0 oy
564 göst.
Aile kategorisinde (481 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Biz eşimle  üniversitede  tanıştık.  Kendisi benden bir alt dönemdi  başka  fakültede. Beni görmüş  ve ortak arkadaşlarımızı  araya sokarak tanışmak istemiş. Tabi ben o ara deli gibi aşk acısı  cekiyorum başkası  için  arkadaslarim bana bile duyurmadan onun baska sevdigi var demisler. Esim bir sene boyunca 3-4 kez tekrar tanismak istedi ben de bu sirada ayrilik acimi tamamen unutmustum. Aradan 1.5 yil gecti adam hala israrla tanismak istiyor dedim bu ne israr bi tanisiyim bi de ayni memleketten oldugumuzu ogrendim. Iyice dikkatimi cekti kader aglarini oruyormus meger. Sosyal medyadan haberlestik tanisicaz. Bu arada da bisey belli olmadan ortak arkadaslara soylemeyelim sululuk olmasin diye gizli gizli bulustuk. yurdun az ilersine geldi ben de indim karsi karsiya geldik esim o gerginlikle bana merhaba bile demeden elimi falan sikmadan  kafasiyla hadi isareti yapti duraga dogru bi gulesim geldi ama gerginligini gormeniz lazim. Sanki yasa disi madde alisverisi yapiyoruz  sonra da bir mekana gittik oturduk. Bana oturur oturmaz ben tamamim dedi  nasil yani dedim ben begendim yani olumluyum dedi yine bi gulesim geldi. Ben guldukce daha da eli ayagina dolasti bu kez ordan burdan sacma sapan seylerden konusup iyice batirdi. Ve o gun bana dedi ki ben seninle evlenicem sonuc olarak o gun bugundur birlikteyiz 6 yil oldu 8 aylik evliyiz o gunku heyecanimiz hic bitmedi sizin tanisma hikayeniz nasil anlatin da eglenelim  

