0 oy
230 göst.
Aile kategorisinde (312 puan) tarafından
Kizlar nasil vakit geciriyorsunuz cocugunuzla nasil oyunlar oynuyorsunuz ben bilemiyorum nasil oyalayacagim kizimi hep telefon oynamak istiyor oyuncaklarini ellemiyir bile yapboz, puzzle aldim hic ilgisini cekmedi.

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
22 aylık. Bahçeye çıkıyoruz artık mevsimi geldi. Haftada 2 kez falan parka. Evden sikildi haliyle . Evdeyken de saklambac , yakalamaca ayak saymaca vs 
tarafından
Canım eve salıncak kurdur. Plastikler falan var, şişme atı var kizimin , küçük motoru var ,hareketli kitapları var. Diğerleri standart oyuncak. Ben ilk yazdimlarimi dönüşümlü indiriyorum. Resim yapıyoruz beraber boyalarımiz var . Parmak boyalarla duvarları boyuyor felan :)) kek yapıyoruz ben yumurtaları catlatip veriyorum o açıyor. Bardakları harca döküyor felan. Buluyoruz biseyler evde de .
tarafından
Ya maasalah Rabbim bağışlasın acılarını göstermesin <3
(312 puan) tarafından
18 haziran bizde :)
(312 puan) tarafından
Ben bunlari deneyeyim cok saolun))
tarafından
Rica ederim canım
-Reklam-
+1 oy
(4,431 puan) tarafından
Valla küçük olmadan yuvarlaniyiduk top hikaye koşma falan bazen oyuncaklarla şimdi pek birşey yapamıyoruz 4 aylık kızımdan dolayı evi zor ceviriyorum
+1 oy
tarafından
Saklambaç yakalamaca kovalamaca körebe o piti piti arkanı dönse yemek uyku ev toplama birlikte biz bunları oynuyoruz hep ebe benim çünkü benim kızım küçük  oyuncaklar dikkatini çekerse oyuncak parka gideriz öyle 
+1 oy
(2,593 puan) tarafından
22 aylık oğlum kaydıraktan kayar hayvanları var onları konuştururum araba süreriz kitaplarına bakarız hava güzelse dışarı çıkarız evde kedi gibi miyavlayarak gezeriz genelde oğlum yönlendiriyor zaten araba sıkışıyormuş bizde diğer arabalarınla onu kurtarıyoruz youtube de yardımcı arabalar var onu izler ondan dolayı yardımcı araba oluyoruz böyle genellikle 
+1 oy
(3,552 puan) tarafından

26 aylik. Odasında zaman geçirir. Mesela 10 dakika oynae sonra beni çağırır. Bebekleriyle oynarız. Boya yapar, lego oynar, günde bin tane kitap okuruz. Kendi kendine şarkı söyler dans eder. Bahçeye çıkarız parka gideriz parkta taşlarla oynarız. Gün boyu oturmak dinlenmek yok aksama pestilim çıkar hep :angel:

+1 oy
(25 puan) tarafından

Her çocuğun ilgi alanı farklıdır cnm ya .benim ki de 21 aylık .çok hareketli mesela ilgi alanı arabalar .at .bahçede oynamak .evin içinde sıkılıyor .bana sarıyor .cidden evde sıkıldık artık .çocuklarda haklı .ben sadece telefon hiç vermiyorum .bilmez yani YouTube video falan .kitap bilir .araba 

Tencere tava yemek yaparız .süpürge yaparız .öyle .senin çocuğun ilgi alanını keşfet .yoksa boşuna oyuncak alırsın .benim öyle boşuna çok param gitti .
0 oy
(1,988 puan) tarafından
Aklıne gelebilcek herşeyle oyun oynuyoruz dun 2 saat pet şişeyle oynadık mesela illa şunu oynayalım yapalım yok bizde o an ne dikkatimizi cekerse o
(312 puan) tarafından
ben dusunuyorum dusunyorum hic bulamiyorum ne yapacagim fantezi yok heralde bulsamda kizim sıkılıyor ilgisini cekmiyor kovalamaca oynasak bayiliyor ama butun gunde evde kosmak kolay degil :))
(1,988 puan) tarafından
En basitinden dün ortaya koca bı leğen koydum 2 3 tane pet şişenin tepesine delik açtım. Çeşme gibi ben yukaridan sıktım o aşağıdan elini yıkadı suyla oynadi
(312 puan) tarafından
Ben bunlari deneyeyim saolun.
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Her türlü oyunu ablasiyla oynuyor beraber vakit geçiriyorlar şimdi okula gitti ablası gelinceye kadar sikıliyo benim peşimde gezinip duruyo öle  şimdi 
(312 puan) tarafından
Ablasinin olmasi cok guzel, Allah bagislasin.
0 oy
(1,169 puan) tarafından
En güzeli oyun hamuru ve mum boyalarla resim yapmak. Bir saati güzel atlatıyor bunlarla. Bunun dışında Kitap okuyoruz. Tam evcilik olmasada bebekleri yedirip uyutuyoruz. Dans ediyoruz 
0 oy
(632 puan) tarafından
Gunde 3 kere cikariyordum o zqmanlar inanmazsin belki ama. Erken kalkardi hep oglum 1 sabah cikarirdim bir ogle uykusundan hemen sonra bir de aksam yatmadan once. O aylarda bahar ve yaz aylariydi. Simdi 1 ya da 2 kez cikariyorum 3 yoruyor artik. Disarda kum oynatiyordum parka goturuyordum oyuncaklarini disariya goturuyordum cunk ubenim de bebegim hic oynamak istemezdi evde hic vakit geciremezdi benle de cok oynamazdi. Simdi 32 aylik oyun oynamasi daha gelisti bazen cikmadigimiz bile oluyor normalde hep sokakta buyuttum. Balkona ilik su hazirliyordum banyo kuvetine gunes goren yere koyuyordum havuz gibi oynuyordu 1 saat
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla çok sıkıldım değişik şeyler yapmaya başlıcam bakalım hep oyuncak oynamak olmuyo sulu boya parmak boyası falan alıcam bugün artık materyallerle oyunlar yapcam valla bende patladım sıkıntıdan :D 
tarafından
Oğlun sen yokkende kendi oynaya biliyor mu. Ya da surekli seninle mi oynamak ıstiyor.
(25,224 puan) tarafından
Oynuyo canım kendi kendine de
0 oy
(119,086 puan) tarafından
zipliyoz kaydirakdan kayiyoz salincaga bimiyo oyle boyle geciyo
0 oy
tarafından
Parka götürebilirsin 
0 oy
(3,219 puan) tarafından
19 haziran da 2 yaşına girecek. Hava güzelse parka gidiyoruz evde balon top oynarız. Puzzle var onları yaparız kitaplara bakıyoruz çoğu zaman bu aralar boyamaya merak sardı gözünü açar açmaz anne boya diyor. Kamyon kepçe hastası telefon tv tablet vermiyorum onunyerşne bol oynamalı konuşmalı vakit geçiriyoruz 
(312 puan) tarafından
Kizimda 18 haziranda 2 yaşina girecek kitaplarini parcaladi boya kalemlerle duvarlari boyadi onlari kaldirdim bi tek disarda iyi vakit geciriyor evde vurma kirma dagitmak nasil oyalayacagim evde hic bilmiyorum sizinkide yaramaz mi ...
(3,219 puan) tarafından
Kitapları parçaladı bi ara ama duvarları boyama işi yok sadece sofra da boyama yapıyoruz kitap dışında boyarsa kalemi alırım bir daha vermem diye başta söylüyorum ve benim yanımda boyama yapıyoruz eline verip bırakmıyorum. Onun dışında vurma kırma olayları yok olmasına müsaade etmiyorum yaptığı zaman uyarıyorum. Dolap kapaklarını falan açmaz asla kilit yapmadım kapaklara ellediği zaman uyardım sürekli hayır oyuncak değil sana göre bişey yok dolapta veya makine de ellersen bozulur üzülürüm dedim. Mesela bulaşıkları yerleştiririm tableti de koayrjm oğluma seslenirim gelip o basar tuşlara o çalıştırır böylelikle mutlu da oluyor onun dışında elleme gereği duymuyor
(3,219 puan) tarafından
Evin kuralları olmalı çocuk her istediğini yapmaya alışmamalı. Biz kendi evimiz de ortamı oluşturduk diyelim ama bi yere gittiğimiz de çocuk alışık olduğu için makineye dolap kapaklarına duvarlara zarar verecek bu anne için hoş değil zor bi durum o yüzden baştan kurallı yetiştirmekte fayda var diye düşünüyorum.

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 420 göst.
17 Mart 2020 Diğer kategorisinde Yagmuruntopragi (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 59 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 201 göst.
1 Mart 2022 Aile kategorisinde hamislerdenbiri (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 468 göst.