0 oy
474 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (612 puan) tarafından

Arkadaşlar merhaba 20 kişilik bir misafir almayı düşünüyoruz kayınvalidemle beraber,ben ana yemek tatlı ve pilav yapacağım ana yemek tavuklu olsun istiyorum ama ne yapacağımı bulamadım tatlı ve ana yemek fikirleri verir misiniz?Şimdiden teşekkür ediyorum<3

10 Cevaplar

0 oy
tarafından

20 kişilik bir menüye yürek dayanmaz benimm :D

(612 puan) tarafından
Hepsini ben yapmadığım için sıkıntı yok:D
tarafından
Olsun kız sadece menuyle bitmez kii evin icine si.carlar :D günlere bolseydiniz keske :D tabak kaşık yetmez kız :D
(612 puan) tarafından
Hahaha ortak alanımız var oraya almayı düşünüyorum evde değil yani xD
tarafından
Ozaman tamam :)) şimdiden afiyet olsun Allah kabul etsin ❤️❤️
(612 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım <3
-Reklam-
0 oy
(15,318 puan) tarafından
Buğu kebabı yapabilirsin . 2 tepsi yapsanız yeter. O büyük fırın tepsisiyle. İçine garnitür giriyo hem. Biraz da patates kızartıp koyarsan baya bereketli olur . Tatlı da kedidilli pasta . Hem lezzetli hem de.pratik bir tatli
(612 puan) tarafından
Beşamel soslumu oluyo canım
(15,318 puan) tarafından
Evet beşamel sos üzerine kaşar YouTube sa buğu kebabı yaz. Nefis yemek tariflerinde çıkıyor. Ben ekstradan içine biraz da küp küp dogradigim patatesleri kizartip koydum. Çok da güzel oldu
0 oy
(2,860 puan) tarafından
Pilav 

Çorba 

Fırında patates 

Havuç tarator 

Kırmizi biber yoğurtlu 

Yanına milföy börek olur 

Yanına garniturlu fırında köfte olabilir 

Veya fırında köfte patates şeklinde tepsi kebabı 

Cacık olur 

Mantı olabilir 
(612 puan) tarafından
Güzel bi menü:)
0 oy
(594 puan) tarafından
Ben bugün ağırladım o 20 kişiyi anam ağladı kuzum ayaklarıma kara sular indi. Şimdi uzandım yataga. Ben karnıyarık yaptm sende yap istersen.. :)
(612 puan) tarafından
Ayy geçmiş olsun,o kadar kişiye kıymamı yeter ayool :D
(594 puan) tarafından
Kıyma ile tavuk aynı para kuzum tüm  tavuk 80 lira olmuş :)
(612 puan) tarafından
Hadi yiaa dünyadan haberim yok benim
0 oy
(997 puan) tarafından
Kolay a kaç :D yap bı güzel çorba sonra lahmacun yaptır ayran kola yeşillik misss valla birde tatlı yaparsın yeter isde elbet diyarlar :D
0 oy
(485 puan) tarafından
Ben kalabalık misafirim olduğu zaman tavuk tercih ederim ve tavuk şiş yaparım canım tavukları patatesleri küp küp doğrayın salçalı sos yaparım onlara karistirm sonra bı patates bı tavuk bı biber bı domates dizerim bı tavuk gogusunden 12adet şiş çıkıyor kişi başı iki tane yetiyor canım iki göğüs alırım kalabalık misafirde tabi bunu fırında pişiriyorum ekstra ustunede sos yalar sulu gene dokerim tepsiye amaasiri su olmayacak yoksa haşlama gibi olur kurumuyorda hem görselliği hem lezzzeti var :))tuzu unutmayalım sosa:))
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Mercimek çorbası

Lahmacun

Salata 

Turşu tarzı 

Kızartma çeşitleri

Tatlı şeker pare 

Limonata yap bir güzel 

Fırına tavukta atabilirsin yakışır 

Biraz sarma sararsaniz pirinçli olarak oh mis yoğurtlu birseylerde olabilir kereviz salatası veya kosvol salatası 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Tavuk mantar kapya biber yeşil biber güzel bir sulu yemek yapabilirsin. Pilav da güzel gider yanına. Tatlı olarakta revani yapabilirsin.
0 oy
tarafından
Tavuk sote yap bence 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Ben lahmacun yaptırdım etli sevzeli yemek haşhaşlı kek ama revani diye geçiyor salata içecek patlıcan mezesi mercimek çorbası yapmitsuk. 12kisilik sofraya 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 237 göst.
16 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Cerenin Annesi (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
3 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mavise (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 548 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde 0852 (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 267 göst.