0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlum 3 yaşında gündüz çise alıştırdm bazen kaçırdı ama artık sürekli götürüyorum alışti Maşallah. ama gece bağlıyorum baya oldu üstelik.Suc mu desem benim rahatlığım mi :))) Birazda kendi hazır olsun dedim yeğenlerim oğlumdan büyük hala söylemiyor altına kaçırıyor baya 5 yaşına girecek rahat edeyim derken hala zorlanıyor bende öyle görünce cesaretim kırıldı gece takıyorum bezi bir kaç kez alarm kurdum ama uyuyup unuttum çocukta yaptı haliyle şimdi bu akşam kesin kararla başladım.

Oğluma çiş eğitimi için kitap almıştım onunla gösterip anlatmıştım şimdi hep elif bez istemiyor artık tuvalete gidiyor diyoruz ama gece uyuduğu için nasıl yapicak bilmiyorum bana bir yöntem söyleyin ya çocuktan önce ben hazır olmak istiyorum:))

7 Cevaplar

0 oy
(1,296 puan) tarafından
Sen bensin galiba :)) bende ogretemedim gece nasıl olacak bilmem
tarafından
Valla bende başladım inşallah devam ederm yaş korkuyorum kızz ne alakaysa yatak vs. Den değil :))
(1,296 puan) tarafından
Bende aynı bi kere 4 gün üst üste kuru kalktı tam bez bağlanmaktan vazgeçecektim annemlere gitmek gerekti geri unuttu yapmaya başladı şimdi kuru kalksa bende bağlamak istemiyorum ama senin gibi korkuyorum:))
-Reklam-
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Sen en büyük hatayı başta yapmşsın cnm gündüz öğrettiğin şeyi gece unutturmşsun. 3 yaşında diyosun ufak deilki yiğenlerinle kıyaslama bence her çocuk farklıdır birbirnden. Sen bezi taktığn için oda yapmş sonçta. Ztn ilk iki gece kaldır yatmadan önce de tuvalete götür ve artk bez takmadğnı gece çişi gelrse tvalete gdeceğni syle ilk bi iki geceden snra çabuk alışır. Bian önce hallet bence. 
tarafından
Yatmadan gidiyoruz cnm bazen ıslatıyor bezi işte benim rahatlığımdan:))
(1,389 puan) tarafından
Alışır cnm maşallah gündüz öğrnmş yaşı da anlamak için gayet yterli. Cesaretlen ve başar :)
tarafından
Anladığı için seviniyorum cnm yoksa kaçırmış ıslatmis önemli değil konuşarak anlatıyor bana gündüz hiç sorun yaşamadım çok şükür :)
0 oy
(966 puan) tarafından
Canm 23 aylikken bezden kestim gece gunduz bir biraktim . Kaynanam felan gecede bagla dediler ama bahlamadim hic altinada yapsa her saat basi kalktim kontrol ettim cise goturdum . 1 ay oldu gece cisini kalkip soyluyo sabaha dogru gidiyo sonra sabah gidiyo bide uyumadan once cok sivi vermiyorum . Keske bastan ikisini kesseydin . 
tarafından
İşte ben rahat davrandım ya şuan başladım ben hiç kesmedim aksine gündüz sürekli sıvı verdim geldiğinde anlasn diye o şekilde daha çabuk öğrendi:))
Kıyamıyorum ya valla çok sıvı veriyorum ben
Başladım bakalım inşallah bu sefer kararlıyım
(966 puan) tarafından
Gunduz siviyi bende veriyorum gece uyumadan once azalttik
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Gece kalkacaksın çocugu tuvalete götürüp hadi yap diyeceksin o da bir aglar iki aglar yapar yani, bu biraz senin umursamazlığın kolaya kaçman olmuş 3 yaş küçük değil 
tarafından
Ben bilerek bekledim kafamda hep 3 yaşına kadar beklemek vardı cnm
Küçük daha yeni yeni anlaşılır konuşmaya derdini uzun cümlelerle anlatıyor ben kendi bilincinde olsun diye düşündüm gündüz hiç zorlanmadan gece benim rahatlığımdan dolayı geç kaldı
0 oy
(50 puan) tarafından
Ben 3 gundue basladim ikisini birden surekli ugrasmaam bi kerede bitsin dedim 

Yatmadan once yaptiriyorum cis

Sahur oldugu icin kaldiyorum ya 4 5 gibi cis yaptiriyorum geri yatıyo r zaten

Sabah 7 8 gibi tekrar yaptiriyorum zaten 10 da kalkiyor suan iyi bakalim tek sorun kaka yapmadi tuvalete insallah onada alisir
tarafından
Bende ramazini bekledim gece banad kolay olur diye bakalım inşallah olur
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Daha başlamadım ama başlasam asla bez takmam Alez alcam iki tane islatirsa hemen yıka kurur iki iş yapamam hiç :)) 
tarafından
Ayy bende almadım bu hafta akicam

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 91 göst.
24 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
11 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
3 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu