0 oy
1,029 göst.
Diğer kategorisinde (454 puan) tarafından
Ben önce eşimden habersiz para. Biriktirmek iyi değil diye dusunuyodm ayıp olur flan diye ama smdi biriktirmek istiyorum ihtiyacım olursa harcarim ihtiyacım olmazsa düşün köşede kötü günler için . Bazen eşimin de parası kalmiyo . Çıkarır verirm ben bieiktrmistm parasız kalırz diye . Demek istiyorum siz biriktiriyo musunuz ve nasıl biriktiriyosnz ben her aldığımı eşime fiyatını söylüyorum çünkü :D

73 Cevaplar

0 oy
(854 puan) tarafından
canim valla ben de ufak tefek biriktiriyom bes tl ye aldiysam on tl diyom bes tl sini kumbaraya atiyom her seferinde uc tl yse bes tl diyom atiyom iki tl kumbaraya oyle oyle birikiyo fazla abartmadan fiyat artisi yap uyanir yosam  ahaha
(454 puan) tarafından
Evet bende öyle yapıyorum :))bazıları dışlams ama bizde zor gün için birikttiyoruz
(854 puan) tarafından
valla canim cok sukur kendimize yetecek kadar paramiz kaliyo esim aldigim hicbirseyin hesabini da sormaz ben soylerim suraya su kadar verdim haberin olsun diye neden param bitince versin diye kendinin cebinden xuzdanindan asla almam al der almam o yuzden ucse bes besse yedi der iki iki biriktiririm lazim olunca ya cikartirim yada kendi ihtiyaclarimi karsilarim vermediginden degil esimin bende biriktirme huyu cocukluktan gelen birsey
-Reklam-
0 oy
(1,610 puan) tarafından
Biriktirmeye çalışıyorum :-)))) 
(454 puan) tarafından
Sen bensin
(1,610 puan) tarafından
:-))))))))
0 oy
(4,241 puan) tarafından
Esım benden gizli biriktiriyor ahahahah sonra soyluyor nazar degermıs:)) bana verdıgını bılır ne kadar param oldugunu hee para oluncaya zaten harcamıyorum esım herseyı alıyor zaten 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Sadece maaas alınca 100tl kumbaraya atarım bide maaş günü yaklaşınca para kalırsa onuda kumbaraya atarım ama açıp çeyrek yapayım diyrm inşallah para toplanmistirda çeyrek alırım çocuk parası almıştım 300tl onuda içine koymustm yani para kaldıkça 5-10ne olsa atarım işte 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bekarken çalışıyordum zaten param elimdeydi eşim için işimi bıraktım bi kere nisanliyken para istedim oda ne yapıyorsun dedi o gün nir daha ben senden para istediğimde ne yapacaksın diye sorarsan bu satten sonra senden 1tl bile istemem dedim o gün bu gündür ne kadar istersem istiyim ne yapacaksin demiyor her hafta harcligimi veriyor ALLAH razı olsun geri kalan ihtiyaclar ondan isterim harcliklarimi biriktiririm dediğin gibi ona lazım olunca veririm yemeğe çıkinca hesabi ben öderim bazen param olduğunu bilse bile ne kadar olduğunu bilmez bilse de fark etmez 
(454 puan) tarafından
Ya çok güzel . İYİKİ başta knusmussun bu meseleyi
(2,405 puan) tarafından
Aynen kuzum hatta kayın validem onun için işimi bıraktım diye ona çok kızmıştı beni parasız bırakmıyordu kayın babam ALLAH razı olsun hepsinden Maşallah barekALLAH nazarlardan korusun RABBİM Âmin diyim kendim nazar etmiyim
0 oy
(7,073 puan) tarafından
Biriktiririm tabi.
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Biriktirmiyorum ben işin harcama kısmı ile ilgileniyorum para işlerini sormam karismam :D
0 oy
(1,591 puan) tarafından
Param olduğunu bilir istediğin zaman veririm derim ama verirsem faiziyle alırım diyorum ☺️
0 oy
(7,479 puan) tarafından
verdiği paralar var zaten bana onuda kalan oldumu koyom kenara 
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Benim adam bilir herseyi ☺️
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Beraber biriktiririz ama benim hep bi  kosede vardır bişey eşimde olduğunu bilir tabiki 

Hatta bazen borç bile veriyorum  sjsjjs 
0 oy
(553 puan) tarafından

Yok kiz asla gizleyemem söylerim hemen :D

0 oy
tarafından
Biriktiriyorm canm    
0 oy
(1,059 puan) tarafından

Bende biriktiyorum guya :D harciyorum ama suan 35tl var koşede :D

0 oy
(1,314 puan) tarafından

Biriktirim ama habersiz değil sıkışınca eşim borç ister ben den  bende faizi üstüne ekler öyle geri isterim Yoksa vermem diyorum :D 

0 oy
(14,040 puan) tarafından
Biriktiriyorum bu bende huy mutlaka kenarda param olmalı eşimde bilir bunu hatta kötü gün parası diye isim bile koymuş :D bazen harçlığı bitince kötü gün parası varsa verir misin der ama nerde sakladığımi ya da kaç param olduğunu bilmez :D 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Gizli biriktirmem de biz genelde bi kumbaramız var artarsa para üstlerinş oraya atarız. Çok bi şey birikmez ama yine de kötü gün parası niyetine koyuyoruz bir lira olsa bile :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
İhtiyacım olsa da olmasa da kendi zaten veriyo o yüzden gizli biriktirmiyorum ama beraber birikim yapıyoruz  
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Her ay 1 gram almaya çalışıyorum, ablamın altın borcunu 6 çeyreği 4 ayda bitirdim. Şuan altın hesabımda 2 gram yaptım attım, bu ayda bayram olduğu için biraz zorlanıyorum ama 1 grama yakın yapıp atarım. Ağustos ayında kızımın 1. Yaş doğum günü. Bilezik almayı planlıyorum ona hediye olarak. 
0 oy
(498 puan) tarafından
Valla biriktiremiyorum.  Adamın harçlık diye verdiklerini de hep eve harcıyorum.  İhtiyaç hiç bitmiyor.  Doğum günü yaklaştı eşimin.  Para ayırmıştım hediye alacam diye.  Dün hepsini ev ihtiyaçları için harcadım.  

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 637 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 945 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde ✓bisusartık✓ (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 363 göst.
0 oy
10 cevap 162 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tanszuuu (109 puan) tarafından soruldu