+1 oy
188 göst.
Diğer kategorisinde (18 puan) tarafından
Hanimlar merhaba birsey sormak istiyorum. Bebegim 8 aylik olmasina 3 gun var. Verimli uykusu hic yok cocugun gunduz bi kere 2 saat uyursa uyuyor. Sonra 15 dk yarim saat uykulari oluyor gunduz. Gece de 11 gibi tam uykuya yatiyorum ama surekli uyaniyor. Beslenme icin de  degil yani mama vereli cok kisa zaman olmus oluyor mesela ac da degil yani zten versemde icmiyor. Gazi yok cikariyor. Kakasi cikariyor. Cok sukur bildigimiz ya da gorunen bir hastaligi fln da yok korkmaya basladim artik neden bu kadar sık uyanir var mi bir bilginiz yardim edin lutfen. Yani 6-7 kez uyanmadan bahsetmiyorum yarim saati bulmuyor miykildanmasi. 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
8aylık bebek için gece yatma saati çok geç 20.30-21.00 gibi yatırmalısınız ona göre ayarlayın ve uykusu daha verimli olur hormonlarının verimli olarak salgılar uyku saatini değiştirdiğinizde farkı göreceksiniz uyumuş olması gereken saatte uyumadığı için uykusu verimsiz oluyo maalesef
(18 puan) tarafından
Cok haklisiniz. Saati dusurmeyi o kadar denedim ki ama gec yatirdigim halde bile uyumuyor kaldi ki 8-9 gibi uyusun. Onu da denedim yani ama gece 2 de uyandik sabah 7-8 e kadar uyumadi sonra uyudu bu sefer gunduz cok uyudu oyle olunca gece gunuduzu sasirdi zor geri cevirdim gece gunduze alismasi icin
(18 puan) tarafından
Sonra dedim yok diretmiycem yani erken uyusun diye. Suan sadece artik diyorum ki verimli uyusunda kacta uyursa uyusun artik. Cok kucuk cnku verimli uyumasi da lazim gelisimi icin de cok onemli. Yani ne yapacagimi sasirmis durumdayim artik
tarafından
Verimli uyuması için çok geç bir saat uyuması saati yavaş yavaş erkene çekmeye çalışmalısınız karanlıkta durdukça uykusu gelecektir zaten bir saat bekler iki saat bekler uyur ki zaten iki saat bekleyemez daha çok küçük bir yerde yanlış yapıyosunuz gözden geçirin birden sekizde uyutmayı denemeyin tabiki yavaş yavaş saati geriye çekin
-Reklam-
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Canım çok geç yatırıyosu en gec 9da uyutman lazım, en ideali 8.30 bence, benimde bebeğim 12 gün sonra 8 aylık olcak 8.30da uyumuş oluyo. Bide gündüz en son 4te uyuyup 5te uyanıyo 5i geçmesin son uykusu, gündüz ne kadar düzenli uyursa gece uykusuna geçmesi o kadar kolay oluyo, ben bu şekilde gözlemledim
(18 puan) tarafından
Canim haklisiniz bunlari biliyorum ama uygulamaya gelince yok olmuyor. 2 saat ayagimda salldigimi biliyorum uyumayinca uyumuyor. Bakin saat 11 de yatirdigim halde şuan saat kac hala ayagimda salliyorum
0 oy
tarafından
18 inde benimki de 8 aya girecek aynı valla hiç uykudan uyanmış gibi değil gözleri bir açıyor 3 den beri ayağımda sallıyorum gündüz de sabah ilk uykuya geçişte 10 da uyuyorsa. 10.15 de geri uyanıyor
(18 puan) tarafından
Yok bak gercekten cocuksun sen nasil bu saate kadar durabilirsin ya benim gozlerim kayiyor cocuk hala uyuycak diye salliyorum saat 4.5 uyku egitimi fln dusunuyorum bende boyle olacak gibi degil
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Dişlerden sürekli kalkıyor olabilir canım benimki de öyle çünkü 20 aylık hala kalkar geceleri ağlayarak ne zaman dişleri rahatsız etse o zaman böyle oluyor 
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Bisey diyim mi hiç bir çözümü yok 4 ayı bitti aynı tarif ettiğin gbi oldu ve şuan 10. Ayına girdi hala öyle yiyom kafayı:(((( 
0 oy
(119,056 puan) tarafından
allah hardimcin olsun dis donemindemi
0 oy
tarafından
Kızım 14 aylık doğduğu günden beri gece en az 20 kere kalkıyorz allahnyardmcımız olsn 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 109 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 192 göst.
0 oy
3 cevap 90 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ebrugundes (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
15 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu