0 oy
1,027 göst.
Diğer kategorisinde (454 puan) tarafından
Ben önce eşimden habersiz para. Biriktirmek iyi değil diye dusunuyodm ayıp olur flan diye ama smdi biriktirmek istiyorum ihtiyacım olursa harcarim ihtiyacım olmazsa düşün köşede kötü günler için . Bazen eşimin de parası kalmiyo . Çıkarır verirm ben bieiktrmistm parasız kalırz diye . Demek istiyorum siz biriktiriyo musunuz ve nasıl biriktiriyosnz ben her aldığımı eşime fiyatını söylüyorum çünkü :D

73 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Kendin calisyosn biriktirebilirsn

Eğer kocanin parasndan bahsedysn adamin parasini adamdan mi saklican 

Ki hersey ates pahasi hangisindn kisipta saklicn 

Pek mantkli degil 

tarafından
Sanırım puanım düşük olduğu için artılayamıyorum, buradan artılayayım :) +++
-Reklam-
+2 oy
(2,719 puan) tarafından

Yani olduğu kadar biriktiriyorum. Mesela benim hiç param olmaz adam ne zaman sorsa yok derim o da daha yeni verdim ya diyor :D

(2,719 puan) tarafından
İyi bari yalnız değilmişim :))
(913 puan) tarafından
Burda ayıplanacak bişey yok artan parayı zor durum için ayırıyorum. Eskiler de kefen parası diye ayırırlardı
(454 puan) tarafından
Aynen öyle bazilari duyar kasmiş ama zaten zor gün için atiyorz kenara
(2,719 puan) tarafından
Aynen öyle canım her ihtimale karşı az da olsa kenarda para olmalı.
(913 puan) tarafından
Ben zaten kandırıp da yapmiyorum alacağım birşeyi indirimli zamanında alirim pazarda uygununa bulurum alirim. Kullanacagim kadar alirim. Marketleri gezer kuruş hesabı yaparim. Yani demişsen para ver çay şeker un alıcam diye gider alırım ama nerde uygunsa ordan
+1 oy
(3,859 puan) tarafından
Aldığı para asgari ücret bacım karnımızı zor doyuruyorz
(454 puan) tarafından
Yaa . Hayırlısı canım:(
+1 oy
(913 puan) tarafından
Biriktiriyorum pazardan marketten harclikdan artani o şekilde 1000 tl attım bi kenara. 
(454 puan) tarafından
Ooooo kız bı kere pazara gidince ne kadar ayiriyosun kenara mslh altın yaptır kendine ben olsam yaptirrirdm ahahahaha . Kaç ayda birikti
(913 puan) tarafından
9ayda))) geçenlerde nakit para lazımdı bankomatik bize uzak ćıkardm 100 tl verdim biliyo hep para biriktiririm harcamam. Pazardan 5tl de kalsa oraya koyarım bozuk da olsa ayırırım kağıt para yapıp oraya koyarım
(454 puan) tarafından
Ne güzel canım :)
(913 puan) tarafından
Burda ayıplanacak bişey yok zor gün olur çıkarırım diye ayıriiyorum.  Eskiler de kefen parası diye ayırıp saklarlardı. Aslinda biriktire bilirsem bulaşik makinem yok onun icin istiyorum((
0 oy
(119,388 puan) tarafından
ben gizlemem ☺ soylerim
(454 puan) tarafından
Bende öyleydim kiz
0 oy
tarafından
Bir kumbaram var orda biriktiriyorum sadece 
(454 puan) tarafından
Benmde vardı ama patlattm :D
0 oy
(2,158 puan) tarafından

Ben biriktiriyorum ama kocadan saklayamiyirum her seferinde kandırıp alıyor benden:)

(454 puan) tarafından
İşte o yüzden gizli yapmak lazm :D
0 oy
(87 puan) tarafından
Ben ondan habersiniz bazen biriktiririm ama yine eve harcarim :))  önceden bende saklanmaz kocadan para derdim ama öyle olmuyormuş 6 yıllık evliyiz arada kenara atıyorum ama.yine eve gidiyr
(454 puan) tarafından
Ahahah ilk evlenince herkes öyle galiba.  Bende ilk zzamnlar öyle derdim 5 kurussuz kaldığımız oldu bazen dedm ben neden para biriktrmiyorum .  :)
0 oy
(554 puan) tarafından
Birikiyor canım yani aldigim ettiğim hiç bir şeyin hesabını sormaz ki maaşını alınca toplu para verir bir tane de kartı ben de bir kurusun hesabını yapmaz hiç 
(454 puan) tarafından
Bende oyleym canım ihtiyacımı eşimden para alır yine alırım hesabını yapmaz . Sadece meraktan sorar pahalıydı pazar nasıldı flan diye . Ama ben kendim biseler yapmak istiyorm
(554 puan) tarafından
Bence biriktirme imkanın varsa at kenara canım az da olsa at yarın öbür gün lazım olursa çıkarırsın
(454 puan) tarafından
Aynen öyle oluyo canım basladm inslh rabbim bereketlendirir :)
0 oy
(128 puan) tarafından
Ben hep biriktiririm ama habersiz değil çok zorda kalmadıkça istemez zaten benimki . eşim bana ev alışverişi ve harçlık dışında cebinde kalan bozuklukları da veriyor. Biriktikçe bozukları da altın yaparım
(454 puan) tarafından
İyiymiş canm
0 oy
tarafından

Benim haberi var canım biriktiririm :D

(454 puan) tarafından
Kız bı ben birktirmiyomusm
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Haberli biriktiriyorum ben :D şu parayı bütünlesene derim 70 veririm 100 alırım mesela acayip karlı iş ahahah:D 
(128 puan) tarafından
Cennet buralar cennet :)
(25,224 puan) tarafından
Yok benlik değildi :D
tarafından
Bnde trakyalıyım selin . Istranca :)
(128 puan) tarafından
Hepimiz burdaymışız :D
(25,224 puan) tarafından
Ooo ıstrancaya su almaya gelirdik hep :)
0 oy
(236 puan) tarafından
Biriktiriyorum sonra ay sonu sıkışıyoz geri çıkartıyom :D
(454 puan) tarafından
Ahahah :D
0 oy
(492 puan) tarafından
Parayla işim olmuyor :)) elimdekini de eşime veriyorum 
0 oy
(4,651 puan) tarafından

Bazen 3 5 elime ne geçerse lazım olunca harcıyom ya eve ya çocuğa gidiyı tabi :) eşim bu huyumu bildiği için ses etmez daha hoşuna gider hatta yok mu kıyıda köşedee bişey der.

Bundan hariç biraz dolar var ondan haberi yok aöa şüpheleniyo :) 
(454 puan) tarafından
Oo dolar mı :D
(4,651 puan) tarafından
Evet :) sorma ama 17 den aldım şuan 14,64.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ne kadarimin oldugunu bilmez ama birikimim oldugunu bilir :)
(454 puan) tarafından
:D buda güzel
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Annem kızım a 100 TL harçlık vermişti Bi o var işte sakladığım :) bakm 3 aydr druyo :)  
(454 puan) tarafından
Kız arada bı bak o paraya duruyor mu yernde :D
(4,067 puan) tarafından
Ne blim duruyor herhalde ya :)
(2,719 puan) tarafından
Kız 100 tl 3 ayda 10 tl değerine düştü :))
(4,067 puan) tarafından
Napim kız düştüyse ben öyle dolarla eurola uğraşamam 100 TL içn
0 oy
(33 puan) tarafından
Hayır  niye öyle bişey yapayım bütün olduk artık herşeyimi karşılar parayı beraber biriktiririz ihtiyacı oldukça kullanırız 
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Bende ilk başlarda hiç biriktirmedim senin gibi düşünüyordum ama sonrasında biriktirmem gerektiğini düşündüm bazen eşimin ihtiyacı oluyor ozaman veriyorum bazen evde para olmuyor kendim kullanabiliyorum artık hep köşeye para atarım 
(454 puan) tarafından
Aynen canım . İlk evlenince herkes öyle sanırım erkekler ay sonunu dusunmuyo galiba . Ben biriktirsem çok sıkışınca çıkarır verirm
(1,334 puan) tarafından
Aynen öyle erkekler düşünmüyor benim eşim çok beter gider gerekli gereksiz şeyler alır çok para harcar mecbur birinin tutması lazım
0 oy
tarafından
evet cnm biriktiririm bu şekilde ayda bir gram alırım kenara atarım

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 633 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 944 göst.
9 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde ✓bisusartık✓ (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 362 göst.