sulu patates yemeği yaptım fazla yapmışım ertesi akşam dışarda yedik kaldı hemen kutuya koydum buzluğa attım geçen işlerim vardı yemek yapmaya uğraşmak için çıkardım onu akşam ısıttik yedik pilav bile yeri geliyor koyuyorum
(591 puan) tarafından
Oh valla ne güzel ya desene çat kapı biri gelse paniklemem yemeklerim her zaman hazır :)
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Kaynanamda görmüş şaşırmıştım. Bi kere kullanınca çok mantıklı geldi. Konuluyor. 
(591 puan) tarafından
Bende markette gördüm oldukça mantıklı geldi kokar mı diye düşündüm de kokmuyormuş ilk işim buzluğa koymak olacak oldukça pratik olur çünkü :)
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Ben atıyorum yemeklik doğrayıp 
(591 puan) tarafından
Bundan sonra bende atıcam :)
0 oy
(6,251 puan) tarafından
Ben atıyorum çok rahat oluyo
(591 puan) tarafından
Bende artık atıcam :)
0 oy
(1,662 puan) tarafından

Eğer uygun doğan denk getirip fazla alırsam yapıyorum cnm bozulmuyor pratik oluyor kokmuyor da benim buzluk hazır yemek deposu gibidir herşeyi koyarım 

(591 puan) tarafından
Oh maşallah Allah bereket versin :) valla bozulmamasını öğrendiğim çok iyi oldu ya kesinlikle bende artık koycam canım
(1,662 puan) tarafından
Gerçekten iyi oluyor cnm mesala pırasa karnıbahar filan alıyorum yarısı yemek oluyor yarısı kalıyor hepsini yaparsam yenmiyor bende kalanları bile hemen doğrayıp yıkayıp buzluğa atıyorum israf olmamış oluyor
(591 puan) tarafından
Valla helal olsun ya :) ♥️
(1,662 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm ♥️♥️
0 oy
(986 puan) tarafından
Atabilirsin canm ben fazla aldığımda soyuyorum doğruyorm yemeklik kesiyorm buzdolabı poşetine koyup atıyorm dondurucuya 
(591 puan) tarafından
Bundan sonra bende atıcam canım :)
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Evet ben hem soğan hem biber yemeklik doğrayıp atıyorum aşırı pratik oluyor 
(591 puan) tarafından
Biber yumuşamıyor mu çözülünce canım
(4,960 puan) tarafından
Hayır dışarda bekletme,buzluktan çıkarır çıkarmaz hemen kullan öyle birşey olmuyor
(591 puan) tarafından
Tamam canım teşekkürler ♥️
0 oy
(455 puan) tarafından
Aklımda tek soru o kadar soğanı doğarken gözleriniz yanmayacak mi ben 1 soğanı dograyana kadar 2 gözüm iki Çeşme oluyor 
(591 puan) tarafından
1 kere yanar en azından bir kere ağlarım tam ağlarım :D
0 oy
(515 puan) tarafından
Banda komşum at demişti hamilesin miden bulanıyor eşin doğrasin atsin yemklik ee kokar dedim ben bi  şekil eldiven takip burnmu kapatıp doğruyom ama yemekde kavrulunca o koku gitmiyor ve iştahım kesiliyor kaç gudnur soğanlı yemkelri yapmyom korkudan ne yapcam bilmyom sadce mercimek çorbası od abaktm olmuyor dugrmdan atyom dudukluye sonra bilend cekyom koku sinmiyor mutfğa camida acyom aspratörüdee gene kokuyor tencrde kavurunca ne zmn geçecek bilmyom ilk defa dün sogansiz erişte çorbası yaptm hiç tat almdm bide baharatlarda dokunuyor sigansizda yemeğin lezti olmuyor 
(515 puan) tarafından
Amin çok sağol cnm bayramda sonra artk doğum zamanı geliyor çok heycanliyim ☺️
(591 puan) tarafından
Normal doğum mu istiyorsun canım :)
(515 puan) tarafından
Sezeryan olcak bnimki doktor öyle soyledi tedaviyle olduğu için hem heycan hemde nasl bı süreç olcak merak ediyirum açıkçası
(591 puan) tarafından
Anladım canım yeterki çocuğu sağlıkla kucağına alda ne normal ne sezeryan farketmiyor.Spinal mi genel mi düşünüyorsun peki
(515 puan) tarafından
İnan hiç bilmiyorum doktor sezeryan dedi kaç hafta önce dedim 2 ay kala sorarım detyli doktorda zaten gün verir ilk geblik hangisi iyi bir fikrim yok muhtemlen doktor bilgi verir sağlıkla gelsin şuan sadce bi ann doğum olsun mide agiirlarim geçsin die hiç birşey dusunemyom sağlıklı bu aralr tek odak noktam mide ağrım olmuş bu aralr:(:(
0 oy
(212 puan) tarafından
Ben koyuyorum 
(591 puan) tarafından
Bende geç kalsamda artık koymaya başlıycam :)
0 oy
(1,425 puan) tarafından

İlk defa duyan ben daha neler konulacak acaba :woot:

(591 puan) tarafından
Kız bu daha ne ki bizim komşu patates salatası koyardı :D soğan bunun yanında hiçbirşey
(1,425 puan) tarafından
Ben pek bişey atmıyorum ya bana güzel gelmiyor
0 oy
(356 puan) tarafından
Kavurup koyuyordum ben 
(591 puan) tarafından
Aaa evet öyle de olabilir
0 oy
(1,197 puan) tarafından
Valla fazla doğrayıp atıyorum bazen çok doldurmuyorum ama mesela bozulmaya yakın oluyor hemen doğrayıp atıyorum buzluğa hem israf olmuyir hem de pratik oluyor çıkar at yemeğe misss:))
(591 puan) tarafından
Özellikle yazın çok çabuk bozuluyor buzluğa atma fikri oldukça iyi bir fikir artık buzluğa atıcam hep bebek olunca herşeyi pratiğe dökmeye çalışyorum :)
(1,197 puan) tarafından
Markette de artık sağlam satmaz oldular çok çabuk sulanıyor azar azar alıyorum valla .patates bile atabilirsin çıtır çıtır oluyor
(591 puan) tarafından
Aaa öyle mi tadı değişmiyor mu peki patatesin bu arada kullanıcı adınız kızımın adı :)
(1,197 puan) tarafından
Yok canım degismiyor az bişey atıp dene bir ,begenmessen koymassin:))adıyla büyüsün inşallah maşallah Allah bağışlasın canim
(591 puan) tarafından
Tamam canım :) Amin inşallah Allah razı olsun cümlemizinkini ♥️
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Kuru soğanı ikiye böl soğuk suda beklet sonra doğra gözün pek yanmaz
(591 puan) tarafından
Deniyim bunu teşekkürler ♥️
(1,037 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Valla millet koyuyor ama bence olmaz ya yani taze taze doğramak dururken niye vitaminini öldüreyim soğanın o kadar da tembel olmasak mı acaba yaa bilemedim bunu çalışan bir kadın olarak söylüyorum üstelik.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 422 göst.
0 oy
2 cevap 68 göst.
0 oy
4 cevap 93 göst.
3 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Damla berna (1,752 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 275 göst.

380,071 soru

11,377,540 cevap

34,864 kullanıcı

...