+3 oy
548 göst.
Aile kategorisinde (191 puan) tarafından
Anlamıyorum emziren her kadın aman yok vermedim şükürler olsun vermem biberon asla kullanma memeyi reddeder yada emzik verme yada kadın kadına bile mama veriyorsa sütun yetmiyor mu diye sorma gwereğinde bulunuyor kimse durduk yere mama vermez herkes emzirmek ister ama durumlar şartlar hayat herkes için aynı değil.. yani akrabası demiş ki işte yok sütun yetmiyor mu mama kullan kadın diyor ki yok kullanmam şükür ihtiyaç duymadım..  ne bu mama zehir mi öcü mu kullanmak zorunda olan anneler var bunlardan biri de benim ama sizin bu yaklaşımlarınız o kadar rahatsız edici ki farkında değilsiniz.. emziriyordum demeniz yeterli yada şuana kadar gerek duymadım ama gerekli olurda tabi ki de verim gibi.. neymiş ya anne olmak sadece emzirmek değil anne = meme de değil mama da içi değil zehir değil 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kız bacım Allah affetsin bende diyorum keşke mama verseydim diye cidden meme de okadar zor ki sütten kesemiyorum iki gün oldu vermiyorum delirdi düzeni değişti uyku değişti bana vuruyor bağırıyor vala mama olsaydı böyle olmazdı ya meme bağımlılığı çok kötü
(191 puan) tarafından
Olsun kuzum varken emzir sen öncelik anne sütü ama en azından Sen diğer insanlar gibi işte asla vermem ünce diye konuşmuyorsun ihtiyaç halinde mama takviyesi yada sadece mama verebilirsin tabi kide
tarafından
Vala verdimm mama o vermem diyenlerle de kavga ettim çünkü kızım dogdgunda eşim gorumceler doktor hemşire mama verme diye tutturdular annem vermek istedi çekindi eşim kızar diye ve kızım üçüncü gün sıvı kaybından beslenememekten kuveze girdi o gün ben mahvoldum halen vicdan azabı çekiyorum eğer mama verseydim kızım ikingun yalnız başına anne kokusunu alamadan orda yatmazdi hastaneden çıktığı gibi ben mama verdim sürekli mama hazırladım sütüm vardı ama yok doymaz diyordum veriyordum 15 günlüktu yine hazırladım mamayı istemedi kızım sonra emzirdim sakinleşti dedim kendi istemiyor artık ama kim doğum yapsa hepsine diyorum mama koyun sütünüz bol bile olsa o mamayı yanınızda bulundurun bırakın sonra çöpe gitsin yeterki çocuğunuz aç kalmasın
(191 puan) tarafından
Rabbim yavrularına sağlık versin mutlu huzurlu ömürler nasip etsin inşallah.. ne kadar doğru ve güzel açıklamışsınız
-Reklam-
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Nekadar güzel yazmışsın bende oğluma 4aydan sonra tamamen mama verdim mecbur kaldım sütumde yoktu çok üzülüyordum hatta ams elimde olan birşey değildi 
(191 puan) tarafından
Aynen bende mecbur veriyorum hem meme hem mama az geliyor sütüm en başında da belseyiciligi az kiloyu iyi alamıyordu doktorum tavsiye etti ama sanki etrafındakiler niye mama sütun yok demek ki besleyiciligi az diye birşey mi olur vs diyorlar sanki doktordan daha iyi bikiyirmat
(2,671 puan) tarafından
Boşver takmamak lİzm canım oğlum büyüyor 1yasina basicak işte çoğunlukla ek alıyor M işte insan üzülüyor ister istemez
(191 puan) tarafından
Aynen üzülüyoruz tabu ki
0 oy
(3,059 puan) tarafından
Mamanın zehir olsuğunu düşünmüyorum ama pahalı olduğu için durum olmayınca onu almak zorlaşıyor ondan dolayı korkum var yoksa sıkıntı değil
(191 puan) tarafından
Aynen gerçekten pahalı ama malesef mecbur olunca alınıyor vermek durumunda kalıyoruz az geliyor yeterli olmuyor
0 oy
tarafından

