+1 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kafamız çok karışık kızlar biz Bi dönem yurt disina gitmek istedik esimin arkadaşının şirketi var ayarladı herseyi ama şöyle ki eşim gittikten 1,5 sene sonra biz anca gidebilicez.  22 ve 8 aylık 2 bebeğim var eşim 6 Aya bir bile gelse çocuklarım büyümüş olacak en güzel dönemlerini kaçıracak ama Türkiye nin de hali belli bizden geçti artık ama cocuklarimin güzel bir geleceği olsun istiyorum . Siz yapabilir miydiniz?

27 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bence çocukların geleceği için yapılır
tarafından
Hersey onlar için zaten
tarafından
O zaman  yapılır kuzum keşke imkanım olsa hemen bir dakika düşünmem Türkiye yaşanacak gibi bir hali kalmadi
tarafından
Kesinlikle öyle valla gün günden kötü geliyor
-Reklam-
+1 oy
(5,220 puan) tarafından
Bacım basar giderdim nezaman olursa
tarafından
Bende öyle diyordum kuzum ya ciddiye binene kadar :)
(5,220 puan) tarafından
Canm türkiyede bi gelecek kalmadı anca günü kurtarırız ama yurtdışı öyle mi. Çocuklarla belki zor olur ama iyi olur onlar için bana göre
tarafından
Ay inşallah canım ya . Gerçekten burda hersey bitik durumda özellikle eğitim sistemi
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Sen niye gitmiyorsun
tarafından
Canım esimin gitmesi bile 15bin euro çocuklarla benim gitmem servet :) onun dil öğrenip oturum alması lazım bizim gitmemiz icin
(2,746 puan) tarafından
Hmm anladım o zaman işin zor. Çocuklar babadan baya ayrı kalacak
tarafından
Aynen Bi süre maalesef
0 oy
tarafından
Ben yaparım canım 
tarafından
Ya inan 1 senedir bekliyoruz ama simdi de çocuklar açısından düşünüyorum. Haliyle benim çalışmam lazım . Bende anne de kayın valide de rahmetli oldu. Cocuklara baktırmak mesele onları babasız durdurmak mesele gözüm korkuyor ama başa gelince işin içinden çıkılır
0 oy
tarafından
Böyle bir imkân mutlaka değerlendirilmeli bence
tarafından
Kesinlikle yani sanırım çok duygusal davranıyoruz hic de yeri degilken
0 oy
(900 puan) tarafından
eşim gitmek için can atıyor.almanya için başvuru yaptı.dedigin gibi gidince hemen bizi goturmiycek 27 aylık kızım var gitmek istemiyorum ayrı düşmekte zor açıkçası vize alamasin diye dua ediyorum
tarafından
Ya öyleymiş dua etme hayırlısı de Almanya daha iyiymiş bizim Fransa aşırı ırkçıymis
0 oy
tarafından
 Ben olsam göndermem mümkünse ben de giderim beraber ama   asla göndermem. Ordan   biton  para gelebilir ama. Bebeklikleri bebekleri geri gelmez bence 
tarafından
Evet bide en güzel zamanları ama şöyle bir bakıyorum benim istediğim egitimi onlara Türkiye de verme imkanim yok ben öğretmenim o kadar emek verdim atanmadim.  Onlar dil öğrensin başka memleket görsün güzel eğitim alsınlar istiyorum
(776 puan) tarafından
Ben izin verirdim keşke öyle bir imkanım olsa
tarafından
Kendi. Kararın ama. Ben dünlerini bile özlüyorum  ayrı büyüsünler asla istemezdim
(776 puan) tarafından
On lirafan aşağı meyve sebze yok karpuzun dilimi 15 lira elbetteki dediğiniz doğru imkanı olan kimse evladimdan eşinden ayrılmak istemezć
0 oy
tarafından
Gidilir bence çocukların için yapman gerekiyor
tarafından
Aynen bizler Bi şekilde olduk geçti ama işte şimdi zorluk çekip onlar meyvesini yesin istiyorum
0 oy
tarafından
Ben olsam giderim canim çocukların hayatı için kaçırma bu fırsatı bence 
tarafından
Hep istemiştim olay netlesene kadar inan ki
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Ben yapamam canım benim eşim nişanlılik döneminde yurt disindaydi evlenince ben istemedim patronuna söyledik Türkiye'de devam ediyor patronu hala diyor istediğin an gidersin diye oranın maaşı elbette iyi ama ben dayanamam bebeğimiz var birde şimdi farklı ülke farklı kültür bilemiyorum.
tarafından
İnşallah canım bende öğretmenim en azından burda babamın yanında kendimi Bi şekilde idare ederim çocukları kreşe veririm felan
(1,964 puan) tarafından
İleride olması sizde gidersiniz. Bir denersiniz en azından.  Aynen çocuklar kreşe gider sen çalışırsın benim planım da öyle
tarafından
Bizim gitmemiz 1 yada 1,5 sene yi bulacak canım biz kalmicaz zaten ama o süreç biraz korkutuyor aslında tek sorun çocuklarımın babalarına aşırı düşkün olmasi
(1,964 puan) tarafından
Babalarına düşünsen ilk başta zor olur ama alisirlar belki.  Annem hep der sen babana cok düşkündün köye gidemezdik her gece ağlar biranda zayıflardın geri dönerdik diye. İyi bir karar vermek gerekiyor o yüzden canım
tarafından
Kesinlikle öyle inan yol ayrimindayiz
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Var imkanım eşimde istedi ama ben gitmedim hala da öyle bi şey düşünmüyorum 
tarafından
Çok kararsızım inan
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Sanırım o kadar uzak gurbete gitmezdim
tarafından
Ya bide imkanlar imkansızlıklar vs eklenecek
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Yapılabilir ya bence Türkiye yaşanılacak bir yer değil artık maalesef 
tarafından
Yani biz Bi şekilde yaşarız ama çocuklarıma güzel bir eğitim güzel Bi gelecek sunmak istiyorum malum burda da devlet okullarının hali ortada
tarafından
Yurt dısında nereye gideceksiniz ben almanyadan geldim okulda sınıfımda almandan cok bulgarı romanı vardı egitim desen bes para etmez ustune bide turksun diye dışlanıyorsun ulkemin gozini sevim eşime gel dedim gelmedi ben geldim turkiyeye iyiki gelmişim
tarafından
Fransa canım.  Ya inan bunu  ilk söyleyen sensin.Almayayi bilmiyorum ama Fransa da çok güzel şartlarda büyüyorlar
tarafından
Ha fransa ha almanya canım yaa bak sana diyorum ilerde herkez türkiyeye kacacak delik arıcak annem babam suan orda iple cekiyorlar türkiyeye gelmeyi babam zamanında turkiyede hoca olacakken tam dedem almanyadaydı onların hasretinr daynamayıp almanyaya gelmis okadar pişmanki yıllarca onun derdinde neden almanyaya geldim diye avrupayı bi halt sanmayın ciddiyim bak ben orda dogup büyüdüm ama bi gram özlemem oraları ailem ve arkadaslarım harici
0 oy
(119,343 puan) tarafından
sartlar iyi ama gurbet zor bayramlarda anneler babalar gununde dogum gununde  bi yanin hep buruk oluyo saglik olsun diyosun şafak sayiyosun gitmek icin ama en zoru sen uzakdayken sevdigin birine bisi olmasi 

gecem hafta babannemin raporlu ilaci bitmis yazdiramamis araya hafta sonu hirmis fenalasti icim gitti aklim.cikti  oturup agladim elim yetmiyo haa demeye gidilmiyo 

iyi yonu maddiyat cocuklarin gekecegi vs gurbeti kaldirmak saglam psikoloji istiyo adapte sureci vs yaparim derseb dusunme gel hemen
tarafından
Canım ben yurt dışında dil eğitimi aldım yaşadım kaldırırım Allahin izniyle. Benim 1 babam 2 de ablam var kimsem yok hepsi rahmetli oldu. Şu an tek düşündüğüm o 1,5 senelik süreç
o zaman hic dusunme hangi ulkeye gelceniz
tarafından
Fransa canım çok ırkçı olduklarını söylüyorlar sanırım biraz zorlanicaz
o irkcilik rasistlikden hemen herkez nasibini aliyo ama karakterin gucluyse ustesinden gelirsin bebeklerin dahada buyumeden gelmeye bak dil ogrenmeleri konusunda yas ne kadsr kucukse o kadsr kolay oluyo
tarafından
Ya bakalım inşallah yani eşim e bağlı ne zaman dill öğrenir de oturum alırsa o zaman gideriz aynen bakalım 3 yaşlarına gelmeden olur
0 oy
(2,537 puan) tarafından
1.5 sene bişe değil geleceğim için katlanırdım 
tarafından
Korkuyorum tedirgin oluyorum Allah içimi ferahlatsin inşallah
0 oy
(335 puan) tarafından
Valla ben koşa koşa giderdim kolay kolay kimsenin eline geçmez böyle bir fırsat onların geleceği için bence çok daha önemli
tarafından
İsterken onlar için geleceği için istemiştik inan. Burda hiç bisey olacağı yok gün günden kötü geliyor
(335 puan) tarafından
Kesinlikle öyle hiçbir şekilde yasanilmiyor burda
0 oy
tarafından
Kesinlikle yapmazdim hersey para deyil bu hayat ta rızkı veren Allah esimsiz parayi ne yapim ben babasiz cocuklar büyücek bu sekilde aile olunmaz.bencee
tarafından
Evet haklısın.  Burda da karnımız doyuyor çok şükür ama çocukları kısıtlı imkanlarla büyütmek istemiyorum. Bi yandan babasız kalacakları süreç de korkutuyor
tarafından
Valla sende evlat oldun bilmem nasil bir wvde büyüdün ama bana sorsalar parami babamı diye babam derim ben biraz duygusal bakiyorum ama sen bilirsin giden zaman ömürden ne gerek var birde elin vataninda ne isimiz var yaa orda nasil çocuk yetiştircen biliyomus bide o var zor ben olsam kesinlikle gitmem esimide benden once.yollamam zatwn hayat yasam zor bide mesafe gircek arayaa hic gerek yok sen bilirsin tabii bu benim fikrimm
tarafından
Haklısın inan ki çok riskli ve zor Bi durum
0 oy
(503 puan) tarafından
ben olsam kabul ederdim canım. ki ettim de ama Almanya da iş bağlantısı bulamadık çok uğraştık ama olmadı malesef :(
tarafından
Almaya falan daha iyi diyorlar yaşamak için daha fazla Türk varmış aslında
(503 puan) tarafından
doğru olabilir belki ama sonuçta eğer şu an tek seçeneğiniz Fransa ise sonuçta şimdiki şartlardan daha iyi şartlarda büyüyecek çocukların ve daha iyi bir gelecekleri olacak
tarafından
İnşallah öyle olur canım hayırlısı Hakkımızda inşallah
(503 puan) tarafından
âmin canım inşallah
0 oy
(473 puan) tarafından
Arkama bile bakmam:)))
tarafından
Ay hic arkamı düşünmüyorum sadece o benim gideceğim süreç:)
0 oy
tarafından
Açık konuşayım ben yapamazdım benim kızım aşırı Baba düşkünü bir buçuk yıl babasını görmemesi demek bayağı uzun bir süre hem anne hem baba olacaksın hem burada çalışman gerekecek çocukların sende de ayri kalacak yani ben olsam kaldıramazdım açıkçası benim ailemle aramda 18 saat uzaklık vardı ona bile zor dayanıyordum sürekli ağlıyordum ben aileme düşkünüm hani öyle bir yıl boyunca görmeden yapamam ha demeyede oradan gelinmez evet ülkenin halı belli değil ama o ülkelerin ne olacağına belli değil 
tarafından
Aynen canım ya benim ailem çok geniş değil bir babam 2 ablam var geride özleyeceğim ama mesela burda kimsenin kimseye faydası yok ne benim ne hasretinden bırakıp gidemeyecegim babamın benim çocuklarımi istediğim şartlarda okutma gücü yok
tarafından
Bilemiyorum karar sizin hakkınızda hayırlısı olsun nasipden öteye yol yok bu benim düşüncem eğer kızımın güzel bir geleceği olacaksa ben elimden geleni yaparım buradada olur diye düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
55 cevap 670 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Keriman (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.
23 Mart 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde SULTANOVA (270 puan) tarafından soruldu
+2 oy
20 cevap 472 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde Salihatuanna (21 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 161 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu

380,183 soru

11,381,754 cevap

34,875 kullanıcı

...