0 oy
410 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (1,727 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Memnun musunuz? Seneye tayin yazacağız fikir olsun. Batidayiz Doğuya geçeceğiz.

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım biz siirteyiz.

2021 temmuzda geldik,eşim ilçede görev yapıyor evimiz merkezde,ilçede lojman falan var ama biz evi tercih ettik.Ev ile karakol arası 15 dakika,tillo veya aydınlar olarak geçiyor ilçe.

Güzel şehir fazla gezilecek yeri falan yok,görev de bizim karakolda ayda veya 1,5 ayda 15 gün üst bölgesine gidiyorlar onun dışında evde olduğu sürece 24 24 veya mesai çalışıyorlar.

Ev imkanı cok fazla,yeni binalar çok yapıldı,2 tane avm var,2 tane özel bi tane araştırma hastanesi var.

Parkları falan yeşillik güzel.

Onun dışında ağaçlık değil kursk bi iklim.

Yazın çok sıcak kışın ılık oluyor çok buz gibi olmuyor hava,kar fazla yağmıyor.

Havaalani var.

Başka merak ettiğin ne varsa sor baci,genel olarak güzel ama sadece kendi görev yerimiz için bunu söyleyebilirim,diğer ilçelerde de arkadaşlar var çalışma sistemleri farklı ve sıkıntılı yerleri var.

Eruh,Şirvan biligim buralar sıkıntılı yerleri
tarafından
Sen gel sana ismarliyim bacım buryan☺☺❤

