0 oy
267 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Yarın ailemden 20 kişi iftara gelecek. Tarhana çorbası, taze fasulye yemeği, lahana ve yaprak sarma, kıymalı ve peynirli pide, ayran, salata,şekerpare tatlısı nasıl sizce? Bebeğim var pide pratik benim icin.kıymam da bol.

7 Cevaplar

0 oy
(618 puan) tarafından

Fasulye yemeği fazla geldi bana gerisi güzel ama ben onları yiyince fasulyeyi yiyemezdim:D

tarafından
Bi sulu yemek olsun diye düşündüm belki çıkarırım teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ben ramazanda pide ve lahmacunu sevmiyorum agir olur diye düşünüyorum tabi bu benim görüşüm  

Geri kalan menü çok güzel ama 

Bence güzel bir fırın yemeği yapıp 

Yeşil fasulyeyi zeytinyağlı yapsan nasıl olur 
tarafından
Ben egeliyim zeytinyağ boldur bizde. keki bile zeytinyağıyla yaparız  pide seviyor bizimkiler benim icin uğraştırıcı olmayacak fırında pişip gelecek.
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Tarhana yerine başka çorba olabilir pide varsada fasulye gereksiz olmuş canım
tarafından
Mercimek ya da ezogelin olabilir. Fasulyeyi düşüneyim
0 oy
(15,404 puan) tarafından
Ben beğendim. Gayet güzel menü 
0 oy
(89 puan) tarafından
Canım menün gayet güzel de iftarda pek yenmiyorki. Bence fasülye ve sarmaları çok az yap artmaz en azından
tarafından
Evet az yapıcam pide icini ben kendim hazirliycam firinda pisirmeye vercem. Belki o da cok cikmaz tedbiren yemek de olsun.
0 oy
(5,789 puan) tarafından
Fasulye fazla bence sulu yemek te olsun düşüncesindeysen eğer gerek yok çünkü pilav yok çorba yapıyor sun zaten bence gereksiz yenilmez 
tarafından
Zeytinyağlı ara sıcak gibi olsun istedim fasulyeyi. pilav yok çünkü lahana sarma da pirinç diye düşündüm.bakalım belki çıkarırım fasulyeyi
(5,789 puan) tarafından
Sulu yemek gibi yapmazsan belki olur ama bence yine fazla
0 oy
(7,637 puan) tarafından
Güzelmiş ama fasulye yanında bide pilavmı yapsan.
(7,637 puan) tarafından
Yirmi kişi ya pilavsız iftar sofrası olmaz bulgur pilavı yap en azından.
tarafından
Niye olmasın ki? pilav yaparsam sarma yapmam ikisi bir arada olmaz bence
(7,637 puan) tarafından
Canım çorba ve pilav davet sofralarının olmazsa olmazıdır sarma zeytinyağlı olarak ortaya konulur bunu bilde yapıp yapmamak yine sana kalmış.
tarafından
Tamam teşekkür ederim.
(7,637 puan) tarafından
Rica ederim canım

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 550 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde 0852 (743 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 662 göst.
25 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 476 göst.
18 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Nurtopum (617 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 217 göst.
4 Mayıs 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Semyigit (245 puan) tarafından soruldu

382,312 soru

11,446,590 cevap

35,022 kullanıcı

...