0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (753 puan) tarafından
Bebeğim 8 aylık mama fiyatlarına yetişemez olduk eşim borçlarından ötürü zorlanıyor bende üstelemek istemiyrm gece mama versem de gündüz ne yedirsem diyorum çorba yoğurt kahvaltı öğünü veriyorum aslında ama birçok şeyde alerji yapıyor sanırsam.  Yaklaşık 1 haftadır poposundaki kanayan pişik geçmedi doktora görürdüm krem verdi yine aynı  fikir verin. 
Bide bebeğim zayıf yani öyle söylüyor çevremdekiler tok tutacak kilo yaptıracak ek şeyler neler önerirsiniz 
Bir yaşından önce süt verilmez ama eşim ver nornal sute geç artık diyor siz ne dersiniz şimdiden teşekürler 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

image

bunu veriyordum canım
(753 puan) tarafından
Koyu olmuyor mu bacı ölçeğini nasıl ayartıyorsun bide biberonla deneyem
tarafından
4 kaşık koy ılık su çalkala kuyu olursa biraz daha su kat . Biberonun ucunu deliğini genişlet makasla
(753 puan) tarafından
Tamam baciko teşekkürler
tarafından
Rica ederim
tarafından
8 aylık bebeğe biberonla niye veryorsunuz kızlar? Mama kaşığı ile yedir. İçine muz ve keçiboynuzu pekmezi koy
-Reklam-
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Canim mama alacak durum yoksa dediğin gibi anca çorba yoğurt olur 8 aylik çünkü. Yulaf verebilirsin. Ben o dönemlerde sabah kahvaltı öğünü olarak az yulafi suyla pişirip içine Haşlanmış yumurta sarısinin birazını koyup 1 2 tane de bebe biskuvisi koyup yediriyordum. Tok tutar. Öğlene doğru yoğurt verirsin oglen çorba icirirsin akşama doğru meyve verirsin biraz. Oyle bi şeyler yapabilirsin. Ama tabi ki öncelik mama olsun durum oldukça mama içmesi su an gelişimi açısından daha önemli. Bi de alerjisi mi var onu da doktorla görüş mutlaka 
(753 puan) tarafından
Alerjik mi bilmiyorum bacı poposu böyle kanayan pişik şeklinde sulu sulu kaka yapınca hemen kaniyo.  Tekrar doktora gitcm.  Harici mama konusunda eşim almaya alıyor ama yetişemiyor 1 hafta gitmiyor bir kutu en son 184 olmuştu maç 165 zaten bez 300 prima kullanıyordum ondan da bimin bezine geçtim o mu pisik yapıyor onuda Bilmiyrm nerden tutsam elimde kalıyor kendi ailemden istemek istemiyrm annem kızıma almadığı şey kalmadı eşimin ailesi zaten ayrı daha bir çorap almış insanlar değil eşimde çırpınıyor onu öyle görünce de üzülüyorum hep böyle arayostsyim onuda ferahlamak adina
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Ben pirinç unu yapıp veriyordum canım tok tutuyor hem paketi 6 TL olması lazım yanlış hatırlamıyorsam
(753 puan) tarafından
Pirinç unum var evde ben verince kabız oldu başka yöntemde denemedim sen nasıl yapıyorsun meselâ
(1,408 puan) tarafından
Ben su ve sütü karıştırıp veriyorum canım ama senin önce bebeğine alerji testi yapman lazım ona göre fikir verelim
0 oy
(7,375 puan) tarafından
patates püresi yapsan yimez mi ki
(753 puan) tarafından
Tuz veriliyor mu ki baci
(7,375 puan) tarafından
yapma tuz ama sade yapa bılırsın azdaha buyudumu bunuda yapa bılırsın
(7,375 puan) tarafından
sen şımdı sade ver 1 yaşına girdimi boyle yap bıde guzel oluyo
(753 puan) tarafından
Tamam  canımın içi teşekkür ederim
(7,375 puan) tarafından
rica ederim nedemek
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Benim de 8 aylik hiç mama vermedim anne sütü artı çorbalar. Sabah yumurta sarısı sulandırıp öğle un çorbası akşam mercimek çorbası. İçmiyor tabii ağlata yediriyorum yoksa gece aclikfan uyumuyor hem de orucluyum sütum yetmiyor
(753 puan) tarafından
Bacı benm hiç sütüm yok keşke sütüm olsa varya neler feda etmedim sütüme nazar değdi çekildi kızım max 6 ay emdi gerisi mama
(4,040 puan) tarafından
Olsun 6 ay da yeter ona inşallah. Tabii şimdi mama senin sütun yerine gececekti o yüzden mama demişsin. Kör cahil dağ köyünde doğmuşum annemin sütü yokmuş annem bana mama alabilmiş üstelik babamız bile başımızda değildi. Şimdi medeniyetin ortasında bizi düşürdükleri hale bak

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 253 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nazenin (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 327 göst.
13 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya43 (520 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 244 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 380 göst.
23 Kasım 2021 Aile kategorisinde Syma30 (25 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...