Aynen güzel eslikci olurum ben sana gelin siirte jsjsj☺❤
(119,069 puan) tarafından
bi dogu turu yapsakda ugrasam
tarafından
Gel iki gözümün çiçeği☺❤❤siirt merkez detayını da hadi geliyorum dediğinde veririm sjsjs
(2,537 puan) tarafından
Siirt'te 2.5 ay kaldık görev için gitmiştik. Askeri apartta kaldık orası bambaşka bir dünya lazım olacak her şey var. Siirt'te çok güzel bence gezecek çok yeri yok belki ama insanı cana yakın. Kaç şehir gezdik bir tek Siirt'e ramazan ayında bütün lokantaların kapatıldığını gördük. Sokakta çocuklar dahi su içmiyor bizi çok etkilemişti bu. Küçük ama güzel yet doğu için
(1,727 puan) tarafından
Biz zaten ilçede olmuyormuş neresi çıkarsa çıksın merkez oluyormuş
-Reklam-
0 oy
kader var kader geel
tarafından
Geldimmm sjsjs
hosgeldin
tarafından
Tüm detayları ile de yazdım sjsjsj
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Ne olarak görev yapıyorsunuz  biz batıya geldik eşim geldi daha doğrusu 
(1,727 puan) tarafından
Astsubay eşim
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Hakkari ve Şırnak yazmayın da 
(1,727 puan) tarafından
Yok orası 5. Bölge biz 4. Bölge yazmamız lazım
(4,391 puan) tarafından
ben sirnakliyim. burası çok mu kötü
(2,253 puan) tarafından
Asker ler için kötü canim
(4,391 puan) tarafından
Rabbime emanetler
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Kesinlikle İzmir yazın ne görev var ne bişey çok rahat 
(1,727 puan) tarafından
Batidayiz Doğuya geçecez. Sıra Doğuda
0 oy
(7,660 puan) tarafından
Malatya dayız ama karacilara doğu olmuyormuş sanırım 
(1,727 puan) tarafından
Evet orası 3. Bölge biz Daha Doğuya gitmemiz lazim
(7,660 puan) tarafından
Bizde 4 geçiyor hava kuvvetleri
(1,727 puan) tarafından
Oda iyiymiş
0 oy
(337 puan) tarafından
Ağrı Van Erzurum buralar çok güzel sessiz yerler 
(337 puan) tarafından
Ağrı keyf yeri olay yok bsy yok birikim yapma yeri istediğin yere beş on dkk da gideblrsn ve dolmuş filan bekleme olayı yok . Ağrı'da yasyrdm çok güzeldi şuan kocaeldym dışarıya çıkmaktan nefret edyrm .
(337 puan) tarafından
Doğubeyazıt cikmaz inşallah :))
(1,727 puan) tarafından
Bildiğim eşim bizim görev merkezlerde oluyor ilçelerde olmaz diyordu.
(337 puan) tarafından
Merkeze giderseniz çok iyi tüm ilçeleri de iyi de dogubyzt biraz insanları dgsk . Merkez çok çok iyi çok da gelişti eskilere göre. Bn orda yıllardır yaşadım hayatimda ağrı gibi şehir görmedim herşey çok yakın kocaelideym hiç bir yere gidilmyr bir saatten fazla dolmuş bir saatren fazla da geri dönüş gün boyu yollardasn çok skldm keşke gideblsem tekrardan ağrıya keşke
(1,727 puan) tarafından
Öyle bir anlattin ki İnşallah Ağrı çıkar:)
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Eşimin tayin yeri ağrı ama ığdır da çalışıyor kaydırma yapmışlar görevlendirme olarak. Şartlar çok kötü diyor ete süte doyarsin ama eğitim sağlık vs vasat halde hastanelik işin olsa hemen Erzurum Van falan sevk ediyolar biz gitmedik o yüzden memlekete geldik çocuklarla. Gitsek çünkü o karakoldan cikamiycak bende tek başıma yapamazdim öyle yerde 3 küçük cocukla.
(1,727 puan) tarafından
Amin zor durum bizimki de diyor Doğu yerine direk Suriye'ye mı gitsem diyor bende yok diyorum Doğu yapalım güzel yer olsun beraber olalım. İlk bebisi bekliyoruz napayım ben ilk bebişle kocasiz
(3,151 puan) tarafından
Öyle de zor canım benim eşime 3 4 kere gitti Suriye'ye öyle olana kadar doğuda güzel bı yerde birlikte olmak daha mantikli tabi. İlki sonu da yok valla benim kız 1.5 yaşındaydı 4 aylık hamileydim gitti 2 ay kaldı geldi sonra 7 aylıkken gitti yin doğumdan önceki gece geldi sabah sezeryan girdim ben. Sürekli gidiyor şuan oğlum 6 aylık 2 aydır yok Ocak sonunda gelecek on gün durup dönecek. Çocuğuklarimin ne yürüdüğünü ne konuştuğunu ne ilk dişini girebildi doğum günleri oldu babaları yoktu hiç. İlkse yine ona sarılır hasretini bastirirsin benim 3 tane yetisemiyorum eşim olmadan birini yıka diğerini yedir dön bebegi uyut öbürünü giydir sonra diğerini derken robot oldum arada
(1,727 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çok zor seninki
(3,151 puan) tarafından
Allah büyük ben diyorum eşime sana vuslat düştü bana hasret sana gelmek düştü bana beklemek :) Allah tez kavuştursun hepimizi inşallah ❤️
(1,727 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Van güzel 4 sene  yaşadık orda tavsiye ederim ♥️
(1,727 puan) tarafından
İnşallah oralar çıkarsa güzel olurdu
0 oy
tarafından
Ağrı' dayız. Sessiz sakin gayet güzel bi şehir. Biz merkezindeyiz yalnız.
(65 puan) tarafından
Evet merkezi güzel
(1,727 puan) tarafından
Ağrı düşünüyoruz bakalım
tarafından
Valla inanır misiniz eşim uzatabildigi kadar uzatmak istiyor görevini. Kiralar falan da batıya gore uygun doğal gaz elektrik yüksek geliyor ona da yapacak birşey yok..  Ben Malatyalı olarak Ağrı yi ve insanlarını çok sevdim valla.p
(1,727 puan) tarafından
Burada hiç bir şeye güç yetmiyor Tekirdağdayiz kiralar, meyve sebze aşırı pahali
tarafından
Burda da meyve sebze çok pahalı ama kiralar batıya gore uygun yine.
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Polis olmazmi :) 
(1,727 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi ne zaman geliyorsunuz? Aslında güzel şehir sakin ama ben çevre edinemedim o yüzden rahat edemiyorum. Çalışmıyorum evdeyim
(1,313 puan) tarafından
İşte bir sene durdurma verdik Bingöl'den gitmemek için sagolsunlar kalın dediler seneye gelicez tekirdaga merkeze değil ilçeye çıktı taynimiz saray diye bir ilçesine evet bir bakıma bizim için iyi oldu ailemler İstanbul'da çocuklarıma bakabilirler ben nöbete gidebilirim falan ama bir bakimada burdaki evime falan alışmıştım ya diye dusunuyorum
(1,727 puan) tarafından
Anladım ailene yakından iyi olur. O ilçeyi duydum da nasıl bir yer pek bilmiyorum ama buralar aşırı pahalı yaşanılacagi kalmadı.
(1,313 puan) tarafından
Evet gittik gördük ilçeyi küçük bsir yer zaten rahat olur diye düşünüyoruz ama bakalım bir sene sonra gorecez
(1,727 puan) tarafından
Kız Bingoldeki kiralar baktık baya ucuz ve evler çok güzel karsilastirma yaptım iki üç kat fark var eşimi ikna edersem inşallah
0 oy
(2,595 puan) tarafından
Erzurum da yaşıyorum cnm Erzurum sadece uzun kişi var soğuğu var asker eşi değilim doğma buyume evlenme burası. ☺️☺️ seviyorum memleketimi.
(1,727 puan) tarafından
Erzurumda aklımızda ama aşırı soğuk diye duydum
(2,595 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canım
0 oy
(133 puan) tarafından
Esim srnakta ama gotremedi bn denzlideym mevlam boyle yazmis insallah yakndir kavsuruz bzde
(12,857 puan) tarafından
Şırnak’a ev götürenler var

İlgili sorular

+2 oy
33 cevap 1,033 göst.
0 oy
2 cevap 246 göst.
20 Şubat 2021 Aile kategorisinde Bir erkek annesi (584 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 437 göst.
0 oy
5 cevap 219 göst.