0 oy
114 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (92 puan) tarafından
Bebeğim 17 aylık ramazanla beraber TV izlemeye başladı çok zor oruç tutabildiğim için (migrenim var) öncesinde oyuncaklarıyla salıncağıyla vakit geçirebiliyordum ama günler uzadığı için şuan nasıl eğleyebilirim bilemiyorum mecburen de TV telefon vermeye başladım. Ne gibi oyunlar oynayabiliriz. Şuan konuşmaya da tam başlamadı 4-5 kelime ( dede mama nene baba ) falan söylüyor. Dil gelişimi geriler mi tv telefon ile. Ne yapmam gerekiyor vakit geçiremiyorum. 

3 Cevaplar

0 oy
(1,741 puan) tarafından
Canım oğlum 18 aylık biz genelde kartları var nesneler meyveler hayvanlar onları diziyorum tek tek soruyorum bana veriyor kendisi demeye çalışıyor sürekli konuşuyorum mutfakta benimle makinadan bulaşık verir yerlestrrm hikaye okuyoruz kalem ve tableti vsr onunla çizim yapıyoruz kare üçgen yıldız gibi şekiller var onları yerlerine yerlestryor top oynuyoruz şuraya bi kus konmuş  sar sar sar makarayı oynarız bütün çocuk şarkılarını söylerim o da oynar tencere leğen kaşıkla oynarız davul yapar çalarız bu şekilde dışarı çıkarız yani telefon vermedim hiç sadece kulağına tutar bırakır gözün burnun ağzın saçın kulağın nerde diye sorarım hepsini gösterir bu şekilde unutmasın diye hatırlatırım anne baba dede mama Allah muz a vuz möö ye löo der anneeee diye çağırır hep beni goremeyince TV de izlemez  bi reklam dikkatini çeker sonra geri döner oyuna sende oku hikaye kitabı flan TV ye de çok maruz bırakmamaya gayret et cnm 
-Reklam-
0 oy
(891 puan) tarafından
19 aylık oğlum tv izler ama çok değil sevdiği bisey olursa izler. Yemek yerken telefon aciyorm alışmış öyle.  Kendi başına oyun oynar boyalarla biseyler çizer bisey istediğinde gösterir bizi anlar. Kelimesi çok yok baba dede nene mama bitti gitti atti aç 
0 oy
(554 puan) tarafından
18 aylık canım sabah uyanır tuvalete gideriz önce çişini yapar sonra elini yüzünü çıkarız beraber taburesi var çıkar beraber yıkarız. Yumurta haslariz beraber soyariz iştahsız olduğu için 45 dakika da anca kahvaltı Faslı biter sonra kızım oyuncaklarıyla oynar ya da müzik açarım dans eder hemen kahvaltı sofrasını toplarım üstümü degisirim. Boyama yaparız beraber top oynarız kaydırağı falan var ordan kayar. Uyuturum öğle uykusuna bütün işlerimi yaparım o sırada uyanınca çorbasını içer dışarı çıkarız eve gelince de bir şeyler yedirmeye çalışırım zorla da olsa. Sonra bulaşık makinesini boşaltmayı çok sever çamaşır makinesini de o işlerim varsa hallederiz yoksa lego bul tak oyuncaklar oyun hamuru yine boyama falan oynarız sonra babası gelir babasıyla oynar uyuyana kadar böyle geçiyor günümüz her gün dışarı çıkmak ister ama mutlaka 
(1,000 puan) tarafından
Maşallah 18 aylık ve çise alistimi.. 19 aylık oğlum var bende akistirayimmi aceba
(554 puan) tarafından
Bez bağlıyorum canım ama evde sürekli söylüyor çişini gece bir tek bezi ıslak oluyor öğle uykusunda yapmıyor uyanınca tuvalete yapıyor.  Kakasını yaptı tuvalete ama denk geldi de yaptı. Kakasını bezine yaptıktan sonra söylüyor. Orucluyum diye çok üzerine düşmüyorum ramazandan sonra birakicaz bezi inşallah

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 82 göst.
0 oy
1 cevap 70 göst.
10 Ocak 2022 Aile kategorisinde 12345678 (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 123 göst.
0 oy
6 cevap 193 göst.
24 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,923 soru