+1 oy
446 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (241 puan) tarafından
Kızlar kimler yada neler normal doğuma engel daha var benim doğuma ama çok merak ediyorum idrar yolu enfeksiyonu falan varken normal doğum yaptırmıyolarmış birde ben zayıfııımm benden çıkarmı acaba 1,57 bpyum 54 kiloyum 15 haftalık olucaz yarın bazılar beni korkutuyor sen normal doğuramazsın diye inşallah doğururum inşallah bir aksilik çıkmazsa sağlıcakla gelirse tabi 

27 Cevaplar

0 oy
(1,977 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Önemli olan şu çatı meselesi. Kimler kimler doğuruyor :) Boya tipe kiloya bakmıyor çatı dar yada geniş olunca. Birde anlık durumlar çıkabiliyor. Tansiyon olabiliyor, bebek gelmiyor sancı gelmiyor. 

(241 puan) tarafından
Ayyy dimş onlarda var canım inşallah normal doğururum öatı muanesi ne zaman oluyorrr
-Reklam-
0 oy
(5,240 puan) tarafından
 Ne alakası var sanci gelip açılma oldumu herkes doğurur riskiyle sezeryan olursun
(241 puan) tarafından
Canım öyle şeyler duydum kiiii :D
0 oy
(839 puan) tarafından
Çatın genişse sen ne kadar zayıf olursan ol kuzum bebek 5 kilo da olsa cikiyo ☺️
(241 puan) tarafından
Anladımmm canımm inşallah geniştir bende çıkarırımm
0 oy
(7,282 puan) tarafından
Doktorun iyi olursa çatinda müsaitse çatır çatır doğurursun canim 
(241 puan) tarafından
Doktor şansa denk gelicek :D araştırmada doğurucam nasipse ama ilgili doktorlar hemşireler inşallah müsaittir canım
(7,282 puan) tarafından
İnşallah  kuzu saglıcakla gelsin
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ne gereksiz insanlar var ya 

Sen düşünme bunları canım pırtlatırsın evelallah 
(241 puan) tarafından
Var vallaa daha neler neler diyolar inşallah pırtlarımmm
0 oy
tarafından
Çatı dar, bebek ters, birde ciddi sağlık sorunlari var ise doguramaz. 
(241 puan) tarafından
Anladım canım diğerleri hurafe demekki
0 oy
tarafından
Çatı meselesi öncelik bebegm ama sonrasında tansiyon şeker kalp hastası karaciğer.. Yani bu gibi durumlar da da riske atmıyor bazı doktorlar onu göz onune almıyor, zayıflık alakası yok zayıf olanlar aksine daha iyi doguruypr, ondan mı cok kilo almamamaya calısıypruz kızz :)))) bakma sen onların demesine ama tabi bende normal cok istyorm korkmana ramen ama bebegim durumuna da baglı ters de zaten afedersin kıcını yırt yine sexeryan olursun 
(241 puan) tarafından
Evet yaaa inşallahh herşey normal ilerler normal doğururuzz
0 oy
tarafından
Cok ciddi bir sorun yoksa normal herzmn güzel ya acil 2 sezeryan geçirdim berbat normal doğum yapıp direk eve yürüyerek gidiyor lar çok özeniyorum normal doğum yapan kadınlara bile özeniyorum 
(241 puan) tarafından
Bende canım çok özeniyorum etrafımdaki herkes sezeryan doğuruyor danışacağım kimse bile yok anamdan başka :D
tarafından
:)))))))
0 oy
(703 puan) tarafından
İlk evlendigimde mantar için Dr gitmiştim  Dr alttan baktı senin catin ne kadar dar 15 yaşında bı kızın catisi darkiginda kesinlikle normal doguramassin dedi  vel hasıl hamile kaldım çok şükür normal doğurdum 3yasina koydum şimdi 6=aylık bir daha gebeyim inşallah buda normal olur
(241 puan) tarafından
Maşallahhhh canımmm inşallah onuda normal doğurursun
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Milleti boşver. Alışmışlar korkutmaya zaten 
(241 puan) tarafından
Ay evet yaaa anlamıyorum bu milleti yok diyorum hayır diyorum gene başka şeyler çıkarıyolar
(1,610 puan) tarafından
Takma kafana
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Ayy valla canım benim de idrar enfeksiyonun vardı aşırı afedersin akıntım da vardı kaşıntım vardı . Dr alttan muayene ederken her yer batıyordu o dereceyi.  Bnde enfeksiyonu olan normal yapamaz diye biliyordum ama dr um yaptırdı normali
(241 puan) tarafından
Maşallahhh canım demekki yalan bilgiymiş oda inşallah enfeksiyonda geçer gider doğuma kadarda gelmez birdaha
(1,381 puan) tarafından
Aynen canım kimi kabul ediyor kimi kabul etmiyor. Sende sağlıkla kucağına alırsın inşallah
(241 puan) tarafından
İnşallahh canım sağoll
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Ben mesela normal doğum yapamam çünkü kalp hastayısım canım doğum masasında kalırsın dedi kalp doktorum sezaryen doğumda da tabi ki ölüm riskim var genel anestezi alamıyorum belden uyuşmak zorundayım uyuşma olmazsa zorunlu genel anestezi verilmek zorunda bunun sonucunda da uyanmama ihtimalim var ama normal doğum gibi kesin ölümle sonuçlanır demiyor doktor.
(241 puan) tarafından
Oyy canımm çokkk geçmiş olsunnn inşallahh tereyağından kıl çeker gibi çıkar sendende bebişin şnşallahh sağlıcakla al sende canımm
(3,560 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum tüm hamişlerimiz sağlıkla alsın minnoşları kucağına
(241 puan) tarafından
Aminnn canım cümleten senden de Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ne bakıyon onlara cnm ben kalıplı biriyim rahim küçük normal doğum olmadı sezeryan bakma onlara 
(241 puan) tarafından
Napayım canım hepsi birşey diyor bundan sonra birdaha bakmam kimin ne dediğine
0 oy
(119,561 puan) tarafından
enfeksiyon geciyo dr cati muayenesiyle karar veriyo mesela burda seseryan yasak bebek donmese bile sanci ani masajla donduruyo dr lar
(241 puan) tarafından
Evet canım ama ben devlette doğurucam araltırma hastanesinde orda var mı bilmiyorum yoksada sancıyı çekerim yaa inşallah yani çekebilirim
(241 puan) tarafından
Kızzz İnşallahh senin gibiii doğurruuuummm
(241 puan) tarafından
Ne güzel doğum yapmışsın maşallahhh
(119,561 puan) tarafından
2. ama ilkde 5 saat surduydu
(241 puan) tarafından
Aboo olsun saplıcakla almak önemli
0 oy
tarafından
Başlığa göre bana soracak olursan benden normal doğum olmaz diyordum. Ama oğlum normal doğsu bakalım şimdi yine hamileyim artık nasip. 50 kilo idim zayıf bir yapım var çok korkan kendini sıkan biriyim ama alakası yokmuş tamamen çatı darlığı genişliği veya bebeğin ters durmasi normal doğum pozisyonunda olmaması 

