0 oy
708 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimin iş arkadaşı yemeğe davet etmiş saat belirtmeden bende kadını hiç tanımıyorum kaç saat önceden gitsek acaba erken gidip yardımcı mı olsam yoksa yemek saati mi orda olsam bilemedim

33 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Yarım saat önce falan gitmen makul olur Çünkü belki hazırlık yapıyordur evi dağınıktır Yani olabilir Böyle şeyler Bir de ilk defa çalışıyorsun Hani tanıdık birisi olsaydı erkenden gider yardım ederdin gene
(2,746 puan) tarafından
Empati kuruyorum. Ben ev sahibi olsam. Misafirin erken gelmesini istemem. Çünkü yeni tanışcaz. Evime çeki düzen veririm. 5 dk bile kıymetli. Tanıdık olsa sorun değil
tarafından
Bencede çünkü insan derli toplu düzenli.olmak ister belki mahcup olur falan o yüzden yarım saat ideal bence
(2,746 puan) tarafından
Bencede darlamamak lazım
tarafından
Tamam kızlar
tarafından
Ama öyle de sadece yemek yemeye gelmiş gibi olmaz mı
-Reklam-
+2 oy
tarafından
En iyisi yemek saati git,diğer türlü kıymet bilmezler
tarafından
Ahahaha olabilir
+1 oy
(913 puan) tarafından
En az 1,5 saat onceden git. Kaynaşırsınız sofraya yardim edersin
tarafından
Herkes yemek saati git demiş oda ayıp değil mi ya
(913 puan) tarafından
Benim düsuncem yazdigim gibi yemekden once kaynaşmak. Restorana gider gibi tam iftar saatinde bana gore ayip. Bana gelen de 1-2 saat onceden gelsin isterdim
+1 oy
(4,700 puan) tarafından
Bir bir saat kala yada 40 dakika kala git bence bazıları tek başına yapmak ister
+1 oy
tarafından
Bence ıyı bır izlenim ve samimiyet acısından bıraz erken gıtmek gerek bıseylerde yardım etmek o ara kaynasmanıza da vesıle olmus olur yoksa gıdıp sofraya oturup kalkıp gelmek restoranta yemege gıtmek gıbı bısı olur
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
ben cagirsam sahsen son 20 dakikada gelsin isterim yani sofram bile hazr olsun 
+1 oy
(1,156 puan) tarafından
Erken git diyenleri anlamıyorum sonuçta yemeye çağırmış yemek saati herşey hazirken gidilir. Kadın herşey hazır olunca misafirin gelmesini ister bence.
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Valla ben iftara gidiyorsam yarım saat öncesinde gidiyorum sofra kurmaya yardım ediyorum. Bence sende öyle yap 
0 oy
(14,033 puan) tarafından
1 saat öncesinden giderim ben. Yardımcı olmani ister mi istemez mi belli değil çok olmak istersen bulaşıklarda olursun 
0 oy
tarafından

1 saat öncesinden gitmek daha uygun olur 

0 oy
tarafından
iftardan yarım saat önce falan git bence sonuçta hiç tanımıyorsun samimi Bi arkadaş olsa erken gidip yardım ederdin 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Yarım sat öncesi uygun gibi
0 oy
tarafından
1 saat önce gitmek gerekir diye düşünüyorum 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
İlk defysa yarım saat öncesi iyi 

Ama tanıdık falansa arkadaşımsa önceden gider beraber yaparız hazırlığı falan 
0 oy
tarafından
Bence iftara yakin 30 dk kala git yeni tanisican 
0 oy
tarafından
Yarım saat bir saat öncesi yeterli olur canım 
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Ben yemek saatine 1 saat kala filan giderdim en erken bende bana gelindiğinde yardıma istemem gelen direk yemeğe gelsin evinde herkes yapıyor bı yere gidince yemek derdin olmuyor bide yardıma mı gidecen bir yere gittiğin gün o gün bişey yapmamak en güzeli tabi bana gelenler içinde bişey yaptırmiyorum havamda degilsem cagirmam saten
0 oy
(1,673 puan) tarafından
40-30 dk önce bence 
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bi yarim saat once ideal
0 oy
(1,685 puan) tarafından
Yarım saat yeter cnm 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 77 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ikizlerin-annesi (310 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 48 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 367 göst.
10 Şubat 2021 Diğer kategorisinde yildizmavim (980 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı