+2 oy
1,036 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (812 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Liseden bir arkadaşım vardı çok samimi değildik ama birbirimizi tanıdık konuşma fırsatımız oldu falan evlendik neyse bişey konuşurken bozup atıyor beni sinir oldum hep dua ettiğim biri ben tanıdığım tanımadığım herkese dua ederim o an dilek kapım açıktır diye velhasıl kelam şimdi hamile bir haftası varmış doğuma fotoğraf atsana bakım kilo aldın mı dedim geyik olsun maksat muhabbet olsun merak etmedim  bir grm neyse gerek yok dedi bende çok mu aldın dedim yok görme dedi merakta kal yazmış bende merak etmim tahmin edeyim dedim uzatmayalım bence demiş

neden insanlar önce samimi oluo evlenince hele yüksek maaşlı biriyle evlenince insanlar değişiyor bana göre karakter paha biçilmez olmalı gör.güsüz zengin parasını anlatır fakir ama gönlü zengin Bir çift muhabbet. Ne desem bilemedim görüldü yapıp bıraktım hiçte sevmem öyle de 

Siz ne düşünüyorsunuz 

Bu arada benim abimde asker yengem de değişmedi maşallah Allah huzurlarını mutluluklarini artırsın Aminn ❤️

33 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Asker eşlerinin kendı aralarında genelde hır sidik yarısları var ama dısarıya oyle degıller senın arkadasının krakterı bozukmus
(812 puan) tarafından
Sinir oldum ben öyle kimseyle de konuşmam sayılıdir konuştuğum insan sayısı sanırım bazılarına da yol gözüktü
tarafından
Senın götune gobegıne cok meraklı degıldım sohbet olsun dıye yazdım desene
(812 puan) tarafından
Ahahahaa güldürdün bacım maksat kalitemiz zarar görmesin yoksa bazıların çok şey hakettiği doğru ☺️
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Kendilerini cumhurbaşkanı karısı zannediyorlar:D

(812 puan) tarafından
Kız emine abla bile efendiliğini koruyor sonradan görme olmak başka herhalde
tarafından
Herhalde
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Asker esi olmakla alakasi yok tamamen karakterle alakalı 
(812 puan) tarafından
Genel olarak parayı bulan değişiyor anlamadım ben karakter meselesi ama ben zaten insanlardan uzağım bir iki arkadaşım var çevremde çok insan tanıdım en güzeli kendimle olmam ya bir kez dhaa anladım
(7,654 puan) tarafından
Sonradan görme olan çok malesef karakteri oturmamis olan kisi de cok askerle alakali mi bilmiyorum ama bende rastladim cevremde
(812 puan) tarafından
ALLAH kendini bilmezle ugrastirmasin Aminn en kötüsü o
+1 oy
(878 puan) tarafından
Bende asker eşiyim ama hiç öyle değilim tanıdığım insanlarda değil bence o karakter ile alakalı
(812 puan) tarafından
İyi sinirin de bozulmaz paranın da şanın şöhretinde hayırlısı olsun
(163 puan) tarafından
Bende asker eşiyim, ama tamamen ksrekter meselasi bence
(812 puan) tarafından
Evet karekter olduğuna kanaat getirdim sende bozma canım karşındaki insana bile zarar veriyor böyleleri
(741 puan) tarafından
Ben de asker eşiyim  ama bende öyle değilim  çevremde  öyle insan da  yok şahsen:)
Genelde sonradan görme olanlar öyle oluyor
(812 puan) tarafından
Rabb'im Kendini ve üslubunu bilmezle ugrastirmasin Aminn
+1 oy
(2,136 puan) tarafından

Ay benim kuzenim de aynen öyle ya beraber büyüdük polis ile evlendikten sonra %200 değişti şimdi samimiyetim yok merhaba merhaba sadece:cheerful:

(812 puan) tarafından
Kendi saygınlık kazandı zannediyor da asıl kaybetmiş haberi yok arkadaşın insanın saygınlığı kendi durduğu yerde belli olur
+1 oy
(1,462 puan) tarafından
Asker ve polis eslerinde bu var. Bnm eşim komser. Polis eşleriyle goruseyin dedim. Çalışıyorum bnde . Okuldan fırsat buldukça görüşmeye çalıştım. Aayyyy bu ne hepsi yarışıyor birbiriyle. Sürekli hava atma birbrilerini ezme derdindeler. Bı yıl zor dayandım bı daha asla görüşmedim . Beş yıl oldu çok memnunum
(812 puan) tarafından
Aselet başka insan kendine yakışanı yaparmış sende düşürmemissin seviyeni öpüldünüz hanımefendi ☺️
(1,462 puan) tarafından
Ayy ne kadar incesin. Bnde sizi öpüyorum efendim :,-)
(812 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum ❤️Canımsınn :-*)
(436 puan) tarafından
Genelleme yaparak yazmışsınız. 5 parmağın 5 i bir mi ;)
(812 puan) tarafından
Hepsi demedi kuzum geneli dedi ve dogru da söyledi çok rast geldim şahsen
+1 oy
(3,859 puan) tarafından

Kuzenimin nişanlısı da asker. Kuzenimle konuşurken diyor kii herşeyin çok lüks evimde ona göre lüks olacak diyo. Lan ben sordum mu ki :D

(812 puan) tarafından
Nasıl konuşacağını unutmuş ya gıii sanada diyememistir aasjagagaha
(3,859 puan) tarafından
Vallahi bıktım. Yok para biriktirip ev alacaz araba alacaz herşeyin dört dörtlük olacak hiç eksiğim olmayacak :D ceyizine de mutfak eşyası olarak plastik ne varsa doldurmuş
(812 puan) tarafından
Allah eşya sevgisi vermesin böyleleri çok uzun sürmüyor beni favorilerine ekle ayrılık vermesin de akıbetini yazarsın o Zaman konuşuruz senle ama deyim bak çok uzun sürmüyir boylelerin evlilikleri Rabb'im eşlerimizle aralarimiza huzur mutluluk nasip etsin eşya nedir ki bir kıvılcım Yeter Rabb'im göstermesin Hidayet versin
(3,859 puan) tarafından
Rabb'im mutluluk huzur versin. Ama gözü hep yüksekte olmak iyi birşey değildir.  Birde dertleri hep para olmuş..
0 oy
tarafından

Bende bu soruyu çok merak ediyorum :D tamameennnn kişilikle alakali bi durum canim 

Bide o kadinlar hep bi yaris halinde surekli kocalarinin rütbesini yariştiriyolar. Babamda eski asker o anlatirdi hep 

(11,217 puan) tarafından
he 1. belli 2.  kim : D
tarafından
Kiz burda neler var sen bi bilsen :D

Benim anam vip kizlar hahah
(812 puan) tarafından
Zelal svd. Ben niye anlamadım 1. 2. Yi ya ksr bakma
(11,217 puan) tarafından
kiz 1. usenmezin annesiymis oda 2. kim diomus diorum : D
tarafından
Bi isim verirdim de neyseeeeeeee
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Asker eşiyim valla hiç de öyle değilim benimde çevremdekiler den bazısı öyle karakter meselesi bu bazı asker eşi olanlarda eş rütbesi ile adam olmaya çalışıyor ama karakter rütbesi olmadıktan sonra olmuyor maalesef 
(812 puan) tarafından
Mevlana der ki ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol öptüm kalbinden kalite tesadüf değil
(3,148 puan) tarafından
Aynen öyle valla eşimin işi ile hiç alakadar olmadım bu güne kadar sorulursa söylerim sorulmazsa da devamke çok gördüm öyle işte benim eşim şu benim eşim bu diye çok yanlış herkes ekmek peşinde askerinden hurdacısına Allah hepsine sağlık versin böylelerine de karakter
(812 puan) tarafından
Allah'ım yüreğine sağlık versin abim için çok üzüldüğüm bile oluyor eşin ailen endişe ediyor bile ayaklarına taş değdirmesin Rabb'im
0 oy
(241 puan) tarafından
Gıızzz bende asker eşiyim ama inanırmısın bazen özeniyorum böyle sabit iş saati olan evli çiftlere benimki eve geliyor bazen 11 de bazen görev çıkıyor 1 hafta yok nöbete gidiyor ertesi gün eve gelmeden çalışıyor yine hasret kalıyorum mesela cuma doktor randevumuz var cinsiyet öğrenicez o gelemiyor tören var oda neyinden hava atıyor benim çevremde de var öyle burnu havada anlayamıyorum bende hatta öyle bir iş ki bazen istifa etsin bile istiyorum yani dağda bayırda savaşsa yanmam ama o kadar garip o kadar saçma işlerle uğraşıyor ki  anlatamam sosyal hayatımız sıfır çağırırlar diye şehir dışına bile çıkamıyoruz… ve gerçekten bundan hava atan eşlere ben hala anlam çıkaramıyorum 
(812 puan) tarafından
Rabb'im parayı bulunca değişti dedirtmesin herşeyin hayırlısını versin beni bilen bilir hatta çok param olunca güzel niyetlerim var Allah'ım hayırlısını nasip etsin Aminn
(241 puan) tarafından
Aminn canımmm Allah şaşırtmayacak ve değişmeyecek kadar Para zenginlik versin :D
(812 puan) tarafından
Aminn canım ❤️
(1,392 puan) tarafından
Aynı kaderi yaşamışız kız benimkide cinsiyeti öğrendiğim gün Çanakkale'ye göreve gitmişti yanımda olmasını öyle çok isterdim ki kesinlikle haklısın askerler zaten çoğu zorla yapıyor bu mesleği mecburiyetten Türklerde vatan sevgisi var evet ama çok yorucu bazen eve geliyor sanarsin inşaatta çalışmış gibi dışardan nasıl görüyorlar anlamıyorum ama gerçekte bilen biliyor ki işin doğrusu çok zor
(241 puan) tarafından
Aynnenn canım öyle deidklerimin hepsine katılıyorum
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Asker eşi hiç tanıdığım olmadı ama asker babası olan arkadasım vardı çok iyidir. Bence kilo aldıpı için atmak istememiştir hamile son haftalar daha çok alınır kilo muhabbetine bence hiç girmeye gerek yok :)
(812 puan) tarafından
Bunu bile düşündüm hassas tır diye bizde geçirdik hamilelik yani ama bizi de bu anlayan olmadı be canım
(2,545 puan) tarafından
O zaman takma canım boşver :)
(812 puan) tarafından
Bosverdim  ya siz çok dadlisiniz moralim yerine geldi ya ☺️❤️
(2,545 puan) tarafından
Sende çok tatlısın canım benimmm :)))
(812 puan) tarafından
Sağol canım benimm ☺️☺️☺️❤️
0 oy
(11,217 puan) tarafından
kiz asker olsun firinci olsun ne alaka paraya bakar paradandir onun o tripleri :)
(812 puan) tarafından
Ay haspam bizimde var bir hayalimiz Rabbime dua ediyorum Allah'ım parayı bulunca azanlardan etme diye
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Asker eşi olmakla alakası yok bence. Emin ol doktor,mühendis karısı olsa da aynısı olurdu. Tamamen karakterle alakalı
(2,493 puan) tarafından
Ya kilosunu belki de rahatsız olduğu için söylemek istemedi orasını bilemem. Mesela biri bana da kilomu sorunca sinir oluyorum
(812 puan) tarafından
Olay sadece kilosu değil kuzum ben burdan sonra anladım hep bozuyordu ama anlamaktan geliyordum şimdi bu olayın üstüne anladım havası varmış fotoğrafı merak bile etmedim sadece geyik olsun dediydim
(2,493 puan) tarafından
Hee o zaman doğru canım. Ona bir şey diyemem sen arkadaşını daha iyi tanırsın tabii
(812 puan) tarafından
Herkesi iyi tanırım bakınca da belli oluyor insanın yüzünden de Allah fitne fesatla ugrastirmasin içten pazarlıklı insanlarla ugrastirmasin Aminn
(2,493 puan) tarafından
Aminnnnn
0 oy
tarafından
Öyle biri ile sen neden muhatap olmaya devam ediyorsun ben oraya takıldım. Bana biri böyle cevap verse anında engellerim. Neden kendini degersizleştiriyorsun 
(812 puan) tarafından
Görüldü yapıp bıraktım annesi kanseri hastası kendisi babasından çok şiddet görmüş biri ben aklıma her gelişinde dua ediyorum kendisine hele doğum yapacak diye apayrı düşünüyorum ama çokta yormamak gerekiyor sanırım
Rahmetli nenemin dediği gibi tarhana aşina bulgur aşım muamele ye göre muamele herkese kendim değerimi bilene kadar öldüm düşürturmüyum Rabb'im şaşırtıp rezil etmesin AMİNN kıymetlim kusura bakmasın kimse❤️
tarafından
Sen kalbi temiz dili temiz birine benziyorsun bazı insanlara bu insanlar nasip olmaz. Arkadaş bile nasip işidir. Nasipsiz dayak bile yenmez. Bu muameleyi de hakedecek biri değilsin zannımca o yüzden bence uzak dur.
(812 puan) tarafından
Bu yüreği güzel arkadaşı çok üzdüler çok çabaladım birilerinin hayatında kalmayı ama dediğin gibi o da nasip işiymis çok şükür Rabbime aramıza ördüğü duvarlara kendimi üzmeye değecek hicbisey olmadığını öğretti bana hamd olsun uzaklık en güzeli
tarafından
Çabanın mükafatını Allah bilir. Hiç bir kapıyı zorlama o kapı sana hayırlı değildir belki. Rabbinin sevdiği kuluymuşsun demek ki. Hayatında kalmak istediklerinin yanında bırakmamış seni. Kimbilir üzüldüğünün kaç katı üzülecektin.
(812 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım Allah var Allah yar ona sığınani yarı yolda bırakmıyor çok şükür sonsuz şükürler bir ❤️
0 oy
(356 puan) tarafından
Karakterle alakalı oldupunu düşünüyorum ben benimde zengin kayınpederleri olan arkadaşlarım var maşallah övüne övüne bitiremiyorlar buda özgüven eksikliğnden kaynaklı 
(812 puan) tarafından
Evet canım kendi ayaklarımın üstünde durup göğüs germek başka başkalarının arkasına sığınmak başka bunu anlayan yaşayan bilir
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kilodan konu açınca kadının sinirleri bozulmuş bence puhahahahahah 

Bam telinden vurmuşsun
(812 puan) tarafından
Kız valla geyik olsun diye dedim hiç kötü bir niyetim yoktu kimseye kötü niyetinden sormam birşeyi ha bide merak ta etmedim aa öylesine sordum gülelim falan ama içindekini saklayamadi 20 kilo alsin isterki bizde hamilelik geçirdik kusmaktan gözümün feri söndü bişey deseler bile kötü laf etmedik şükür kendine yakışanı yaptı bende görmüş oldum
0 oy
tarafından
Asker eşi vs olduğundan değildir belki hamile olduğu için alıngan olabilir birde kilosundan bahsedikmesi hoşuna gitmiyorda olabilir hamilelik psikolojisi değişik o yüzden pek takma belki çok kilo aldı şimdiden nasıl vereceğim diye düşünüyor bu tarz şeylerde olabilir sadece eşinin işine bağlama bu konuşmayı önceden lafını ettiyse bilemem ama tabiri caizse kendi vasıfsız olup eşinin az buz saygın işi olanların yüzde 80nde var bu hava atma mevzusu bence kişi kendisi bir şeyler başarmalo ve kendiyle övünmeli bana eşinin işi parasıyla hava atanlar tuhaf geliyor uzak olmaları her zaman iyidir 
(812 puan) tarafından
Bende böyle düşündüm canım hamileliğini göz önünde bulundurdum geyik olsun dedim merakımdan sormadım sadece bu konuda da değil birçok kez hisseder oldum başka konularda kestirip attığını buna nasip oldu anlamak ve sonuna kadar katılıyorum insan kendi ayakları üzerinde durduğu için göğsünü germeli başkalarinin arkasına sığınarak değil
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Canım onunla alakasi yok karakter meselesi öyle paraylada alakası yok inan ki çoğu asker bu işi zorla yapıyor mecburiyetten yapıyor malesef genelinde belirli bi zamandan sonra mesleği bırakıyor benim çevremdekilerde ay sonunu zorla getiren insanlar bizde öyleyiz eşim asker ama belimizii düğünden sonra bı doğrultamadık ay sonunu zor getiriyoruz ama surda haklısın dışardan AA çok para aliyolar algısı var ama alakası yok o arkadaşının kanında var huyunda var yani o yüzden herkesi aynı kefeye koyma 
(812 puan) tarafından
Benimde abim asker ne zorluklarla gittiğini bir ben bilirim ne mecburiyetler borç konusunda da bir insanın geliri kadar da gideri oluyor öyle olmasa herkes parasının yarısını biriktirir Zengin olurdu saten ben birçok kez hisseder gibi oldum kestirip attığını ama kabullenemiyor insan ama alışkınım atlatırız bu tür konularda tecrübem çok vucutydurenc sağladı artık karektere göre muamele ne diyim
(1,392 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(165 puan) tarafından
Malesef bazı bayanlar öyle, zengin koca ozguven yaptırıyor, çok oyle tanıdığım var ful marka giyinip, altında son model.arqba olunca düzgün, elit sanıyorlar kendilerini dışarıdan o kadar komik duruyorlar ki. Bende evlenince bi çok.seyi yeni gördüm, tattım, eşimin durumu iyi oturduğumuz semt site gerçekten cok guzel ama asla burnum havada deil. İnsanlara tepeden bakmıyorum.karakter meselesi, ucuz kadin çabuk deisir.
(812 puan) tarafından
Ben herşeyi benimseyerek ilerlemeye çalışmaktan öğrendim neye göre nasıl tepki verilir ruhumla yaşayarak öğrendim mutlumuyum evet en azından başkalarının arkasına sığınnıyorum  bazılarına yol verme zamanı gelmiş kendini vazgeçilmez sananlara....
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Kız ne yüksek maaşı bi şey olamayan asker oluyor polis oluyor artık
(812 puan) tarafından
Bak bu da doğru işte arkalarına sığınıyorlar önemli olan kişilik nokta.
(2,469 puan) tarafından
Bisey olamayan mesela bunu diyenler vatana ne kadar buyuk katkisi var adamlar canlarini ortaya koyuyor daha nelerini koyacaklar merak ettim .Sorarlarsa vatanseveriz dersinjz
(812 puan) tarafından
Kızlar neden yanlış anlıyorsunuz bişey olamayan derken elinden geleni yapıp bişey olamayan anlamında soyledik benim abimde asker kalbim her gün onunla Allah korusun hepsini kız ne yüksek maaşi derken de yani yaptığın can ortaya koymaktan bahsetti arkadaş en azından ben öyle anladım
Kısaca bir asker eşinin ne yaşadığını biliyorum ben o yüzden bana anlatmaya çalışmayın

Ben bu postu arkadaşım dediğim insanın bir anda değişimi ve beni kestirip attığını söyledim bu konuda fikir aldım yanlış yere çekmeyin  şimdi abim asker bende giderim hiç düşünmeden kimse vatan haini muamelesi yapamaz bana  
cevaplarımı  yargılamadan önce diğer cevaplarıma bakarak yorumlar yapın lütfen
(2,469 puan) tarafından
Canim bir kisinin yanlisini aslinda camiayla da alakasi yokta genele yaymak dogru degil yoksa hepimizi ayniyiz ekmwgimizin pesindehiz havalanacak ne var yani

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 411 göst.
5 Kasım 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Fatmaa (1,730 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 219 göst.
0 oy
8 cevap 306 göst.
24 Aralık 2023 Aile kategorisinde DUYGUSALL (42 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 312 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Amine su (3,419 puan) tarafından soruldu