40 Cevaplar

0 oy
(11,013 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sana anlatayım o kara günü =D benim samimi bir kız arkadasım vardı. Tabi bundan 10 sene evvel. Bununda bir sevgilisi vardı. Biz arkadas la takiplesiyoruz görüşüyoruz filan Facebook zamanı bebeğim. Bu beni görmüş. Bu allahın cezası da arkadasımın sevgilisinin dayısı. Benimde profilde o ara moda olan bir sarkı vardı. Varsa şekerin patlayalım sekerim diye. Oyle yazılı esprisine. Bana bu mesaj atmış. Ayıp degil mi genc kızsın bu yazı diye. Bende sanane amca yazdım. (bu arada aramızda 21 yaş var). Sonra bana her gun en az 1 ay sabah günaydın aksam iyi geceler yazdı oradan. Bir gun arkadaslar la buluscaz sabah hazırlandım. Etkiler beni oyle hazır kaldım. Bu gene günaydın yazmış. Bende günaydın yazdım. Bana yazdı ki bu gun izinliyim görüşelim mi. Bende hazırlık bosa gitmesin diye tamm dedim =D (Allah o tamam diyen ellerimi buruşturaydı da tamm demeyeydim).sonra o oyle gitti. Ben arkadaşsız sanıyorum evlenme teklifi etti iki ay sonra ben gene salaklıgımdan tamm dedim. Olacagı varmış. 
(11,013 puan) tarafından
Dogru dur vallaha. İnanırım. Ona işte halk agzında asagı lık duygusu deniyor. Zaten beni cok kıskanırdı ama belli edemezdi. Benle yürümek istemezdi sarılmak yada elimi tutmak istemezdi asla guzel giyeneyim genc giyeneyim makyaj yapayım istemezdi. Ama adamda haklı kac kere kızı sandılar =D
(481 puan) tarafından
Oyy ozge ya:D ben seni asiri sevdim cok guldum Allah  da seni guldursun canimm
(11,013 puan) tarafından
Bacım napcam allahın bildigin kuldan mı saklayım =D
(553 puan) tarafından
Aman birdaha bulamaz da sen gibisini ozge iste o asagilik kompleksine girdiyse demek ki sonunda kaybetti seni :)
(11,013 puan) tarafından
Aman ne yarda yapsın bundan sonra. Bir instegram ata sözü der ki. Benim onun için savaşım bitti. =D
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Biz int üzerinden tanıştık askerdeydi 8 ay sonra görüştük oldu 7 yıldır beraberiz 
+1 oy
(3,525 puan) tarafından
Görücü usulü evlendik anlatacak pek Bi hikayem yok
(40 puan) tarafından
Aynı şekil  :) Çok doğaçlama oldu herşey
(3,525 puan) tarafından
Bi de bana silah dayamislar gibi beğenmediğim halde kabul ettim :)
(40 puan) tarafından
Nasip işte gelince kitleniyorsun bi baktım kabul etmişim yüzükler takılmış evleniyoruz falan :)
(3,525 puan) tarafından
Aynen evlendikten sonra çok sevdim :)
+1 oy
(11,216 puan) tarafından
netten tanistik ama uzun ve cetrefilli anlatacak halim yok cok yedim zor oturuom : D kisaca o baska ulkede dogmus yasamis ben baska. ama birbrimizin nasibiymisiz. Ama sukur ask evliligi hemde mecnun gibi
0 oy
tarafından
Çok uzun anlatamam ama kavgayla başladı
0 oy
(119,984 puan) tarafından
ben okumaci olarak katiliyim
tarafından
Yaa niye ama
0 oy
(3,854 puan) tarafından
Biz aynı iş yerinde çalışıyorduk ben stajerdim eşim sürekli benim olduğum yerdeydi sonra sosyal medyadan falan ekledi sürekli konuşmaya çalışıyordu anlamıştım bir şeyler olduğunu ama tabi benimde gönlüm vardı bir bahane ile yemek ayarladı buluştuk 5 yıl sevgili olduk sonra evlendik  iyiki de olmuş ❤️
(2 puan) tarafından
Üniversitede en iyi arkadaşım odadaşımın abisi vardı. Hep derdi abime kiz lazım. Hep kiz aradık fotosunu çektik kizların. Hiç birini beğenmedi abisi. Sonra bu iş nasil oldu bilmiyorum şuan abisi ile evliyim ve arkadaşımda görümcem oldu
0 oy
tarafından

Kız akşam akşam niye yaramı deştin pişmanlığımla yüleştiriyorsun beni:Danlatmiyorum keşke tanişmasaydık:ermm:

(481 puan) tarafından
Ayy çok hoşsun deme oyle kız
0 oy
tarafından

Sene 2008 internetten memleketin sohbet kanalı vardı ordan bizde tabi o zaman MSN vardı msn adresi verdim ordan konuşuyorduk arkadaş olarak. O şehir dışındaydı. Numaramı istedi bende verdim cesarete bak :))) işten çıktım ayakkabı alacaktım bitane beğenmiştim sürekli önünden geçerken alacam diye kurmuştum. Onu alacam diye gittim eşim arıyor nerdesin hayırdır dedim. Ne zaman geleceksin felan diyor neyse ayakkabı alacam dedim vitrin de yaldır yaldır parlıyor:)) 1 saate gelirim dedim neyse evet gittim bilgisayarı açtım konuşuyoruz dedi ben su gün gelrcem görüşelim olsun dedim. Ama ben elini sıkmam sarılmam felan dedi olsun dedim canıma minnet. Buluştuk karşıdan gelişini gördüm halen gözümde. Elini uzattı uzattım tuttu çekti kendine :woot: tokalaşmayacak olan adam. Öyle başladı işte... yemek yedik gitti geldi felan. 

