0 oy
529 göst.
Diğer kategorisinde (4,759 puan) tarafından
Canlar nasılsınız iyisiniz inşallah hepiniz de bebişleriniz de benim 2 sorum olacak bilgili anneler cevap verebilir mi 

Birincisi kızım bu aralar günde 4,5 kere sütten sonra çok az kusuyor normal mi bazen pütürlü kusmuğu bazen süt kıvamında 

İkinci sorum da kızım sadece anne sütü ile besleniyor bir hafta sonra 3 aylık olacak ve kakasını haftada bir yapıyor bazen 4,5 günde bir en son da 7 gün sonra yaptı normal mi acaba aklıma çok takılıyor ya hastaneye götüreceğim ama size de sorayım dedim 

11 Cevaplar

0 oy
(1,379 puan) tarafından
Cnm daha doğurmadım ama kakasını her gün yapması gerekmiyor mu yeğenim var günde iki defa falan yapıyor diye biliyorum yine de bebeği olanlar daha yardımcı olur 
(4,759 puan) tarafından
Hergün yeni doğanlar yapıyor tatlım sağol teşekkür ediyorum yine de
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlk soru; reflü vsrdir kesin emzirme ve sonrası dik tut 20 dk yan yatır kaldırınca yine gaz çıkar reflü yatağı da alablrsn

2. Su içiriyor msn?
(4,759 puan) tarafından
Evet suyu çok içiyorum canım reflü kadar değil de çok az kusuyor canım
tarafından
Kusma sonradan artiyo zafen insalah sizde olmaz kilosu iyiyse alımı falan üzülme dedikerimi yap kusmasi en aza iner blki de çok geliyor yediği gerisini atıyo
(4,759 puan) tarafından
Olabilir kuzum kilosunu bir ay önce tartıldı o zaman iyiydi daha çağırmadılar bu ay sağlık ocağından canım
tarafından
Yarın baktır almışsa sirun değil bnce
(4,759 puan) tarafından
Ben kendim götüreyim o zaman yarın canım
0 oy
tarafından
reflüsü olabilir yada üşümus olabilir takip et bide kakasini günde en az bi kez yapması lazım bi hafta çok kabızlığı var demekki yediğine içtiğine dikkat et 
(4,759 puan) tarafından
Öyle yapıyorum canım dediğin gibi bu aralar hava değişiminden üşütmüş olabilir canım
tarafından
dikkat et terlemesin kuzucuk sırtına  bez koy canım sende yediğin e dikkat edersen uzun sürmez inşallah kusarken de çok dikkat et mutlaka yan yatır
(4,759 puan) tarafından
Öyle yapıyorum inan çok dikkatliyim her şekilde kuzum
0 oy
tarafından
Normal canım sadece anne sütü alan bebeklerde 10 güne kadar çiş  yapmaması normal kusmasida öyle eksiğinin fazlasını çıkarıyor 
(4,759 puan) tarafından
İnşallah öyledir canım içimi rahatlattın Allah razı olsun tatlım
tarafından
Rica ederim canım benim ") kocaman olmuştur senin minik de
(4,759 puan) tarafından
Aynen teyzesi büyüyor bal kuzum
tarafından
Oy maşallah ") rabbim güzel günlere büyütmeyi nasip etsin Inşallah
(4,759 puan) tarafından
Aminnnnnnn inşallah aminnnnn canım benim hepimizin inşallah
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Tatlım kusmasinin normal olduğunu düşünüyorum  emzirdikten sonra fazla sarsmamaya dikkat et. Birde bebeklerde 10 güne kadar kaka yapmama normal diye biliyorum. 
(4,759 puan) tarafından
İnşallah canım benim
0 oy
tarafından
ikisi içinde normal diyor doktorla kusmuk icin fazlasini atiyor atiyor diyorlar kaka icinde on gune kadar normal diyorlar. zeytin yagi ver bebegine isit sogut oyle ver asiti gitsin 
(4,759 puan) tarafından
Hım öyle daha mı iyi canım
tarafından
ney kuzum zeytinyagi mi once isitilir asiti gitsin diye ilit oyle ver on güne kadar normal diyorlar ama bebeklerin kendi duzenledi var benim kizim uc aylikkendd simdide iki gun yapamasin cok huzursuz oluyor
(4,759 puan) tarafından
Benim kızda en fazla 5 gün içinde yapmazsa huzursuz olur
0 oy
tarafından

Ben onu hemşireye sordum doktoroda dedimki emmeden kısa bir süre sonra kusma oluyo dediğin şekilde anlattım bende durumu normal gazını tam cikarmadığı zaman genelde böyle olur dedi aşırı kusma olursa tehlikeymiş ama bu kusmalar normalmiş benim bebek 20 günlük Kakasını 1 gün yapmasa illede 2 inci gün yapıyo kabız olabilir canım canı yanar huzursuz olur Kakasını 7 güne kadar yapmasa doktora götür çünkü doktor böyle dedi 

(4,759 puan) tarafından
Öyle yapacağım canım
0 oy
tarafından
canim 3 aylık olacakmis yavrun kakasini yedi güne kadar yapmamasi normal demişti doktorum ama sekizinci gün de yapmazda o zaman müdahale gerekir demişti
(4,759 puan) tarafından
Anladım canım benim teşekkür ederim
tarafından
rica ederim ne demek
(4,759 puan) tarafından
Cansın kuzum ❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
benimki sadece anne sutu alirken gundee en az  5 kere kakali bez aliodummm canimmm ama bilemedimmmm
(4,759 puan) tarafından
Kaç aylıktı o zaman kuzum
tarafından
2 bucuk aylikti 1 aydir mama veriorumm canimmm suan 3 bucuk aylikk
(4,759 puan) tarafından
Kilosu nasıldı canım
tarafından
her ay en azz 800 aliodu canimmmm
(4,759 puan) tarafından
Hım maşallah canım
0 oy
(653 puan) tarafından
1.yediği  fazlalığı  çıkarıyor  olabilir  doktor bana oyle demişti  bebeğim için 

2.yediklerini sindiremediği  için olabilir normal  bi durum 10.günden sonra anormale  giriyor doktor oyle demişti  Benim evladın 12 günde  bir yapıyordu  sonra yavaş yavaş  duzeldi
(4,759 puan) tarafından
Anladım canım benim teşekkür ederim kuzum
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Hos geldin kuzum nasilsjn?2bucuk aylikda benim kizim oda gunde bi kac kez kusuyor doktor normal dedi ama kakasini gunde kac en az iki kez yapar onada doktor normal dedi sutun fazlasiyla yetiyor dedi
(4,759 puan) tarafından
İnşallah öyledir canım

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 838 göst.
0 oy
13 cevap 418 göst.
21 Nisan 2019 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,759 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 446 göst.
24 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 404 göst.

379,877 soru

11,371,785 cevap

34,854 kullanıcı

...