0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (55 puan) tarafından
Kızlar bu davet işleri beni çok skyor gerçekten çocuklu ve hamileyim zaten riskli. Eşimin ablaları çağırıyor gitmek istemiyorum çünkü onlar da karşılık bekliyor ve hepsini cagiramam ki 5 görümce hepsini ailecek çağırmak lazm toplasan hepsi 30 kişi ediyor ben bu kadar insana ne yapayım nasl yapayım. Bide zaten eşimin abisi tarafını ayrı çağırıyorz onlar da 16 kişi hepsi. Sonra benim taraftanda bir abim ve eşi var bide annem babam 4 kişiler onu da ayrı davet etmek gerekiyor kafam karışık bir iki kişi değiller ki yoksa davet etmek sorun değil sizce yanlış mı yapıyorum ya zaten düşük riskim var doktor bol bol dinlenmem gerektiğini söyledi ama eşim beni asla dinlemiyor onemsemiyor illaki bildiğini yapmak istiyor 

10 Cevaplar

0 oy
(2,688 puan) tarafından
Yahu sen gittin diye bu halde snein davet etmenimi bekliyor ben hamile arkadaşımı akrabası degilken çağırdım kaç kere gel ye bizde diye de bunu akrabanın beklemesi de ne kadar saçma okadar kişiye yetişmeye bilirsin sonuçta hamileliğin riskli zaten gel bugün bizede açın demesi lazım gücüm yetiyorsa davet ederim etmiyorsa mecburmus gibi beklemek kul hakkıdir.
(55 puan) tarafından
Maalesef canm huyları bu bide zaten evde küçük hepsini ayrı ayrı çağırmakta zor geliyor eşim beni dinlese zaten kimse birşey diyemez ama en büyük sorun benim eşim hep diyo aklına takma birşey olmaz iyisin işte birşeyin yok işte bir sorun olmaz diye diye beynimi yedi çağırırız olur biter diyo
(2,688 puan) tarafından
Ozaman Eşin disardan söylesin birşey sende çağır tamm de
-Reklam-
0 oy
(415 puan) tarafından
Yok ya herşeyden karsilikmi beklenir gecen sene ben hamileydim bi kac kisi beni davet etti ama son ayimdi cok agrilarim vardi ben geri cagiramadim bugun ilk misafirimiz agirliycam aksam gecen sene kim beni cagirdiysa bu senede ben agirliycam
0 oy
(4,210 puan) tarafından
Evet ben cagiriyorum. Cagiramiycak gibiysemde karsi taraf halden anlamayan alingan birisiyse gitmiyorum. Ama benim cagirmamami sorun etmeyecek biriyse gidiyorum. 

Riskli bi durumum olsa gitmezdim de cagirmazdim da. Esin kendisi gitsin rahatsiz oldugunu soylesin zaten yabanci da degillermis. 

Ama esin illa cagiralim diyosa yemegi temizligi kendisi yapsin. Ya da temizlik icin bi kadin tutsun. Yemek icinde pide veya lahmacun yaptirsin. Bi corba ,salata yeterli olur. Tatliyida hazir alsin. O kadar kalabaliga baska turlu yemek zor olur zaten.
0 oy
(1,843 puan) tarafından
Bende hamileğim beni davet etseler gitmem nedeki davet edetim cünki yüklüyüm 
(55 puan) tarafından
Ben gitmek istemiyorum ki eşim zorluyor yoksa hiç gidesim gelmiyor bide 5 kat merdiven in çık yapmak zorundaym bu benim için daha da tehlikeli
(1,843 puan) tarafından
Gecmiş olsun
0 oy
(688 puan) tarafından
1. Olarak eşiniz size ve evladını nasıl riske atar 2. Normal şartlarda evet sizinde çağırmanız güzel olur fakat siz tatlı dille doğumdan sonra inşallah bende sizi beni ağırladığınız gibi ağırlarım dersin bebeğin büyür vs sende ağırlarsın. Ağırlamak içinde hepsini çağırma aile aile çağır haneler ayrı değilmi 2 aile bir çağırırsın 3 aile bir mesela. Ayrıca hamile birinden hemde riskli hamile birinden kimse hizmet beklemesin heleceklerse elleri dolu gelsin kusura bakmıyacak kimse
(55 puan) tarafından
Bunlar da böyle düşünceler yok ki canm emin ol riskli olduğuma bile inanmıyorlar birşey olmaz geçer diyolar geçen kadına diyorum abla riskliyim kimseyi çağırmak istemiyorm bana zor geliyor diyorum. Kadın bana diyo birşey olmaz çağır bitsin sonra laf ederler diye
(688 puan) tarafından
Hiç umrunda olmasın bişey olursa sen evlat kaybetmiş olacaksın. Kim sorumluluk alacak ? Laf ederlermiş hahaha haspam etmezlerse ayıp olur. Çok gıcık oldum şuan ameliyatlı halimle yemin ediyorum
0 oy
(15,131 puan) tarafından
Yani normalde davet eden davet edilir. Ama senin durumun başka. Risklisin zaten . E davet edenler de aile. Gitmesen de olmaz. O yüzden gittigin yerde diyeceksin ki. Bu sene ben sizi davet edemeyeceğim ama seneye telafi ederiz. Kusura bakmayın. Bu kadar 
(55 puan) tarafından
Keşke anlasalar ama dimi. Oturdukları yerde dalga geçip hamileliğini bahane etti diyecekler
(15,131 puan) tarafından
O zaman sen de onlara gitme. Öyle birikeriyse. Ya da eşin söyleyecek
0 oy
(96 puan) tarafından
Öyle düşünme bence. Normla şartlarda evet ben de davet edildiğim yeri evime çağırmak isterim ama öyle olmuyır. Sen hamilesin ve riskli diyorsun bunu biliyor olmaları lazım ona göre davranmaları lazım. Misal iki sene önce hamileydim. Babamın amcası bizi davet etti. Ben de onları davet edecektim. Son üç gün kalmıştı ama gebelik durumundan hastaneye yattım tansiyon yüzünden. İçime dert oldu bayramda söyledim böyle böyle diye. Geçen sene de ilk onları ağırladım. Ve sorun etmediler. Karşı taraf biraz da olsun düşünceliyse bunu göz ardı ederler 
0 oy
(12,903 puan) tarafından
İlla gidelim dese giderdim ama ben çağırmazdım. Kimse hamile iken helede düşük riskim varken kimse benden hizmet bekleyemez 
0 oy
(2,468 puan) tarafından
İlla iftar şart değil doğumdan sonra toparlanınca yemeğe devam et zaten yabancı değiller normalde bende gittiğim kişiyi cagırırım ama senin durumunda olsam biri beni cahırınca direk söylerim durumum bu ben ancak doğumdan sonra sizi davet edebilirim ya beni cagırmayın yada karsılık beklemeyin derim yabancı olsa denmez de hepsı akraba karnındaki de onların yeğeni anlasınlar halden bir zahmet
0 oy
(302 puan) tarafından
Canım ben hamileyken çağırmıştım.esimin ailesi gelmediler.sen hamilesin bizi cagirma demişlerdi birazda karşı tarafın düşüncesine bağlı.sende gitmezsen çağırmak zorunda kalmazsın o zaman 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 154 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (342 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 300 göst.
16 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 476 göst.
0 oy
29 cevap 486 göst.
25 Nisan 2021 Aile kategorisinde Bebegimmm (198 puan) tarafından soruldu

378,946 soru

11,342,797 cevap

34,808 kullanıcı

...