0 oy
(7,155 puan) tarafından
Ortak arkadaşlarımız sayesinde oldu canım. 
0 oy
(3,873 puan) tarafından
Ben markette çalışıyordum eşimde ekmek getirirdi markete o sıra görmüş beni adımı öğrenmek için bile çok çabalamış felan en sonunda bu bana açıldı. Bende eğer ciddiysen konuşalım yoksa hiç uğraşamam dedim oda ciddiyim dedi 15 gün içinde isteme oldu. Bir nevi görücü usulü
0 oy
tarafından

Teeee lisede tanıstıkkk anaaam cok uzun beee :D unv de aynı yerı yazdık ayrıldık ben okulu dondurdum bu baska sevgılı buldu falan abooo destan destan

0 oy
(2,661 puan) tarafından

Bizde. Görücü usulu evlendik ☺️ pek bı anlatacak biseyim yok ben daha önce bı yüzük attım aradan 1sene gbi geçti eşim ailesiyle kız arıyormuş kime giderse olumsuz çalıştığı yerden bı adam beni soylmis bı kız var kız ve ailesi çok iyi ama kız yüzük attı sorun eder misin falan filan geldiler tanıştık ama ailesi bnm yüzük attığımı bilmiyodu ilk eşim adama demiş abi annesine şöyle benim ailem yüzük attığımı falan demesin ben beğenirsem kendim söyleywcem snra geldi beğendi eve gtmis annesine ablasına falan söylemiş ablası istememiş eşim demiş ben beğendim istiiyorum annesi üzülmüş snra bize geldiler eşim daha önce bnm oturduğum yerde binde calisiyomus annemi sık sık binde görüyomus annemde tanıdılar birbirlerini bende dedim bende binden hiç çıkmazdim o sırada ben camii de kuran için gidip geliyorum eşimle konuşurken bana bı resim attı ordan tanıdım hatirladim dedim bana binde bu çocuk çarpmıştı ☺️☺️dedi ben hatırlamıyorum dedim bend snn arkandan biraz yavaş ol dedim ve Facebook dan baktım sana ama bu değilsindir diye baktım geçtim öyle oldu 

Uzun oldu kızlar☺️
(481 puan) tarafından
Yani çarpıştığın kişi eşin miymiş filmlerdeki gibii
(2,661 puan) tarafından
Evet eşimmiş ☺️☺️☺️
0 oy
(5,120 puan) tarafından
Hahah çok saçma ama tinderdan tanıştık 2 yıl sonra evlendik 2,5 yıllık evliyiz bir de kızçemiz var :)
tarafından
Tinder ne
0 oy
(1,314 puan) tarafından

Internette tanıştık 4 yıl görüştük sonra aileler olmaz dedi baktim olmuyor kaçırdım 4 yıldır da evliyiz 1 kızımız var ama sımdi azda olsa pişmanlık var :)

(481 puan) tarafından
Kız nasıl kaçırdın bi yaşıma daha girdim helal olsun sana  
(1,314 puan) tarafından
Valla aldım kenara aileler istemiyor ya kendi yolunu çizersin yada benimle gelirsin dedim oda seninleyim evden ufak ufak kıyafetlerini getirdi bende çanta hazırladım gorumcem bitane ile çok iyiz aileler istemiyor sizinde benimde bi oda hazırla kardeşini alip geliyorum dedim tlf kapatim biletleri aldım gittim nikah kıydım 3 ay gorumcem de kaldim sonra istanbula dönüş yaptım düğünümü yaptım 1 yıl yakın kirada oturdum sonra kayınpeder baktı düzgün biriyim çıkartı 2 ev verdi üstümüze 1 tane şimdi ben oturuyorum diğeri kiraya verdim şimdi geçinip gidiyoruz ama pişmanım azda olsa pişmanlık var
(481 puan) tarafından
Neden pismansin peki merak ettim.  valla iyi cesaret resmen yuvani sen kurmussun kocani cekip cevirmissin helal olsun
(1,314 puan) tarafından
36 yaşında eşim aileme bile der eşim gözümü ac beni insan yaptı diye 2 kez aldattı beni 2 kezde af  ettim  ve ilk yıl aşırı çektirdi bana sokağa atı şiddet uyguladı dolduruyorlardı akrabaları beni istemediği için ilk yıl çok çektirdi sonra konuştum sen değil sulalen gelse ben istemedigim sürece boşamam seni sen dava acsanda ben psikoloji sorunları var ben boşanmak istemiyorum derim dedim surundurum dedim simdi 4 yıl evliyiz diyor sen olmasan ben hiçim bir şey olmaz benden diye
0 oy
tarafından
düzenlendi

