0 oy
300 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,722 puan) tarafından
Fikriniz neler kızlar 

17 Cevaplar

+4 oy
(1,361 puan) tarafından
Bence karşılıklı olmaması lazım. Zaten iftarın amacı fakiri doyurmak aslında. Ama biz körler sağırlar birbirlerini ağırlar olmuşuz. 
tarafından
Yani zor gecindigimizi bildigi halde bizden biseyler beklemesi benim tuhafima gidiyor esim iftar saati işte oluyor işte yiyor yemegini 9 bucukta geliyor benimda annem arka sokakta oturuyi oda işten 7 de gelio her aksam hadi gel diyo inan ramazanin basindan beri her aksam orda yiyorum onlari bile cagirmadim gonlum ister cagirayim en guzel sekilde agirliyayim ama insanlar dusuncesiz birde yaptigimi begenmezler icimdende gelmiyo
(1,964 puan) tarafından
Aynen öyle annem hep der eskiden yapardık ama durumu olmayan akşama iftarda yiyeceği olmayanlar gelsin diye yapardık diyor. Şimdi herkes gösteriş derdinde vay ben bunu yaptım o bunu yapmadı derdine girmiş. Annem zorda kalmadıkça çağırmam kimseyi o insan ben çağırmasamda yiyecek birşeyi var onun yerine o parayı durumu olmayana veririm daha iyi der.  Annemin dediği hep mantıklı gelmiştir bende çağırmadım kimseyi ceske kimsede çağırmasa diyorum.  Annemler komşularıyla plan yapar giderler bir parka herkes birşey hazırlar öyle yaparlar iftarını sen geldin ben gittim derdi olmuyor.
(2,722 puan) tarafından
Gösteriş gerçekten dünya bı çeşit yapılıyo bende diyorum keşke cagirmasalar diye
(1,361 puan) tarafından
Bende kayınvalidem de iki kere iftar yaptım. Ama çocuğum olduğu için sofra kurmasına bile yardım edemedim. Çünkü durmuyor oğlum. Beni istiyor hep. Görüyor halimi. Hala daha iftar daveti bekliyorsa daha çok bekler. İnsanın da biraz halden anlaması lazım. Bende iftar yapmak çok istiyorsa gelsin evime yapsın yemekleri yiyelim :D
tarafından
Valla ben ramazandan once gittim bi kac gun kalmaya gel dedi gittim cocugu sevsinler die  evi soguktu zemin katta dogalgazi ben biraz yukselttim o pesimden kisti ben yukselttim o kisti gece boyu boyleydi sabah esimi aradim gel bizi al cocuk hasta olcak die smdi benden davet bekliyolar ya hem yaptigimi begenmiolar arkamdan migdemiz agridi migdemiz bulandi vs diolar hem benden et tavuk bekliolar valla ben her aksam annemdeyim kendi annemi bile cagirmadim cagirsamsa sen gel kizim bosver eve bdha alisveris yapma bzm icin der bu kaynanalar hep tuhaf
-Reklam-
+1 oy
(15,946 puan) tarafından
Ben karşılık veririm ve bence verilmesi lazım. Nasıl ki onlar bana önem verip çağırıyorlar bende çağırırım. 
0 oy
(13,845 puan) tarafından
Of ayni dertten muzdaribim. Mecbur edilecek. Eltim çagirmişti gittik şimdi bende onu çagiracam. Hamileyim ve midem bu aralar berbat. Mecbur olmasam çagirmam. 
(5,108 puan) tarafından
Bu sebepten kimseye gitmeyi düşünmüyorum :/ Ben de hamileyim mide bulantısının yanı sıra misafirler yardımcı olsalar bile ister istemez ayakta duruyoruz beni çok zorlar
0 oy
tarafından
Mecbur gibi bişey ya o çagırsa sende cagırcan
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Nezaketen çağırmak lazım tabi. Mecbur değilsin ama cagirilsa daha hoş olur. 
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Ya ben mesala karsılık tan degılde bir oruclunun orucunu acma sevabı ıcın davet ederim, oruclunun aldıgı sevaptan davet edende alır. kendilerı benı cagırmasada olur
0 oy
(4,986 puan) tarafından
Yani gittiğim gibi çağırırım da 

Iftarlar kalabalık guzel oluyor heb birarada senede 1 defa severim davet etmeyide edilmeyide ☺️☺️
0 oy
(1,870 puan) tarafından
Ben karşılık beklemem canım benim içimden gelmiş davet etmişim.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ben kaynanamlari cagirdim.oda sizde gelin dedi yok dedim senin icin zahmet olur ben karsilik beklemiyorum ramazan ramazan sen ugrasamazsin gerek yok dedim.
0 oy
tarafından
bizde sartmis.gibi.sanki.ıstar degil genel anlamda birine gittiysen o da.sana gelecek yoksa.borclusun :))
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Ben 1 hafta boyunca herkesi çağırdım ama ben onlar bana bende cagircam bir gün dediklerinde ben kendini çok şartlama sakın çağırmasanız da olur diyorum ama bazı insanlar karşılık bekliyorlar 
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Ben gittiysem kesin çağırırım artık 
0 oy
(323 puan) tarafından
Valla gitmem de çağırmam da ama illa sen gittiysen çağırılıyo 
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Yanlış ve saçma buluyorum koşullu çağırmaya karşıyım ama gönüllu cagiriliyorsa neden olmasın.
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Karışıklı değilde gönlünden geçen yapılmalı yani şart değil ama Ramazan'ın güzelliği beraber iftar etmek topluca olmak .

Diğer türlü fakir insanlara yardım etmek mevlam hakkıyla tutanlardan eylesin
0 oy
(6,999 puan) tarafından
 Ben çağırıyorum canım çağırmasam ayıp olur gibi hissediyorum. 
0 oy
(503 puan) tarafından
Beni cagirani bende çağırırım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 220 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde Eda1 (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
5 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Lavantakokusu (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 250 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 233 göst.
11 Nisan 2023 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu

379,313 soru

11,353,814 cevap

34,827 kullanıcı

...