Bende hiç mama vermedim kızıma sütüm yetti de arttı bile çok şükür:-D

Elbette mama kötü bişey değil ama anne sütünün yerini tutamaz haklısın bazıları kötü biseymis gibi konuşuyor takma onları bende hiç anne sütü almamışım yokmuş annemin sütü hep mamayla beslemiş beni maşallah cin gibiyim:D

(191 puan) tarafından
Ah ne güzel anlamışsınız beni bol sütünüz olsun
0 oy
(2,512 puan) tarafından
Ağzına sağlık ++++
(191 puan) tarafından
❤ hepimiz anneyiz ve her durumda empati yapmayı bilmeliyiz
(2,512 puan) tarafından
Tabiki ben 3.5 ay emzirebildim oda geceleri mama veriyorudum şimdi hep mama veriyorum sütümü sagiyorum ama 50 CC anca çıkıyor yani ben mama ya da meme verdim diye anne olmuyorum ki doğurdum koruyup kokluyorum kolluyorum anneyim aynen emzirmek güzel ama sinir bozuyor bazı anneler olsa
(191 puan) tarafından
Ah güzel anne aynen öyle biz emzirmesek de çiçek gibi bakıyoruz her anne gibi
(2,512 puan) tarafından
Kalp ❤️
0 oy
(364 puan) tarafından
Anneliği sadece meme gören çok insan var canım benim kızım da mama ile büyüdü çok şükür sağlıklı ben anneliği sadece memeye baglayanlari cahil olarak görüyorum çünkü ilk çocuğunu emziren ikinci de sütü olmayabilir bu durum sana bana Özel değil ki herkes yasayabilir memesiyle hava atanları çok gördüm
(191 puan) tarafından
Malesef her yerde çok var bu şekilde davrananlar buda üzücü
(364 puan) tarafından
İlk zamanlar zoruna gidiyor insanın ama şimdiki aklım olsa umrumda olmaz
(191 puan) tarafından
Aynen belki zaman geçince bende böyle hissedeceğim ilk bebeğim ve çok sıkıntılar yaşadım eşim polis memuru doğu direğinde aracınızın altına bomba yerlestirmislerdi fetkedilmese düşünmek istemiyorum bu olayın stresi yüzüden erken doğum yaptım sütü  az geldi taşınma telaşı falan derken yetemedim
(364 puan) tarafından
Süt olmayışı sadece anneye bağlı değil ki canım evde, ailede yaşadığımız çok şey etkiliyor benim de bir anda üzüntü stresten kesilmişti sizin de Allah yardımcınız olsun sağlıkla büyütün bebeğinizi
(191 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
(891 puan) tarafından
Cogu kişiye yanlış dusunuyorsunz yanlış zihniyettesiniz demişsin  bence sen yanlış dusuncedesjn Sen öyle anladgn icin çok şükür emziriyorum diyenleri sanki mama zehirmis gibi anlattıklarını dusunuyorsn  Sütü varsa tabi sukredicek  mama zaten çok pahali şahsen benm sütüm olmasa mama yetistiremezdm  o yüzden şükrediyorum Rabbım emzirmeye nasip etti. Kimsenin mamayi zehir gibi gösterdiği yok sen öyle algı yaratıyorsun. Mama vermek zorunda kalsalar tabiki mama verecekler zehir olduğunu düşünseler zaten vermzler
0 oy
(2,737 puan) tarafından
Çok güzel bir şekilde anlatmışsın. Bende ilk çocuğumu emzirmek istemiştim ama olmamıstı 1 aylık ıken mama ya başlamıştım banada aynı tepkiler verildi. İsteyerek emzirmemişim gibi ama Allah a şükür cokda sağlıklı büyüyordu. Bağışıklığıda çok yüksekti. 2. Bebeğime ise emzirmek nasip oldu hala emziriyorum. Bu bebeğiminde bağışıklığı emmesine rağmen çok düşük mutlaka her ay en ufak şeyden hastalanıyor. Emmeyen bebek sağlıklı büyümez felan diyorlardı hep baskı yapıyorlardı. Şuan tam tersi durum yaşıyorum. Kimse kimsenin bebeğini nasıl büyütmek istediğine karısamaz. Mamalar da anne sütü kadar sağlıklı 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 1,000 göst.
0 oy
10 cevap 243 göst.
0 oy
6 cevap 253 göst.

381,812 soru

11,430,668 cevap

34,990 kullanıcı

...