Kuzenim ile eşimin dayısı evlendi onların düğünde gördüm oynarken eli değdi geri-zekali oynamayı bilmiyor eli elime değiyor dedim kuzenim sus duyacak dedi. Sonra sosyal medyadan ekledim lafta nefret ettim o gün. Sonra yanlışlıkla attım dedim oda meğer beni arıyormuş hesabımı falan. :D

(481 puan) tarafından
Oo meşhur düğün ortamı buna bayıldım :D
tarafından
☺️☺️☺️☺️
0 oy
(265 puan) tarafından

Patronumdu  kocam oldu :) deli gibi iş aradığım ailemin beni bunalttigi zamanlar asla yapmam dediğim sekreter iş ilanına  başvurmaz olaydım:D geçiçi girecektim güya üni okuyacaktım ise alamam dedi lütfen dedim ihtiyacım var assdddddhhh 

8 ay çalıştık işten çıktım başka işte de 10 ay çalıştım  sonra konuştukça baktık biz sevgili olmuşuz sonra yol oldu kısmet oldu evlendik istehhhh..

0 oy
(3,008 puan) tarafından
Düğünde görmüş beğenmiş arkadaşlarına ben kapıdan girer girmez  bu kız benim demiş sonra bi şekilde peşimi bırakmadı tanıştık iyikide görmüş eşim olmuş 4 senedir evliyiz 
(481 puan) tarafından
Çok iyi ya böyle ilk gördüğü an insanın tamam bu demesi beni çok etkiliyor.  Insallah omur boyu sursun mutluluğunuz
(3,008 puan) tarafından
Amin cümlemizin inşallah
0 oy
(1,734 puan) tarafından

Çocukluk aşkımdı elimde büyüdü :Paslında çok karmaşık onun en yakın arkadaşı beni seviyordu benım en yakın arkadaşım da onu seviyordu yıllarca söyleyemedik birbirimize üniler bittikten sonra ancak bir araya gelebildik ayırmaya kalktılar falan çok sevdim çok çok hemde onunla evleneceğimi biliyordum ama hani bazen insanın içine doğar ya öyle bişey şimdi evliyiz 3 yıldır bir de kızımız var aynı babasına benziyor 4 aya kadar çok mutluyduk ama artık değiliz umarım eskiye döneriz çok üzgünüm 

(481 puan) tarafından
İnşallah  be kuşum. Bana çok geçti sevgin. İnşallah  en kısa zamanda düzelir ilişkiniz
(1,734 puan) tarafından
O kadar çok sevıyorum kı anlatamam yıllarca hiç azalmadı canım ama çok üzdü beni çok sevdiğim halde koşarak uzaklaşmak da istiyorum bilmiyorum Allah sebep olanlara sorsun
(481 puan) tarafından
Aminn canım. Belki ilerde daha kuvvetli bagla baglanmaniz icin bir imtihandir bu hakkinda hayirlisi olsun
0 oy
tarafından

Tanıştık ertesi gün sevgili olduk 10 günde aileler tanıştı 1 ayda nişan yaptık 6.ayda nikah :D<3şimdi de 4 aylık hamileyim eşimi çok seviyorum oda beni tabi:) 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 358 göst.
0 oy
25 cevap 296 göst.
+1 oy
8 cevap 301 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Filiz039 (791 puan) tarafından soruldu
+1 oy
35 cevap 687 göst.
13 Kasım 2023 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu

384,654 soru