0 oy
1,035 göst.
Diğer kategorisinde (454 puan) tarafından
Ben önce eşimden habersiz para. Biriktirmek iyi değil diye dusunuyodm ayıp olur flan diye ama smdi biriktirmek istiyorum ihtiyacım olursa harcarim ihtiyacım olmazsa düşün köşede kötü günler için . Bazen eşimin de parası kalmiyo . Çıkarır verirm ben bieiktrmistm parasız kalırz diye . Demek istiyorum siz biriktiriyo musunuz ve nasıl biriktiriyosnz ben her aldığımı eşime fiyatını söylüyorum çünkü :D

73 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimki kendi dedi biriktir diye har hafta eve para koyuyor işte bazen çok koyuyor onu fazla verdiğini direk yok olan ediyorum para koymadığı zaman onu kullanıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Haberli biriktiriyorum onun kumbarasi ayrı benim kese ayrı kim daha çok biriktirecek merak ediyoruz :))
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Biriktiryorum ama eşimden habersiz değil eşimde bilyor kaç param olduğunu da bilyor. Eşim maaş alınca bana harçlık verir kendime bişey almam atarım kenara, evde kullanmicağım şeyleri letgodan sattım onların parasınıda koydum ondan sonra ağlumun harçlıkları var. 
0 oy
(2,803 puan) tarafından

Haahah biriktirim üzerineborç alır benden :D 300 tl mi hala vermedi :ermm:

0 oy
(7,677 puan) tarafından
Eşten para istemek nasıl bir şey unuttum sekiz senedir kendi paramı kazanıyorum kendi kesemi yönetiyorum.
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Kenara 5 lira koysam icime dert olur kenarda 5 lira var derim sonra dayanamam gider çocuklara birşeyler alırım param bitince de kocama param yok derim bendede yok o zaman der :D hesabındaki parayi ne yaptın der çocuklara harcarım genelde o da bilir alışveriş yaptım derim kızar çünkü onun maaşından zaten çocuklara alışveriş için para ayırıyoruz herkese bütçe var ufak ufak ama yapacak bir şey yok ama o da benim gibi kenara para atsa tutamaz içinde söyler 

0 oy
(690 puan) tarafından
Market harcamalarından 5 10 TL kenara atıyorum ihtiyacı olduğu zamanda çıkarıp veriyorum bütün parayı bana verir zaten 
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Yok hiç bişey gizlemiyorum mobil banka şifrelerimizi biliyoruz zaten olanı veriyor eksiklerim olursa alırım arkadaş gibi görüyorum anlatıyorum 
0 oy
tarafından
Amaç para biriktirmek değil mi o zaman neden habersiz olsun. Bazen çok afedersiniz ama osuruğumuzu duyan aynı evde olan birinden bahsediyoruz gizli ne olursa olsun yanlış olur
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Yediayda üç çeyrek yaptım bacım 
0 oy
(339 puan) tarafından
Biriktiririm fakat evin eksiği oldumu istemeden kenardaki paramla alırım haberi bile olmaz

Oda bilir zaten kenara attığımı:) 
(3,208 puan) tarafından
Postu hortlatan sensin demek :) eski tarih
0 oy
tarafından
6 gr bikirtirdim :)) haftalık 500 bazen 800 veriyor mutfak harcarım kalan kenara atarım..kenara attığımı bilir ama ne kadar attığımı bilmez öyle birikir
0 oy
(11,640 puan) tarafından

Ben önceleri biriktiriyordum kuzum eşim sıkışınca verdim hep ama o almadı bende kalktım kendime altin aldım ceyrekli falan eşimin harçlık verdiği paranın üstünden atardım hep köşeye 5 tl 10 tl artık ne kadar gözden cikarirsam o an :)

Simdi kızımın doğum parasını biriktiriyorum

0 oy
(7,677 puan) tarafından
Biriktir el oğluna güven olmaz ben biriktirmiştim zaten kendi kazancımdı bende çalışıyordum boşanınca çok işime yaradı o para yeni bi hayat kurabilmem için.
0 oy
tarafından
Şöyle yapabilirsin eşine ben para biriktiriyorum diyebilirsin ama ne kadar olduğunu söyleme ben de eskiden biriktirirdim şimdi imkansız gerçi de eşim bilirdi biriktirdiğimi ama ne kadar diye sormazdı 
0 oy
(137 puan) tarafından
Ben ne harcasam alsam söylüyorum çünkü vicdan yapıyorum sonuçta onun parası o kazanıyor nereye gidiyor bilmek hakkıdır diye düşünüyorum.
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Kocişten habersiz 35 bin lira biriktirmiştim 3 yılda sonra o parayla kendime araba aldım sonra arabayı sattım kaynima borç verdim 
0 oy
tarafından
Yok ben gizlemem zaten zor yetiyor oglumun kumbarasi var ona atariz 1000 i gecmistir sanirim 
0 oy
(1,202 puan) tarafından

Valla saklasam aksama kadar kivranirim hic yapamiyorum o saklama isini :D

0 oy
tarafından
Ben biriktiriyorum fiyat söylemem para bitti derim o kadar oda bilir biriktirdigimi ama tahmin edemez ne kadar olduğunu ..bana göre bir kadinin kenarda 3 ay kendine yetebilecek parası olmalı rahmetli nenem en az bir yola gidecek kadar paran olmalı kızım otobüs parası derdi ... İşte aslında mihir odur mihir evlenirken verilmesi gerek ve o para kadında kenarda durur ve bir sorundw o onun ihtiyacını görür öyle işte olmalı yani 

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 674 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 958 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde ✓bisusartık✓ (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 370 göst.
0 oy
10 cevap 180 göst.
27 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tanszuuu (113 puan) tarafından soruldu