Vakti geldiği halde sanci olmaması vb ters durumlar dışında normal doğum herkes için mümkün
(241 puan) tarafından
İnşallah saplıcakla doğururuz canım ben dende çıkar inşallahh pırt diye çıksın inşallahhh :D
tarafından
Ahahaj aminn
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Valla bacım catin müsaitse bebek ters değilse veya tansiyonun yoksa gayette güzel dogurursun bı ağır mantar enfeksiyonu da birde vajinal varislerin ileri olanlarında önermiyilar galiba
(4,430 puan) tarafından
Takip etmen gerek canım bazen hamilelikte tansiyon oluyor ne kadar çıktığına bağlı ilk kızımda benimde çok oynuyordu bı düşüyordu gözüm karariyordu bı çıkıyordu
(241 puan) tarafından
Şu an takip ediyorum canım inşallah nirdaha olmaz tansiyon yüksekliği daha kötü herhalde
(4,430 puan) tarafından
Ya kontrollü ise değil de hani sürekli yüksekse değişik şeylere sebep olabiliyor tabi doğumda aniden de çıkabiliyor o zaman sıkıntı ama arada 14 olmuş dert değil ben ne zaman doktora gitsem 14 8 çıkıyordu eve gelince birşey yok
(241 puan) tarafından
Benimde doktorda hep normal ama gece aniden oluyor benimde yada sabah sürekli değil yaa Allaha şükür bir kaç kere öyle oldu inşallah birdaha olmaz
(4,430 puan) tarafından
O kadar olur canım ya ama genede aletin varsa düzenli takip et
0 oy
tarafından
Canım bebekte gelişen anı rahatsizliklar(kalpte ritim düşüşü, büyük abdestini yeme vs) ya da bebek ters ise ya da annede gelişen anı rahatsızlıklar dışında çayın dar olsun geniş olsun çatır çatır dogurabilir herkes:)
(241 puan) tarafından
İnşallah çatır çatır doğururuuuz :) bu milletin dediğine birdaha bakmıcam
0 oy
tarafından
Herkese kulak verme ağzı olan konuşur o işler biraz nasip enfeksiyon olursa da doguruyorsun benim aşırı vardı temizlemislerdi 
(241 puan) tarafından
Ayy ne bileyim ilk gebelikya herkes herşeyi diyor ama kimseye birdaha bakmıcam beee geçmiş olsun canımm
tarafından
Valla cnm beni öyle yaptı eltim korkudan bayilcaktim hamileyken fazla insan içine girmemek en iyisi strese koyuyorlar insanı yeni evliyken bile eşimin ailesine karşı dolduruyordu sen gamileligin keyfini çıkar hiç araştırma nasıl kolay olur doğumum diye araştır doktoruna danış gerisini boşver en iyisini doktorun bilir
(241 puan) tarafından
Aynen canımm zaten kolaylaştırıcak spoarları yapıyorum düzenli besleniyorum gğnde bir saat yürüyorum pilates yapıyorum bunları yapıyorken zoe bir doğumum olmaz inşallah :)
tarafından
Nasip canım en başında yaptığım gibi yorumumu ama strese girme sen uzuntuluyken bebekte üzülüyor sen stresliyken oda stresli oluyor sen ne hissediyorsan o aynısını hissediyor çünkü senden kan akışı gidiyor bebeğine dediğin gibi stresli ortamlardan uzak dur seni üzecek şeyler izleme  insAllah sağlıkla kucağına alırsın çünkü üzüntü de streste doğumu tetikleyen şeylerdir bilgin olsun :)
(241 puan) tarafından
Tabikiii öyleee güzel bilgilerin için teşşekür ederimmm canımmm çok sağollll :)
0 oy
(476 puan) tarafından
Ben de 50 kiloydum canım doğum yaptığımda normal doğum yaptım çatının genişse normal doğum yapabilirsin
(241 puan) tarafından
İnşallah öyledir canım bakalımm çatı muaneaine daha çoookk var herhalde
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Kız 157 boya 54 kilo zayıf mı normalsin :) doğumun boyla alakası yk çatı ile alakalı

(241 puan) tarafından
Canım gebelikte aldım bu kiloyu ömrü haytımda kilo aldım :D hakatten zayıfta sayılmam artık etlendim biraz anladım canım artık çatıya kaldı

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 260 göst.
1 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gunes1997 (3,253 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 183 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Gizem Mert (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 394 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde FazlaDertliBee (1,243 puan) tarafından soruldu
+2 oy
4 cevap 331 göst.
25 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,498 soru

11,421,848 cevap

34,979 kullanıcı

...