0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (29 puan) tarafından
Kizlar ben doğum yaptım kaynanam yanımda kaldı görseniz sanki o doğum yapmış gibi hallerdeydi benden temizlik iş bekliyordu ben yemek çocuk koca derken bunalıyordum  eşim ilk çocuk olmasına rağmen 1 iğneleri bile evladıma gelmedi kaldiki gözleri hala bizde çok şükür hamdolsun durumuzuza ama yemin ederim ki bazen bebeğe bez alçak para olmuyor eşim borç ediyor şimdi görümcem doğum yapcak ben hep allaha dua ettim  o bana el atmadı kızına da el atan olmasın 2 güne doğumu var yanında kimse yok annesini çağırıyor kayinpederde para yok diye şimdi yollayamam diyor bana dedi işte bende ahmet te para yok dedim anne yoksa biz sana verirdik neyse kalktı gitti akşam eşim uyuyordu onu ara di ben açtım noldu dedim diyor Işte ahmet bilet baksın bende o yatıyor ben int fiyatlara bakayım dedim onun amacı eşime desinki bilet alsın bana diyemedi şimdi ben bu kadına bugün ne diyeyim gitsin kocası var benim çarkım zor donuyor çıldıracam artık hiç bir zaman aile olarak destek olmadı lar ama birşeyler bekliyorlar eşim çok zor işte çalışıyor ben kıyamıyorum evimde soba yakayım para çok gitmesin o bir beklenti içinde bu sefer bende inat ediyorum çok gereksiz şeyler alıyorum param varsa hepsini harcıyorum nede olsa onlara gitcek diye 

7 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ya her şeyi geçtim de görümceye neden kin besliyorsun niye onun da senin gibi olmasını istiyorsun, çok dokunduysa söyleyeydin kaynanana,elin kızından ne istiyorsun. Bi dersin var madem git o kişiyle hallet 
(29 puan) tarafından
Hamilelikte onun yüzünden gözyaşı az dökmedim memelektime gittim eşime seni karın çok değiştirdi deyip durmuşlar boşanma önüne kadar geldik
tarafından
Kuzum kaç yaşındasınız siz, millet eşime sen değiştin karın seni değiştirdi diye baskı mi uygulayacak mesela, anaaa kırar gecirir eşim o söyleyenleri, hepimiz ev bark sahibiyiz,bi ebeveyniz yani,koskoca insanlar olmuşuz o ne dedi bu ne dedi diye tartışma çıkarsa ohooooo evin yolu bulunmaz. Ne diyim Allah yardımcın olsun
(29 puan) tarafından
Işte herkesin kişiliği aile yapısı bir olmuyor malesef benim eşim etkileniyor çabuk söylenenlerden bende çok hassasım 20 yaşındayım
(29 puan) tarafından
Yani içim çok yandığı için ben sitem ediyorum yoksa elbette herkes ettiğini bulur
(1,160 puan) tarafından
Yaşın çok küçükmüş üniversitesi öğrencisi olman gereken zamanlar yaşadıkların elbette zor gelebilir sen başka anneye kötü dileklerde bulunma boşver
Eşinde işine baksın milleti dinleyeceğine
-Reklam-
0 oy
(5,908 puan) tarafından
Eşin niye alıyor sorun orda? Yani eşinde evime anca yetiyorum diyecek bukadar basit. 
0 oy
(13,939 puan) tarafından
Görümcenin kocasindan istesinler bileti niye sizden istiyorlar. Bende olsam aldirmazdim. 
0 oy
tarafından
Gorumcenin kocasinin hicmi durumu yokmus 

Eşine derse dahi şuan sıkışığım diyebilir. Herhalde durumun iyi olsa sende bir bilete almasina mani olmassin. 
0 oy
(13,367 puan) tarafından
Kaynanadan refakatçi olmaz ya kendileri ya oğulları doğurmuş gibi davranıyorlar bırak ne halleri varsa görsünler ilkinde annem kaldı yanımda düşünmüyorum ama ikinci bir çocuk doğursam kimseyi istemem yanımda benimkiler bizdeydi onlar var diye annem yemek yapamadı ki ilk defa geliyor annem evime malzeme vs ne nerde bilmez onlar varken karışmak istemedi kayinvalidem de zar zor bir yemek yaptı kaç saat ne yapsak ki diye dolandıktan sonra onu da oğlum seviyor ona da kalsın diye diye yedirdi bize bir daha doğum yapsam çocuğu alır kucağıma gelirim eve dışardan yemek söyler oturur yerim 
(5,908 puan) tarafından
Benim kaynanam Allah var temizlik yaptı ütümü yaptı.. Hakkını yiyemem hamilelikte değil doğumda hamilelikte ben ağırlaştığım gibi annemi çağırdım doğumdan 1 ay sonrasına kadar yanımda durdu.. Ama yemek konusunda çok üzdü..
(205 puan) tarafından
Şükür eli ayağı tuttan biri gerçekten ben evini temizlemeyince o temizledi kızı iki aylık hamileydi kalkıp onun evini temizledi yemeğini yaptı banada sende kalk biraz evisini topla dedi hamile halimle
(13,367 puan) tarafından
Dilerim Allahtan onların o çok kıymetli kızlarının karşısına onlar gibi kaynana çıkarsın
(5,908 puan) tarafından
Valla kaynanan gerçekten vicdansız
(205 puan) tarafından
Kizisinin kaynanası ona bakmıyor bana laf yapıyor diyor işte herkes bizim gibi olamıyor diye ama bilmiyorki onun ondan farkı yok
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Kimseye güvenip cocuk yapmıyoruz alirsa alirlar almazsa degerlerini koyarlar  ortaya ona gore deger verirsin  gorumcene beddua etmen yanlış allaha havale edersin olur biter senin ahinla yaninda kimse yok anlamında değil canım sen nesinki biz neyizki ahimiz tutsun doner başına dardan çıkamazsın kalbini temiz tut alma etme durumumuz yok de gec eşinle muhatap ol bence 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Kusura bakma ama bu çok bencilce. Evet size yardımı olmuyor siz de zor duruma düşüyorsunuz. Ama neden başkasına beddua ediyorsun ki? Kaynana sinir oluyorsun görümcene beddua ediyorsun şaka gibi.
(29 puan) tarafından
Canm hamileliğim  zor geçti görümcem hep bana hastasın deyip durdu çok incindim onun için önüne gelmesini diledim
(2,493 puan) tarafından
Olsun beddua etme yine de. Döner dolaşır sahibini bulur. İncindiysen Allah'a bırak. O senin için en güzelini verir

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 337 göst.
0 oy
3 cevap 109 göst.
17 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 612 göst.

381,476 soru

11,421,065 cevap

34,976 kullanıcı

...